Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 10.00 до 17.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Як відмити газову плиту - поради на замітку господині.

Запчасти для плит Запчасти для плит
Кухонна плита – обов'язковий побутовий прилад на кухні. І жодна господиня вам не скаже, що їй буде приємно готувати на брудній плиті. Це, по-перше, не естетично, а по-друге не гігієнічно. А от якщо запитати у них чи знають вони як відмити газову плиту, то не всі зможуть відповісти на дане питання "Так". Начебто і миючих засобів на сьогоднішній день у магазинах достатньо, але не всі дадуть бажаний результат.


Варильна поверхня

У нашій статті ми розповімо вам про методи, засоби та способи чищення кухонної плити. Давайте розглянемо все поетапно.

Зміст статті.

Що необхідно знати під час чищення плити

Етапи миття плити

Чищення решітки з різних матеріалів

Рекомендації щодо чищення ручок кухонної плити

Як відмити духовку

 

Чистимо кухонну плиту – що необхідно знати.

Відмити кухонну плиту реально, і немає в цьому жодних секретів. Просто потрібно знати деякі правила, дотримуючись яких ви швидше досягнете бажаного результату

  • Перед тим, як приступити до миття кухонної плити, переконайтеся, що вона вже досить охолола. Якщо це не так, то зачекайте, щоб не отримати опіків.

  • Перекрийте кран газопостачання або якщо у вас стоїть електроплита, відключіть її від електрики.

  • З плити зніміть конфорки, вони чистяться окремо.

  • Обов'язково використовуйте гумові рукавички, щоб не пошкодити шкіру рук.

  • Перед тим, як застосувати будь-який засіб для чищення, уважно ознайомтеся з інструкцією, яка вказана на етикетці пляшки.

  • Намагайтеся не користуватися абразивними порошками та засобами, від них на плиті залишаться подряпини, а це призведе до того, що плита швидше забрудниться.

     

Основні етапи очищення кухонної плити.

Щоб помити кухонну плиту, можна використовувати кілька засобів, залежно від того, що вам більше підійде. Це може бути миючий засіб, сода або спеціальні засоби для чищення.

спеціальні засоби для чищення плити

Якщо у вас плита не сильно забруднена, то буде достатньо, просто обробити її поверхню одним із вищезазначених засобів та промити її чистою водою. А якщо на плиті залишки старого жиру і її давно не мили, доведеться трохи постаратися. Для початку залийте миючим засобом всю поверхню плити і залиште миючий засіб на десять хвилин. Після закінчення цього часу протріть плиту м'якою губкою, більше уваги при цьому приділяйте місцям, де найбрудніше.

Не забувайте про те, що відмити кухонну плиту можна, але це потрібно зробити так, щоб не пошкодити її варильну поверхню. Сподіваюся всім відомо, що варильні поверхні плити можуть бути різні: емальована варильна поверхня, варильна поверхня з нержавіючої сталі, керамічна варильна поверхня або склокерамічна. Кожна з них потребує різного догляду.

Варильні поверхні

Варильна поверхня з нержавіючої сталі.

Ось, наприклад, не вибаглива варильна поверхня з нержавіючої сталі, але вона і найдорожча. Її можна чистити і мити будь-яким засобом і порошком, будь то народні рецепти або будь-яка побутова хімія. Але, варто розуміти, що перестаратися не потрібно, все має робитися з розумом.

Емальована варильна поверхня.

По ціні цей тип плит найдешевший, але якщо говорити про її миття, то до цього вони дуже ніжні. Їх легко подряпати чи пошкодити покриття. Використовувати для такої плити потрібно тільки щадну хімію, і м'які губки та ганчірки. У жодному разі не використовуйте для чищення такої плити жорсткі мочалки або щітки. Ними ви може подряпати її поверхню і мити тоді доведеться частіше та старанніше. Будьте уважні, вибираючи спосіб очищення та засоби.

Керамічна або склокерамічна варильна поверхня.

Це начебто і не вибаглива плита щодо догляду, але є деякі нюанси. Наприклад, її не можна мити відразу після завершення процесу приготування їжі, потрібно дати охолонути, бо від перепаду температури варильна поверхня може дати тріщину. Використовувати можна будь-які миючі засоби, крім порошкових засобів, вони залишатимуть подряпини і поверхня плити втратить свій початковий естетичний вид. А ще в ці подряпини та мікротріщини в'їдатиметься жир і бруд, і плита погано чиститиметься..

