Запчастини та інструменти для майстрів
Ваша країна
Україна
X
Ви з України?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) 000-86-86
вихідний
Зателефонувати Вам?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (066) 345-86-86
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
У Вас немає товарів
Ваш кошик:
1
Продовжити покупки
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Електрична духовка не працює: не гріє і не світиться нагрівальний елемент

Запчасти для кухонных духовок Запчасти для кухонных духовок

Електрична духовка не працює: не гріє і не світиться нагрівальний елемент.

Перше, що вказує на поганий нагрів духовки, це тривалий час приготування тієї чи іншої страви. Це повинно викликати у вас якесь занепокоєння, адже це перший дзвінок про те, що є якась проблема і треба придивитися до своєї плити і духовки. Не нехтуйте таким передвісником, адже при нагріванні духової шафи використовується струм, що подається на ТЕН, який видає більше тепла за рахунок опору. Якщо енергія відсутня, то це свідчить про те, що можуть вийти з ладу вузли, що відповідають за нагрів, це можуть бути такі вузли: плата управління ТЕНи, термостат, запобіжник.

Зміст:

Принцип роботи електричних духовок

Чому духовка перестала гріти

Висновки

 

Принцип роботи електричних духовок

Електрична енергія, проходячи через термоелектричні нагрівачі, тобто ТЕНи і перетворюється в теплову енергію.

ТЕН - це металева трубка, всередині якої проходить дріт з високим питомим опором. Але, крім цього в ТЕНі є ще магнезія, спеціальна особлива речовина. Ця речовина служить ізолятором і її головне завдання не допускати зіткнення оболонки з дротом.

Типы нагревательных элементов

В електричній духовці може бути кілька типів нагрівальних елементів:

1. Галогенний. Він виготовлений з міцного, прозорого, вогнетривкого скла. Основний робочий елемент - лампа з рефлектором. У простих побутових духовках такий встановлюється рідко.

2. Спіральний. Це нагрівальний елемент, що має одинарну або подвійну спіраль. Регулювати нагрівання його дуже просто, варто лише провернути регулятор. У духовках з такими нагрівальними елементами є плавні налаштування, що забезпечує високу якість готових страв.

3. Суцільний. ТЕН даного типу являє собою нагрівач, зафіксований під металевою пластиною. Як правило, перемикачі в таких духовках налаштовані на шість поділок і цього цілком достатньо для використання в побуті.

Духовка електрична може бути як залежною. Тобто йти разом з плитою, так і незалежної, тобто встановлюватися окремо від варильної поверхні.

Коли у вас на кухні стоїть незалежна духова шафа, то несправності в ньому можуть виникнути з двох причин: - електрична мережа; - несправність духовки.

А в разі, коли духовка залежна від варильної поверхні, то там проблем і причин з яких вони виникли, вже набагато більше, так як на роботу духовки може впливати і вихід з ладу деяких компонентів конфорки

Чому духовка перестала гріти

Коли в духовці не гріє жоден ТЕН, перше, що необхідно зробити, це перевірити, працездатність розетки. Найпростіший спосіб це перевірити - включити в неї інший, робочий прилад. Якщо розетка робоча, то можливо в електричній мережі дуже низька напруга, в такому випадку ТЕНи теж не будуть гріти. Але, може бути справа і набагато складніша і глибше всередині самого приладу. У такому випадку, краще довірити діагностику майстру. Нижче ми опишемо найпоширеніші поломки електричних духовок.

Пошкоджений кабель духової шафи.

Неисправен шнур духового шкафа

Може таке бути, що через неправильну експлуатацію, або тривале використання духовки, шнур живлення перегорів або пошкодився. Звичайно ж, працювати в такому випадку духовка не буде. Щоб вирішити цю проблему необхідно придбати новий шнур і бажано вже з виделкою. Щоб замінити шнур, необхідно зняти задню і бічну стінки духовки і приєднати дроти до шин відповідно маркуванню. Маркування необхідно дотримуватися точно, ні в якому разі ніяк не по-іншому.

