
Сьогодні важко уявити будь-яку квартиру або будинок, без комп'ютера та комп'ютерної миші. Це маленький, механічний і не сильно вибагливий пристрій призначений для того, що б транспортувати рух в керуючий сигнал. Комп'ютерна миша складається з датчика руху, кнопок і інших додаткових деталей. До переліку додаткових деталей входить: колесо прокрутки, джойстик, потенціометр, трекбол, клавіші.
Аналогічно клавіатурі, миша - це пристрій для введення інформації. І якщо клавіатура потрібна для внесення цифр і символів, то комп'ютерна миша потрібна для того, щоб переміщати графічний курсор в межах екрану і здійснювати певні дії на екрані.
Миша - не єдиний пристрій призначений для таких цілей, є ще планшет, сенсор, джойстик, тачпад і т.п .. Але, незважаючи на це, навіть сьогодні найбільшим попитом користується все ж комп'ютерна миша, особливо це стосується стаціонарних комп'ютерів. А користується популярністю даний пристрій завдяки простоті використання і невисокою ціною.
Свою назву «миша» пристрій одержав, так як зовні дуже нагадує маленьку мишку з довгим хвостом, а ще під дією долоні швидко переміщається маніпулятор, що можна порівняти з спритністю звіра.
Комп'ютерна миша може бути різних типів. Як правило, розрізняються миші за принципом роботи сенсора і інтерфейсом підключення до комп'ютера.
Сенсор миші може бути двох видів:
- оптико-механічний
(Даний вид сенсора відстежує рух по поверхні за рахунок металевої кулі, саме з цієї причини такі миші іноді називають кульковими);
- оптичний, даний вид практично витіснив попередній вигляд з ринку комп'ютерної техніки.
Крім цих двох, найпопулярніших, видів сенсора миші можуть бути ще, наприклад, індукційні і гіроскопічні.
Розрізняються ще комп'ютерні миші по типу підключення до ПК: провідні миші і бездротові миші.
Провідна миша має найчастіше найпоширеніший і всім відомий інтерфейс підключення COM, PS / 2 і USB. Купуючи мишу, найчастіше на прилавках магазинів ми бачимо пристрій, якій розрахований під роз'єм USB. Але не виняток і миші, які можна підключати як USB, так і до порту PS / 2. А ось якщо говорити про мишей з типом підключення COM, то їх вже на ринку комп'ютерних технологій практично немає. І причиною цього став той факт, що даний порт вже не користується попитом.
Багато хто цікавиться питанням, який же з портів краще і швидше? USB, PS / 2 або COM? Звичайно ж, велику пропускну здатність має порт USB, і з цієї ж причини передача даних через USB порт буде вищою. Але, при цьому користувач повинен знати, що при завантаженні комп'ютера BIOS не завжди розпізнає USB порт. Крім цього миша, з інтерфейсом підключення USB, не завжди сумісна з операційними системами типу MS-DOS.
Як бачимо, все геніальне просто. Ось яскравий приклад комп'ютерна миша, завдяки своїй простоті і зручності у використанні навіть сьогодні цей маленький пристрій займає лідируючі позиції серед атрибутів персонального комп'ютера.