Крім варильної поверхні плити ще забруднюються її конфорки. Щоб їх помити потрібно, приготувати спеціальний розчин. Для приготування розчину вам знадобиться мило та вода. У готовий мильний розчин покладіть верхню частину конфорки, ретельно помийте їх і промийте під чистою проточною водою. Після всіх проведених процедур протріть плиту чистою, сухою ганчірочкою або рушником, це дозволить позбутися розводів, що залишаються після чищення.

Використовуючи для миття плити соду, не застосовуйте разом із нею жорсткі мочалки, це може призвести до утворення подряпин на варильній поверхні.

Не забувайте про те, що кришка плити також підлягає чищенню, адже на неї потрапляють бризки жиру. Для її миття можна взяти будь-який засіб для чищення, який добре справляється з жиром. Після очищення промийте кришку чистою водою та протріть чистою серветкою. Якщо до плити йде кришка, виготовлена зі скла, то ви спокійно для її очищення можете застосовувати миючі для скла.

 

Чищення решітки кухонної плити.

Як правило, плиту очистити не складно. Чого не можна сказати про решітку кухонної плити, адже з нею потрібно буде трохи повозитися. Це все тому, що господині не щоразу миють решітку, а відкладають цей процес на потім. А з кожним разом на решітці плити відкладається жир і він пригорає, тому його складно потім відмити. Але, крім цього, при використанні плити цей жир вигорятиме, через що з'являється неприємний запах.

Конфорки газової плити

Дуже важливо знати з якого матеріалу зроблено решітку. Адже від цього залежатиме метод її чищення та засоби, які використовуватимуться для цього чищення. Решітка для плити може бути:

- чавунна;

- стальна;

- емальована.

Чистимо чавунні решітки.

Чавунна решітка чиститься складно, адже її, перед тим як почистити, потрібно обов'язково нагріти. Без цього навряд чи вдасться позбутися застарілого жиру.

Для нагріву решітки можна використовувати кілька варіантів;

- нагріти над конфорками плити;

- помістити решітку в розігріту духовку і залишити там на пару хвилин (духовку потрібно поставити на максимальну температуру нагрівання);

- розжарити решітку за допомогою паяльної лампи, або газового пальника;

- якщо у вас приватний будинок, то ви можете використовувати для розігріву багаття.

Розігрів необхідний, адже застарілий жир дуже складно зняти. При нагріванні чавуну жир починає танути і тому його простіше зняти, ніж із холодної решітки. Не використовуйте для чищення чавунних решіток гострі предмети, можна пошкодити решітку, а вона з такого матеріалу коштує не дешево.

Важливо знати! Чищення чавунних решіток має один недолік, про який необхідно знати. Коли ви нагріватимете решітку для її очищення, то з'явиться неприємний і різкий запах гару. Тому рекомендується таку чистку проводити з відчиненими вікнами.

Чистимо емальовану решітку.

Решітка даного типу чиститься легко, адже вона має рівну та гладку поверхню. Для усунення жиру та бруду з емальованих кухонних решіток можна використовувати такі методи:

- помістивши решітку в посудомийну машину;

- приготуйте спеціальний мильний розчин і на годину помістіть решітку, після чого акуратно зніміть весь жир м'якою губкою і содою, потім промийте чистою водою.

Не використовуйте для чищення емальованих решіток жорсткі мочалки та абразивні засоби, адже емаль дуже ніжна і її легко пошкодити. А коли на ній з'являються подряпини, то вона швидше забруднюється..

Чистимо решітку зі сталі.

Дану решітку найлегше чистити, адже для цього можна використовувати будь-який засіб для чищення. Якщо решітки не дуже брудні, то вам потрібно приготувати спеціальний мильний розчин і помітити в нього їх на кілька годин. Після чого за допомогою губки або щітки та миючого засобу добре вичистіть її. Залишіть у такому вигляді решітку на 10-12 годин. Останнє, що потрібно буде зробити, це промити решітку у чистій воді після закінчення зазначеного вище часу.

Чистимо решітку за допомогою народних засобів – корисні поради.

Для чищення решітки кухонної плити можна використовувати не тільки спеціальні хімічні засоби. Добре з цим завданням впораються і народні методи. Іноді вони більше ефекту принесуть, ніж дорогі засоби для чищення. А особливо такі засоби хороші, якщо чистка потрібна саме зараз, а під рукою немає жодного засобу для чищення. Давайте розглянемо кілька народних засобів, які перевірені багатьма господарками:

  • Наповніть великий таз або іншу ємність невеликою кількістю води і додайте в неї дві або три ложки оцту і соди. У приготовленому розчині замочіть решітку на кілька годин. Потім промийте її під сильним тиском теплої води.