У духовці все частіше стало спрацьовувати автоматичне відключення.

Автоматика духового шкафа

Духовка може не гріти з тієї причини, що спрацювала автоматика. Таке є практично в кожному приладі. Це необхідно для захисту приладу від високої напруги, при якій прилад може вийти з ладу. Проводка це хитра система, в якій є багато запобіжників, проводів і автоматика. Якщо одночасно включено кілька приладів, які споживають багато електрики спрацює автоматика, для безпеки. Для усунення цієї проблеми вам необхідно поставити перемикач в робоче положення, і відключити деякі прилади на час, щоб закінчити приготування в духовці.

Не працює температурний датчик.

Температурный датчик

Це одна з поширених причин того, чому духовка не гріє. Температурний, біметалічний датчик необхідний для розмикання ланцюга живлення і запобігання цим самим великих проблем, якщо в духовці істотно підвищується температура. Якщо температурний датчик вийшов з ладу, то духовка буде перебувати постійно в відключеному стані.

Як варіант, можливо, ще стався розрив ланцюга живлення температурного датчика. Перевірити це можливо тільки за допомогою мультиметра.

Вийшла з ладу термопара

Термопара

У кожній духовці є термопара. Вона знаходиться в нижній частині духовки, і її ви побачите, тільки відкривши дверцята духовки! Вона зовні схожа на дріт, що прикріплений до нагрівального елементу. Якщо духовка працює постійно на високих температурних режимах, то термопара пошкоджується і її необхідно замінити. Зверніть увагу - термопара відновленню не підлягає.

Потрібна заміна термостата.

Замена термостата

Термостат - це деталь, що не часто виходить з ладу, але все ж це можливо. Дана деталь відповідає за температуру всередині духовки. І якщо термостат буде працювати не правильно або зовсім не буде працювати, то це буде впливати на якість приготованих страв. Термостати бувають двох видів - електронно-механічний і електронний. Але, не залежно від цього якщо деталь працює не правильно, або зовсім не працює, то терміново потрібна заміна. А щоб упевниться в тому, що це саме термостат слід виконати наступне:

1. Візьміть термометр для вимірювання температури повітря, і покладіть його в духовку.

2. Проверніть регулятор, на мінімальний температурний режим.

3. Через кілька хвилин, повинен термостат спрацювати і відключити ТЕН або ТЕНи духовки.

4. Після цього потрібно порівняти температуру на термометрі і його порівнюють з тим показником, який виставлений на регуляторі.

5. Якщо показники відрізняються, і ця похибка становить більше 10 градусів, то це означає, що термостат неправильно працює і його необхідно замінити.

Потрібна заміна плати керування.

Замена платы управления

Плата управління, або іншими словами програматор - це важлива деталь кожної духовки, особливо останніх моделей. Адже саме плата управління керує процесом роботи духовки. Насправді сучасні кухонні духовки дуже ніжні, особливо до перепадів напруги. При найменшому стрибку може перегоріти плата управління. Ще перегоріти, або неправильно функціонувати плата управління може при неправильному підключенні. Щоб такого не було і вам не довелося купувати нову плату, довіряйте підключення духової шафи фахівцям.

Заміна буде не дешевою, і ви повинні це розуміти, адже ремонту така деталь не підлягає, потрібна повна заміна. Ще в платі управління може перегоріти реле, а воно там не одне, і найчастіше виходить з ладу ця деталь через стрибки напруги. Викликайте майстра, і він виконає ремонт духовки швидко і якісно, ​​і вона знову буде працювати як раніше.ф

У духовці несправні нагрівальні елементи.

Неисправны нагревательные элементы

Насправді - це найпоширеніша проблема і поломка в духовці. ТЕН - це та деталь, завдяки якій в духовці нагнітається необхідна температура. Виконати заміну ТЕНа повинен майстер, не варто лізти самому, щоб потім не шкодувати. Зверніть увагу! Після заміни ТЕНа при включенні духовки, може виділятися невеликий дим або запах гару. Це цілком нормально, нова деталь вигорає.

