Запчастини та інструменти для майстрів
Ваша країна
Україна
X
Ви з України?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) 000-86-86
з 10.00 до 15.00
Зателефонувати Вам?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (066) 345-86-86
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
У Вас немає товарів
Ваш кошик:
1
Продовжити покупки
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ
Каталог товарів:

Як визначити витік фреону, і що робити в такій ситуації

Запчасти для холодильников Запчасти для холодильников

Як визначити витік фреону, і що робити в такій ситуації

Холодильники або холодильні камери є в кожному будинку - вони необхідні для зберігання продуктів харчування.

Для створення потрібної температури всередині камери побутового приладу, використовується - фреон. Це хімічна сполука етану і метану, яке взаємодіючий з випарником, утворює холод в камері. Через ушкодження або недотримання правил по експлуатації, може виникати витік фреону. Такий дефект має негативні наслідки для всієї системи охолодження апарату. Розглянемо, як визначити витік фреону, і що робити в такій ситуації, і чи небезпечний цей газ для людини?

Холодильник з продуктами

Зміст:

Що таке фреон і можливі причини його витоку

Як визначити витік холодоагенту

Чи небезпечна така поломка

Що робити в разі витоку фреону

Усунення проблеми

 

Що таке фреон і можливі причини його витоку

Фреон - це газоподібна речовина, яке використовується в системах охолодження (холодильних камерах, холодильниках, кондиціонерах). Це з"єднання етану і метану не має ні кольору, ні запаху. Дуже інертний газ, він не горить при контакті з повітрям, тому так складно визначити його витік.

Балон з фреоном

Будь-яка поломка або несправність електроприладу призводить до незручностей для користувача. Коли відбувається витік фреону, побутовий прилад працює як би «в пусту», що може призвести до його поломки. Є кілька причин, які можуть привести до витоку холодоагенту:

- Пошкодження внутрішніх елементів конструкції холодильника або порушення герметичності системи. Найчастіші дефекти виявляються на стиках труб - через що в систему потрапляє повітря і відбувається розгерметизація.

Трубка для випаровування конденсату

- Часті поломки холодильника: корозії або тріщини на випарнику або інших деталях конструкції. Якщо ж ви помітили якісь мікро тріщини або пошкодження - це точно може послужити причиною несправності.

Як визначити витік фреону

Визначити витік холодоагенту можна за допомогою спеціальних приладів - таких як течошукач. Але ви і самі можете, виявить неполадку такого характеру, якщо просто уважніше огляньте свій побутовий прилад.

Течошукач

Зазвичай витікання холодоагенту має такі характерні ознаки:

• Слабке охолодження. При первинних ознаках проблеми, користувачеві здасться, що холодильний пристрій став гірше морозити. Але через нестачу газу, як в основній, так і в холодильній камері почне підвищуватися температура. Як наслідок, пристрій стане гірше морозити.

Постійна робота мотора. При витіканні холодоагенту підвищується навантаження на мотор приладу, так як знижується тиск у всій системі, а двигун намагається заповнити втрату фреону.

• Не працює компресор . Така ознака виявиться тільки тоді, коли фреон повністю витече з системи. Компресор перестане працювати, так як йому не буде з чим працювати.

• Утворення інію на випарнику . Якщо ви помітили товстий шар намерзлої рідини на компресорі - це явна ознака витоку. На дверцятах з"являється корозія через високий рівень вологи.

Візуальні ознаки. Про витік холодоагенту можуть сигналізувати візуальні ознаки. У будь-якому сучасному холодильнику є табло управління або індикатори, які можуть так само вказати на несправності. Про проблеми у функціонуванні пристрою може вказувати червона індикація або помилка на дисплеї. Сильне утворення інію на стінках приладу, також вказує на витік холодоагенту. Для точного визначення проблеми такого характеру, можна провести невеликий тест: візьміть мильний розчин і змастіть ним систему трубок. Утворення мильних бульбашок вказує на витік газу із системи. Такий експеримент буде ефективним тільки в тому випадку, якщо людині відомо, в якому місці сталася розгерметизація.

Майстер діагностує несправність

Неприємний запах в камері також вказує на таку поломку - через зміни температурного режиму і високого рівня вологи, всередині утворюється патогенна мікрофлора, яка і призводить до появи різкого запаху.

Чи небезпечний витік фреону

Так як фреон - це газ, то ризики все-таки існують. Саме хімічна сполука не є небезпечною для здоров"я - вона не вибухає і не виділяє небезпечних речовин в звичайних побутових умовах. Завдати шкоди фреон може тільки при нагріванні в 240 градусів за Цельсієм - в такому випадку, виділяються токсичні сполуки хлору, які дуже отруйні для організму. Вибуху теж не варто боятися, так як для такої хімічної реакції знадобиться мінімум 400 грам газу, в той час як максимально його кількість в побутовому холодильнику становить 200 грам. Але в стандартних умовах такий результат навряд чи можливий, так що його витік не становить небезпеки для людини.

Холодильник з продуктами

Більше того, у багатьох сучасних пристроях використовуються екологічно чисті холодоагенти з маркуванням R600 або R134a.

Ігнорувати витік фреону не варто, адже це може призвести до поломки інших компонентів пристрою.

Що робити якщо стався витік холодоагенту

Якщо ви переконалися в тому, що все-таки у вас стався витік холодоагенту, то варто викликати майстра або зробити самостійний ремонт.

Ми вже з"ясували, що сам фреон безпечний для людини - тому досить просто діагностувати і усунути несправність до того, як це може привести до повної поломки холодильника.

Ремонт холодильника

Якщо ж вам не вдалося визначити точне місце витоку або поломка занадто серйозна - зверніться до майстра. Адже ремонт пристрою обійдеться набагато дешевше, ніж покупка нового апарату.

Усунення проблеми несправності холодильника

Для того, щоб холодильник почав знову функціонувати в нормальному режимі, необхідно відновити герметичність системи і дозаправити прилад фреоном. Залежно від характеру поломки буде залежати які дії будуть потрібні під час ремонту. Розглянемо кілька варіантів.

Якщо ви виявили проблему з алюмінієвим випарником (корозія, тріщини різної глибини), то усунути їх можна за допомогою пайки припою флюсу. Від якості виконаних робіт буде залежати подальша працездатність приладу.

При засміченні фільтр-осушувача або капілярного трубопроводу, необхідно очистити їх від бруду - функціонування пристрою прийде в норму. Фільтр-осушувач доведеться замінити на новий, так як волога з нього може потрапити в охолоджуючий контур.

Виявлення витоку фреону

Відновлення початкового обсягу газу всередині охолоджувальної системи є нескладною процедурою. Дозаправку холодильника фреоном найкраще довірити фахівцеві, щоб уникнути форс-мажорних ситуацій. Крім цього, у вас навряд чи знайдуться всі необхідні інструменти для проведення цієї процедури. Для цього необхідно виконати такі кроки:

1. Виявити місце витоку

2. Усунути проблему

3. Замінити фільтр-осушувач

4. Перевірити герметичність

5. Завакумувати систему

6. Заправити холодильник новою порцією холодоагенту

7. Провести перевірку

Перед дозаправкою визначте марку фреону, який використовується в вашому холодильнику - вона вказана на самому компресорі. Балон з газом підключається до клапану Шредера і холодоагент надходить в охолоджуючий контур.

Заправка холодильника фреоном

Після заправки холодильник можна відразу ж включати і користуватися.

Ви можете самі провести діагностику витоку фреону, але за ремонтом і дозаправкою - краще звертатися в спеціалізовані сервісні центри.

 


Часті питання про Холодильники


❓️ Як визначити витік фреону?

Визначити витік холодоагенту можна за допомогою спеціальних приладів - таких як течошукач. Але ви і самі можете, виявить неполадку такого характеру, якщо просто уважніше огляньте свій побутовий прилад... | Читати далі: Як визначити витік фреону

❓️ Що робити якщо стався витік фреону?

Якщо ви переконалися в тому, що все-таки у вас стався витік холодоагенту, то варто викликати майстра або зробити самостійний ремонт. Ми вже з'ясували, що сам фреон безпечний для людини - тому... | Читати далі: Що робити якщо стався витік фреону

❄️ Де купити фреон для холодильника?

Для того, щоб холодильник почав знову функціонувати в нормальному режимі, необхідно відновити герметичність системи і дозаправить прилад фреоном. | Купити фреон для холодильника

🔧 Де купити запчастини для холодильника?

Інтернет-магазин «Майстер-плюс» пропонує Вам відмінну можливість замовити деталі для холодильників Zanussi, ATLANT, Indesit, LG, Samsung, Ardo і багатьох інших популярних марок. | Купити запчастини для холодильниківКалькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста , .

Запчасти для холодильников Запчасти для холодильников