  • Наступний метод очитування – використання засобу, що призначене для очищення двигуна автомобіля. Так, ефект від цього засобу непоганий, але є одне «але»! Після використання цього методу потрібно дуже довго і ретельно обполіскувати решітку, щоб змити залишки засобу.

  • Для чищення емальованих решіток добре підійде гірчичний порошок. Його потрібно нанести на поверхню, що очищається, і ретельно потерти м'якою ганчіркою або губкою, після чого добре промити під проточною водою.

  • Для усунення нагару можна використовувати звичайний річковий пісок. Метод дійсно ефективний, перевірений на практиці, але він забирає багато часу.

Важливо! У будь-якому випадку, який би з методів очищення решітки ви не вибирали, завжди витирайте її насухо після всіх маніпуляцій. Завжди жир пристає краще до мокрої поверхні, ніж сухої.

 

Миємо ручки кухонної плити – корисні поради!

У кожній кухонній плиті є ручки для включення та регулювання плити. Ручки можуть зніматися, а можуть і не зніматись, все залежить від моделі плити. Але, від того до якого типу належать ручки залежатиме спосіб їх чищення.

Різновиди ручок газових плит

Нижче ми опишемо вам найдієвіші способи, а ви для себе визначитеся, що вам буде вигідніше.

Розглянемо спочатку знімні ручки.

Їх чистити набагато легше, просто зніміть їх та поставте хоча б на півгодини в мильний розчин. Для його приготування візьміть ємність, налийте туди теплої води і засипте порошок для чищення плит, ще добре використовувати господарське мило, але його потрібно натерти на тертці. Через півгодини дістаньте ручки з розчину і добре промийте їх спеціальною мочалкою або щіткою, не забувайте, що ще потрібно помити місце на плиті, куди кріпляться ручки. Там найбільше накопичується жиру та бруду.

Крім мильного розчину можна використовувати звичайний 9% столовий оцет. Приготувати цей розчин можна самому, на 700 мл води потрібно додати 200 мл оцту. Покладіть у приготовлений розчин ручки від плити і прокип'ятіть на вогні десять хвилин. Коли рідина повністю охолоне, потрібно дістати ручки з ємності і добре промити та витерти сухим рушником.

Незнімні ручки складніше мити.

Такі ручки дійсно набагато складніше чистити, адже є такі місця, наприклад, між ручкою та плитою, до яких складно дістати, щоб ідеально вимити. Тому запастись вам потрібно старою зубною щіткою, зубочистками, ватними паличками, та найголовніше терпінням.

Для чищення можна купити в магазині спеціальні миючі засоби, а можна скористатися підручними засобами, вирішувати вже вам. Якщо ви використовуватимете побутову хімію, то все, що потрібно, обробити нею ручки і змити. В інструкції до засобу все докладно описано. У цьому немає нічого складного.

А що робити, якщо в будинку немає ніяких миючих засобів? Адже буває й таке, і відбувається це в самий непідходящий момент. У такому разі вам на допомогу прийдуть підручні засоби, так би мовити бабусині рецепти.

Візьміть нашатир, він є в кожному будинку в аптечці. Розведіть його у воді у співвідношенні один до одного. Промокніть у приготовленому розчині ватну паличку і добре потріть ручки плити. Після цього використовуючи чисту вологу ганчірочку, протріть їх, а потім висушіть за допомогою паперових рушників.

Добре справляється із забрудненнями лимонний сік або розведена лимонна кислота. Змочіть у приготовленому розчині губку і добре вимийте регулятори, потім промийте чистою водою та протріть сухим рушником.

Ще наші бабусі для отримання бездоганної чистоти на кухні використовували звичайну харчову соду та гірчичний порошок. Ці два засоби ідеально справляються із брудом та жиром. Найкраще взяти кілька ложок солі або гірчичного порошку і змішати з невеликою кількістю води, щоб утворилася густа кашка. Цю кашку потрібно нанести на забруднені ручки та добре потерти. Після цього ретельно змити теплою, чистою водою.

 

Народні засоби допоможуть зробити духовку чистою.

Сьогодні існує безліч миючих засобів, призначених для боротьби з жиром у духових шафах. Але як би їх не рекламували і не казали, що це цілком безпечно, це буде не зовсім правдою. Адже якщо це побутова хімія, то слово «хімія» говорить само за себе. Гаразд, ще погоджуся, що використовувати його для миття плити може і безпечно, але сказати це про духовку не можу. Адже засіб потрапляє в щілини, що є в духовці, де стикаються її складові, і вимити його не завжди вдається, а коли ви почнете в духовці випікати торт, то все, що не вдалося добре вимити, випаровуватиметься і потраплятиме в їжу.

Тому найкраще чистити духовку, використовуючи більш щадні засоби для нашого здоров'я, народні засоби. Повірте, вони нічим не поступаються побутовою хімією.

Засоби для чищення духовки

Мильний розчин.

Приготуйте мильний розчин з господарського мила, обробіть стінки духовки і залиште на тридцять хвилин. Далі налийте цього розчину на деко і поставте його в духовку включивши її при цьому на 120 градусів. Якщо є таймер, поставте його на півгодини. При високій температурі утворюється з води пара, а оскільки вода мильна, це сприятиме відставанню жиру від стінок духової шафи. Коли духовка вимкнеться, то вам залишиться тільки протерти її ганчіркою або губкою, але це потрібно зробити, доки вона не охолола.

Лимонна кислота, сода або гірчичний порошок.

Будь-який з цих інгредієнтів потрібно змішати з невеликою кількістю води і нанести його на стінки духовки. Якщо вона не дуже брудна, то буде достатньо 15 хвилин, а якщо забруднення більш серйозні, то залиште склад на півгодини. Після цього промийте все чистою водою і протріть сухим рушником.

Столовий 9% оцет.

Чистка за допомогою оцту буде актуальна, якщо ваша духовка не дуже брудна. Для цього розведіть оцет з водою, у співвідношенні один до одного, і обробіть розчином стінки духової шафи. На 15 хвилин увімкніть духовку на 50 градусів. Коли ви відчините дверцята, приємно здивуєтеся, нічого драїти не потрібно буде, а просто протерти вологою губкою і витерти насухо.

Нашатир.

Він є у кожному будинку, а якщо й ні, то купити його недорого. Він чудово справляється з жиром. Якщо духовка не дуже брудна, то достатньо змочити нашатирем її стінки, закрити дверцята і залишити на ніч. Вранці вам потрібно буде просто промити чистою водою духовку, оскільки нашатир має різкий специфічний запах.

Якщо ж вам потрібно видалити серйозніші забруднення, то зробіть так. У духовку поставте лист і налийте води і додайте до неї 200 мл нашатирю. Увімкніть духовку на двадцять-тридцять хвилин. Після цього візьміть вологу ганчірку та промийте добре побутовий прилад.

Саморобна чистяча паста.

Це досить ефективний засіб. Для його приготування потрібно змішати в рівних пропорціях (1:1) сіль, соду та воду. Суміш, що утворилася, потрібно нанести на ті, ділянки, які підлягають чищенню, і залишити на дванадцять годин. Після чого ретельно все змити теплою, чистою водою.

Тепер ви знаєте які способи можна використовувати для того, щоб відмити кухонну плиту.


 

❓️Що необхідно знати під час чищення плити?

Відмити кухонну плиту реально, і немає в цьому жодних секретів. Просто потрібно знати деякі правила, дотримуючись яких ви швидше досягнете бажаного результату. Перед тим, як приступити до миття кухонної плити, переконайтеся, що... | Читати далі: Що необхідно знати під час чищення плити

⭐Етапи миття плити

Щоб помити кухонну плиту, можна використовувати кілька засобів, залежно, що вам більше підійде. Це може бути миючий засіб, сода або спеціальні засоби для чищення. ... | Етапи миття плити

❗Як відмити духовку?

Сьогодні існує безліч миючих засобів, призначених для боротьби з жиром у духових шафах. Але як би їх не рекламували і не казали, що це цілком безпечно, це буде не зовсім правдою. Тому краще чистити духовку, використовуючи... | Як відмити духовку?

⭐Де придбати засіб для очищення варильних поверхонь?

В інтернет-магазині Мастер Плюс представлений величезний асортимент засобів по догляду за варильними поверхнями та духовими шафами. Підібрати потрібний засіб Вам завжди допоможуть досвідчені фахівці! | Купити засіб для очищення варильних поверхонь

 



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки:

Запчасти для плит Запчасти для плит