Запчастини та інструменти для майстрів
Ваша країна
Україна
X
Ви з України?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) 000-86-86
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати Вам?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (066) 345-86-86
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
У Вас немає товарів
Ваш кошик:
1
Продовжити покупки
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Духовка не гріє - в чому причина

Духовка не гріє - в чому причина

Поломка духової шафи в невідповідний момент здатна перекреслити будь-які плати: будь то романтична вечеря, сімейний обід або приготування улюбленої страви. Причини, за якими приходять в непридатність духовки, різні. Деякі з них можна встановити самостійно, в інших випадках необхідне втручання професіоналів. У даній статті ми розглянемо причини, за якими духовка перестала гріти, доцільність звернення до сервісного центру, а також різновиди поломок духовки і ефективні способи їх усунення.

Духовка в побуті

Зміст

Чому не гріє духовка електроплити

Чи варто звертатися до майстра при поломці електричної духовки

Види поломок духовки, їх причини та способи усунення

 

Чому не гріє духовка електроплити

Головна ознака порушення нагріву духовки електроплити - це відчутне збільшення часу, необхідного для приготування страв. Електрична плита нагрівається завдяки впливу струму, що надходить на нагрівальні елементи, які в підсумку виділяють тепло. Відсутність тепла є результатом несправності деталі, що відповідає за нагрівання: ТЕНа (верхнього, нижнього, конвекційного), термостата, запобіжника або плати управління.

Панель управління

Нагрівання духовки електричної плити може бути відсутнім з таких причин:

• Поломка верхнього ТЕНа. Нагріваючись, ТЕН стає яскраво-червоним. Якщо при включенні духовки через деякий час ТЕН НЕ починає нагріватися і залишається чорним - найімовірніше, він згорів. Візуальний огляд дозволить здійснити самостійну діагностику поломки. На згорілому ТЕНі можна розгледіти сліди пошкоджень - тріщини, темні плями, здуття.

ТЕН духовки

• Поломка біметалічного датчика перегріву. Якщо температура у внутрішньому просторі духової шафи стає вище допустимої позначки - надходження електрики в духовку припиниться за допомогою спрацьовування захисного запобіжника. Поломку запобіжника можна визначити за допомогою мультиметра.

Панель духовки

• Відсутня напруга в мережі. Необхідно переконатися в тому, що перемикачі в коробці автоматів не спрацювали через перевантаження і перебувають у включеному положенні. Якщо перемикачі вимкнені, необхідно включити їх. Повторне вимикання свідчить про коротке замикання.

• Поломка нижнього ТЕНа. ТЕН - деталь в конструкції електроплити, розігріває духовку до високих температур. Ознакою несправності ТЕНа є відсутність нагріву.

Термостат духовки

• Поломка термостата. Термостат регулює температуру в духовці. Даний процес здійснюється автоматично. У разі несправності термостата, встановлена ​​температура і температура у внутрішньому просторі духовки будуть відрізнятися. Що вийшов з ладу термостат може здійснювати нагрівання духовки на мінімальній потужності, що свідчить про поломку плити.

Переключатель режимов духовки

• Поломка реле. Конструкція модуля управління передбачає наявність декількох реле, контролюючих запуск нагрівача і подачу струму до ТЕНу. Якщо в мережі трапляється перепад напруги, на керуючому модулі перегорає реле і електрична духовка припиняє нагрів;

• Перегорання модуля управління. Контроль над роботою електричної духовки здійснюється за допомогою модуля керування. У разі несправності керуючого модуля духовка не працюватиме.

Чи варто звертатися до майстра при поломці електричної духовки

Якщо не гріє електродуховка, спершу необхідно визначити причину цієї несправності. Якщо вдалося встановити причину поломки, необхідно розібратися, чи можливо самостійно усунути несправність. Якщо ви вирішили відремонтувати електричну духовку самостійно, слід спершу ознайомитися з переліком випадків, коли точно не варто цього робити. Отже, безумовно не слід розкривати корпус, якщо:

• Духовка знаходиться на гарантії;

• На інформаційній панелі духової шафи видно, що несправний складний компонент;

• Ви не розбираєтеся в електричній техніці.

