
Кондиціонер є незамінним побутовим обладнанням для боротьби з літньою спекою. Охолоджувальна система зарекомендувала себе, і використовується, як в домашніх, так і в офісних приміщеннях. Широкий функціонал кондиціонера дозволяє налаштовувати необхідні параметри для перебування в приміщеннях в літню пору з підвищеним комфортом. Разом з цим, завдяки деяким функціям користуватися таким пристроєм можна не тільки в жарку погоду, а ще й в холодну. Багато власників кондиціонерів не мають жодного уявлення про всі можливості цього пристрою або ж з великим побоюванням ставляться до його функцій. Потрібно орієнтуватися в тому, як і, що не менш важливо, за яких умов погоди можна включати кондиціонер. Будьте дуже уважним і дотримуйтеся інструкції, так, як насправді включення кондиціонера на режим «обігрів» взимку загрожує серйозними проблемами.
Зміст:
Робота кондиціонерів: найбільш оптимальні умови.
Чим загрожує експлуатація кондиціонера при неприпустимих температурах.
Установка додаткового низькотемпературного комплекту.
Підготовка кондиціонера до зими.
Висновки.
Робота кондиціонерів: найбільш оптимальні умови.
Коли приходить літо і стає дуже жарко, багато людей прагнуть купити собі такий пристрій, як кондиціонер, щоб хоча б в домашніх умовах можна було розслабитися і освіжитися вітерцем. При настанні холодів багато власників кондиціонерів вимикають їх, а деякі продовжують користуватися цими пристроями, але в іншому режимі. Більшість сучасних систем охолодження мають стандартні технічні характеристики. Відмінності кондиціонерів можуть бути в способах їх установки і в потужності. Але всі вони пристосовані до виконання своїх функцій при певних атмосферних температурах. Взагалі експлуатація цього обладнання без негативних наслідків допустима при зовнішніх температурних показниках від +30 С ° до -5 С °. В таких умовах кондиціонер працює, як слід. Високий рівень нагрітої атмосфери повітря може стати причиною перегріву електродвигуна. А в умовах низьких температур мастильний матеріал в обертових елементах цієї установки може загуснути, внаслідок чого робота двигуна ускладнитися через підвищені навантаження на нього. Категорично забороняється включати пристрій на обігрів при сильних морозах в зимову пору.
Чим загрожує експлуатація кондиціонера при неприпустимих температурах.
Ви повинні знати, що в холодний період року є деякі обмеження в роботі кондиціонерів. В першу чергу, забороняється вмикати пристрій на обігрів приміщення, коли на вулиці температура нижче 0 С °. В іншому випадку можуть виникнути деякі проблеми:
- замерзання конденсату на зовнішньому теплообміннику, внаслідок чого зовнішній блок почне покриватися льодом;
- значно погіршується теплообмінний процес;
- якість обігріву знижується.
При включенні кондиціонера на охолодження, дуже важливо стежити за тим, щоб температура не опускалася нижче + 5С °. Інакше може статися таке:
- рівень продуктивності кондиціонера знизиться;
- в конструкції блоку, встановленого на вулиці, так само, як і в дренажній трубці, може початися замерзання;
- компресор може вийти з ладу навіть при запуску.
Установка додаткового низькотемпературного комплекту.

Теплоізоляція 10мм для труби 3/8" (кратно 2м)

Теплоізоляція 12мм для труби 1/2" (кратно 2м)
Багато сучасних виробники пропонують встановити для кондиціонера спеціальний «зимовий комплект». Якщо купити такий набір, кондиціонер зможе працювати в період зими без втрати тепло-продуктивності навіть в умовах сильних морозів. У складі цього комплекту є три прилади, які виконують важливі функції:
- сповільнювач швидкості, необхідний для зовнішнього вентилятора;
- картерний підігрів для запобігання загусання масла;
- дренажний підігрів, який не дозволяє зовнішньому блоку оледеніти.
Застосовуючи кондиціонери в зимову пору, потрібно пам"ятати про те, що в умовах негативних температур повітря, рівень їх ефективності знижується. Але, як би там не було, ви все одно повинні розуміти, що насправді головне призначення таких пристроїв - це охолодження приміщень, але ніяк не їх обігрів. Це означає, що навіть при наявності спеціального комплекту, включати кондиціонер в цю пору можна тільки для того, щоб освіжити приміщення, але не обігріватися на постійній основі. У сильні морози найкраще включати звичайний електричний обігрівач. Якщо у вас найпростіший кондиціонер, то використання його при температурі зовнішнього повітря холодніше, ніж -10 С ° може привести до поломки цього обладнання.
Підготовка кондиціонера до зими.
Те, як ваша техніка переносить холодну пору року, буде впливати на рівень її працездатності в подальшому. Якщо ви не плануєте вмикати свій кондиціонер взимку, обов"язково проведіть хоча б мінімальну кількість профілактичних заходів.
1. З теплообмінника внутрішнього блоку потрібно прибрати всі залишки вологи. Щоб зробити це, цілком достатньо буде увімкнути пристрій хоча б на дві години.
2. Очистіть в приладі фільтри.
3. Якщо є можливість дістатися до вуличного блоку, прикрийте його якимось водонепроникним матеріалом.
Навіть, якщо ви придбали кондиціонер взимку, його працездатність все одно можна перевірити. Вмикайте пристрій тільки при допустимих за інструкцією температурних показниках або ж купіть спеціальний низькотемпературний комплект, про який йшла мова. В іншому випадку дочекайтеся настання весни і потепління.
Висновки.
Так, як робота кондиціонера в режимі обігріву приміщення в зимову пору може принести чималі проблеми, найкраще застосовувати таку функцію лише в період міжсезоння і, до того ж, ненадовго. Але і в такому випадку кліматичній техніці можна відвести хіба що другорядну роль, адже на сьогоднішній день випускається безліч різних спеціалізованих приладів, які можуть впоратися з таким завданням набагато краще.

Компресор QP425YAB 380-420V LG TBZ35450001

Компресор LG TBZ34640301

Теплоізоляція 6мм для труби 1/4" (кратно 2м)

Труба мідна 1/4" (6,35*0,76мм)
Часті питання про Кондиціонери