
SSD накопичувач - це сучасний вид довготривалої пам'яті, який часто приймають за один з видів жорстких дисків.
Сучасні накопичувачі працюють набагато швидше традиційних жорстких дисків. Для того щоб зрозуміти в чому різниця між цими пристроями, потрібно хоч трохи знати принцип їх дії.
Під час функціонування комп'ютерної системи виконується дуже велика кількість операцій, працюють різні програми і служби, файлова система і реєстр, які постійно звертаються до накопичувача. Отже, жорсткому диску потрібно обробляти одночасно безліч запитів. Якщо він не встигає це зробити, то вишиковується черга.
SSD диск має відразу декілька вбудованих мікросхем пам'яті, де зберігається вся інформація. Таким чином, диск може відповідати відразу на пару запитів паралельно.
SSD багато в чому нагадує звичайні флешки, які використовуються в електроніці. У порівнянні з традиційними жорсткими дисками, де запис і читання відбувається за допомогою магнітної головки на круглі пластини, в SSD дисках вся інформація зберігається на мікросхемах. Осередок кожної з мікросхем має обмежену кількість циклів, як правило, від 1 до 5 тисяч. Отже, через деякий час роботи диска запис буде неможливим.
Також варто зауважити, що мікросхеми можуть бути різними і відрізнятися методом з'єднання осередків або алгоритмом читання / запису. Всі сучасні накопичувачі працюють на основі технології NAND, яка представляє собою тривимірний масив.
Масив складається з трьох типів осередків пам'яті:
SLC - однорівневі осередки пам'яті;
MLC - багаторівневі комірки пам'яті з 4 рівнями заряду;
TLC - багаторівневі комірки пам'яті з 8 рівнями заряду.
При виборі такого пристрою варто звертати увагу на його основні технічні параметри: обсяг, швидкість запису і читання і т.п.
Купивши такий механізм, ви зможете забути про затримки в роботі системи ПК і швидко виконувати свої завдання.