Не працюють перемикачі.

Переключатели духовки

Перемикач - це ключовий елемент електричного кола духовки. Його місце розміщення - за ручкою регулятора нагріву. Він приходить в непридатність через коротке замикання. Саме через замикання розривається ланцюг і на нагрівальні елементи не надходить сигнал, відповідно духовка не гріє. Перевірити працездатність можна наступним чином:

1. Вимкніть духовку від мережі.

2. Встановіть всі ручки управління в нульове положення.

3. Повертайте ручку на мінімальний нагрів, за годинниковою стрілкою, ви повинні почути клацання.

4. Потім варто провернути ручку, в протилежну сторону, і ви знову повинні почути клацання.

5. Якщо немає клацання, то це свідчить про поломку, але слід продовжити перевірку.

6. Встановіть ручку в нульове положення, і включіть її в розетку.

7. Провертайте знову ручку за годинниковою стрілкою, до того часу, поки він не клацне.

8. Залишаєте ручку, і спостерігаєте, перемикач, через пару секунд повинен автоматично відключитися, якщо цього не відбулося, то потрібно його заміна.

Замінити перемикач можна теоретично і самому, але все ж краще запросити майстра. Адже процес начебто не складний, але все-таки необхідні певні знання, уважність і спеціальний інструмент.

Дрібниці, але їх потрібно знати.

Духовка може не працювати і з інших причин, наприклад, неправильно обраний режим роботи.

Можливо, не щільно закриті дверцята, а ще може бути це через старий ущільнювач дверцят духовки.

Приоткрыта дверца духовки и виден уплотнитель дверцы

Або може причина в зламаній засувці / клямці. Буває, що не працює коректно духовка через зламаний вентилятор.

Ще може прийти в непридатність підшипниковий вузол.

 

Висновки

Як бачите, в основному духова шафа виходить з ладу через часті перепади напруги в електромережі і через перегорання нагрівальних елементів. Також впливає на роботу духової шафи і то, як її експлуатують. Щоб захистити внутрішні деталі приладу від перепадів напруги, встановіть захисне реле, так, потрібно витратитися трохи, але повірте, це буде дешевше, ніж поміняти нову плату управління. Дотримуйтесь простих правил по експлуатації, і ваша духовка буде служити довго і без всяких поломок.

Ще не варто нехтувати інструкцією користувача.

Инструкция

Якщо уважно її вивчити, то ви для себе багато чого відкриєте корисного, і якщо слідувати інструкції, то духовка не скоро дасть збій в роботі.

Вдалих покупок!

 


Часті питання про Духовки

 

❓️ Чому перестала гріти духовка?

Коли в духовці не гріє жоден ТЕН, перше, що необхідно зробити, це перевірити, працездатність розетки. Якщо розетка робоча, то можливо в електричній мережі дуже низька напруга, в такому випадку Тени теж не будуть гріти... | Читати далі: Чому духовка перестала гріти.

❓️ Які види тенів можуть бути в духовці?

В електричній духовці може бути кілька типів нагрівальних елементів: 1. Галогенний. Він виготовлений з міцного, прозорого, вогнетривкого скла. Основний робочий елемент - лампа з рефлектором... | Читати далі: Типи ТЕНів в духовці

???? Де купити ТЕН для духовки?

ТЕН - це та деталь, завдяки якій в духовці нагнітається необхідна температура, найпоширеніша проблема це пололма Тена в духовці. На нашому сайті представлена велика база оригінальних запчастин для духовок. | Купити ТЕН для духовки

????️ Де купити датчик температури для духовки?

Температурний, біметалічний датчик необхідний для розмикання ланцюга і запобігання цим самим великих проблем, якщо в духовці істотно підвищується температура. Якщо температурний датчик вийшов з ладу, то духовка буде перебувати постійно в відключеному стані. | Купити датчик температури для духовки

 Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста , .

Запчасти для кухонных духовок Запчасти для кухонных духовок