Під час гарантійного терміну ремонтні роботи проводяться безкоштовно. Виняток становлять такі випадки:

• На духовці є ознаки спроб розтину;

• Всередину конструкції проникли гризуни або комахи, що спровокувало коротке замикання або механічне пошкодження проводів;

• Техніка неправильно підключена.

У більшості випадків при відсутності нагрівання, духовка потребує розбирання, тому здійснення власноручного ремонту духовки - непросте завдання. Набагато доцільніше буде звернутися в сервісний центр.

Види поломок духовки, їх причини та способи усунення

Електрична духовка - складний пристрій, яке іноді виходить з ладу навіть при правильному догляді і дотриманні правил експлуатації. Залежно від ознак, що характеризують несправність духовки, розрізняють такі види поломок:

• Відсутня нагрів духовки.

• Ні освітлення.

Освітлення духовки

• Техніка автоматично відключається.

• Присутні збої в роботі панелі управління.

• Відсутня нагрів духовки

Серед найбільш поширених причин, за якими не нагрівається духовка електричної плити, виділяють наступні:

• Пошкодження шнура живлення;

• Збій в роботі перемикачів;

• Поломка вентилятора;

Вентилятор духовки

• Нещільне прилягання дверцят.

Недолік живлення може стати причиною того, що духовка не нагріватиметься в достатній мірі. Вимкніть плиту від мережі і перевірте її шнур живлення на цілісність. Наявність навіть невеликих дефектів на дроті може стати причиною серйозної поломки духовки. Коротке замикання може стати причиною поломки перемикача-регулятора. В результаті вийде з ладу електрична духовка. Для відновлення функціонування несправного вентилятора часто буває досить змастити його внутрішні компоненти.

Немає освітлення

Лампочка підсвічування духової шафи розрахована на тривалий період використання. Якщо вона перегоріла, необхідно провести заміну.

Техніка автоматично відключається

Одна з відомих причин автоматичного відключення електродуховки - це несправність терморегулятора. В результаті духовка може перегрітися, оскільки автовідключення при досягненні певного температурного рівня відсутній. Вирішити проблему допоможе заміна термостата.

Присутні збої в роботі панелі керування

Панель управління - одна з найбільш важливих частин в конструкції електричної плити. Вона здійснює автоматичний контроль над процесом приготування страв. Збій налаштувань керуючої плати - явище рідкісне, але іноді може трапитися. Найбільш доцільне рішення в такій ситуації - це заміна несправної плати на нову.

Духовка в побуті

 


Часті запитання про духовки

 

❓️ Чому не гріє духовка електроплити?

Головна ознака порушення нагріву духовки електроплити - це відчутне збільшення часу, необхідного для приготування страв. Електрична плита нагрівається завдяки впливу струму, що надходить на нагрівальні елементи, які в підсумку виділяють тепло... | Читати далі: Чому не гріє духовка електроплити

❓️ Звертатися до майстра при поломці електричної духовки?

У більшості випадків при відсутності нагрівання, духовка потребує розбирання, тому здійснення власноручного ремонту духовки ... | Читати далі: Чи варто звертатися до майстра при поломці електричної духовки

❗ Де купити ТЕН для духовки?

Поломка нижнього ТЕНа. ТЕН - деталь в конструкції електроплити, розігріває духовку до високих температур. Ознакою несправності ТЕНа є відсутність нагріву. | Купити ТЕН для духовки

❗ Де купити запчастини для духовки?

Наша компанія створена для людей, які піклуються про свою побутову техніку і готові купувати тільки якісні запчастини. Спираючись на свій багаторічний досвід, ми відзначаємо, що клієнти шукають запчастини для витяжок тільки від перевірених постачальників. Саме тому звертаються до нас, адже ми маємо контакти з виробниками, поставляємо товари безпосередньо і гарантуємо високу якість виробів. | Запчастини для духовок

 Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста , .