Чищення кондиціонера – важлива процедура, яка не тільки продовжує термін служби пристрою, але й забезпечує комфортне та безпечне використання. Згодом на фільтрах, випарнику та інших внутрішніх елементах кондиціонера накопичуються пил, пліснява та бактерії. Це може призвести до погіршення якості повітря в приміщенні та зниження ефективності роботи пристрою. У цій статті ми розглянемо, як правильно очищати кондиціонер, щоб він справно працював і підтримував здорову атмосферу в будинку. А також поговоримо про те, як часто це потрібно робити.
Зміст:
Як зрозуміти, що кондиціонер вимагає очищення
Як часто потрібно чистити кондиціонер
Чищення теплообмінника кондиціонера
Промивання внутрішнього блоку кондиціонера
Як правильно почистити зовнішній блок
Як зрозуміти, що кондиціонер вимагає очищення
Кондиціонер, як і будь-яка інша побутова техніка потребує постійного обслуговування та регулярного чищення. Але як же зрозуміти, коли настав час почистити кондиціонер?!
Про це можуть сигналізувати такі ознаки:
- поява дивних звуків під час роботи приладу;
- із внутрішнього блоку підкопує вода;
- кондиціонер не вмикається або дуже голосно працює та видає вібрації;
- внутрішній блок сильно нагрівається;
- при запуску кондиціонера виникає неприємний запах;
- пристрій працює не на повну потужність;
- кондиціонер споживає багато електрики.
Якщо ігнорувати такі сигнали і не чистити техніку, то незабаром вам може знадобитися вже не чищення, а кваліфікований ремонт, що коштує набагато дорожче.
Крім цього, забруднений фільтр техніки стане небезпечним для здоров'я людини, адже в ньому розмножується велика кількість бактерій.
Внутрішній блок кондиціонера
Як часто потрібно чистити кондиціонер
Буває, що користувачі не чистять кондиціонер роками, і він якось працює. Але це не означає, що техніка чиста і не небезпечна для здоров'я.
Якщо вчасно не почистити систему, то в ній можуть розмножуватися шкідливі для здоров'я грибки та бактерії. Може навіть завестися пліснява.
Розміщення сітчастого фільтра у внутрішньому блоці
Рекомендується проводити повноцінне чищення внутрішнього блоку приладу близько одного разу на 3-12 місяців. Оптимальна періодичність залежить від інтенсивності експлуатації та запиленості приміщення. Також періодично потрібно змінювати фільтри кондиціонера. Це залежатиме від ступеня їх забруднення та пошкодження.
Як правильно очистити фільтр
Фільтр – це одне з найважливіших комплектуючих у такій техніці, тому його потрібно очищати насамперед. Саме фільтр кондиціонера надійно захищає приміщення і деякі деталі приладу, але при цьому вважається вразливою деталлю, що вимагає постійного догляду.
Виймаємо фільтр із блоку
Знаходиться така деталь у передній частині кондиціонера. Побачити її можна під час відкриття передньої кришки техніки. Фільтр є невеликим елементом з дрібною сіточкою.
Промиваємо сітчастий фільтр водою
Для того, щоб очистити його, слід виконати такі дії:
- відключити техніку від електроживлення та зняти передню панель, потягнувши її на себе;
- витягаємо фільтр із внутрішнього блоку, акуратно піднявши його за передню частину;
- ретельно очистіть запчастину під проточною водою; якщо на ньому утворився товстий шар пилу, то перед миттям краще скористатися пилососом;
- чекаємо доки фільтр просохне і встановлюємо його на місце;
- проганяємо систему в режимі провітрювання.
Бувають випадки, коли кондиціонер працює, але при його роботі дуже відчувається неприємний запах. У такому випадку можна скористатися спеціальним засобом, що для цього і призначено. Щоб використовувати цей засіб, встановіть режим роботи приладу на мінімум і розбризкуйте засіб так, щоб він з потоком повітря потрапив усередину приладу. При цьому фільтр з кондиціонера повинен бути знятий.
Спеціальні миючі засоби для кондиціонерів
Чищення теплообмінника кондиціонера
Крім фільтра в кондиціонері є ще теплообмінник. І ця деталь теж дуже важлива у роботі приладу. Теплообмінник є радіатором, який знаходиться у внутрішньому блоці приладу. І щоб якісно його очистити, необхідно кондиціонер розібрати. Для цього можна викликати фахівців або спробувати розібратися самостійно.
Розташування теплообмінника у внутрішньому блоці
Послідовність дій така:
- Вимкнути кондиціонер від мережі.
- Знімаємо передню панель системи.
- Витягуємо акуратно фільтр.
- Знімаємо жалюзі, від'єднуємо частину корпусу. Щоб її від'єднати, необхідно заздалегідь відкрутити гвинти та відклацнути клямки. На верхній частині корпусу є окремі елементи електрики пристрою, тому злегка відтягнувши кришку, потрібно розімкнути роз'ємне з'єднання. Після цього можна зняти гору і відправити його в мийку. Пластик не можна мити гарячою водою і довго сушити на сонці, оскільки від високої температури може деформуватися. Струмопровідні частини мочити не потрібно.
- За допомогою пилососа або пензлика з довгим ворсом, приступаємо до сухого очищення. Зверніть увагу, всі ваші рухи повинні бути спрямовані строго в одному напрямку зверху вниз. Також можна використовувати і пароочисник.
- Миємо радіатор, поки він зафіксований, попередньо захистивши від бризок всю електрику.
- Після таких дій переведіть прилад у режим рециркуляції за найнижчої температури.
Візьміть спеціальний засіб для чищення кондиціонера або дезінфекції та розпорошіть його навпроти кондиціонера так, щоб частинки його з потоком повітря потрапили всередину пристрою.
Такий алгоритм підходить більшості моделей кондиціонерів. По ньому можна зрозуміти загальний принцип, але залежно від конструкції внутрішнього блоку можуть бути свої нюанси.
Промивання внутрішнього блоку кондиціонера
Для правильного та якісного обслуговування кондиціонера чищення одного фільтра недостатньо. Необхідно очистити весь блок системи, до якого входить вентилятор, теплообмінник та дренажна система.
Чохол багаторазовий для миття кондиціонера
Для цього вам можуть знадобитися: м'яка тканина, хімія для чищення кондиціонера, тепла вода, рукавички, і чохол багаторазовий для миття кондиціонера.
Труба мідна 1/4" (6,35*0,76мм)
Фільтр повітряний samsung DB63-01591C
Багаторазовий чохол для чищення внутрішнього блоку кондиціонера це незамінна річ, яка використовується для миття високим тиском та парогенератором. Такий аксесуар призначений для професійного сервісу, щоб очищати внутрішні блоки спліт-систем, але підійде і для звичайних користувачів.
Миття кондиціонера за допомогою чохла
Завдяки такому мішку ви зможете запобігти розбризкуванню засобів для чищення та забезпечите акуратність профілактики техніки.
Як правильно почистити зовнішній блок
Чищення зовнішнього блоку кондиціонера також є важливим, як і чищення внутрішнього.
Зовнішній блок кондиціонера
Оскільки зовнішній блок розміщений на вулиці, в ньому може накопичуватися листя, пил, бруд, павутиння тощо. Якщо цей блок не чистити, то згодом відбудеться перегрів компресора, що може вивести його з ладу і спричинить дорогий ремонт. Краще, звичайно, цього не допускати.
Всім відомо, що зовнішній блок розташовується відразу за вікном, але дістатися до нього дуже складно. Тому для чищення такого блоку краще викликати спеціаліста.
Однак якщо ви вирішили почистити блок самостійно, варто дотримуватися наступних пунктів:
- Вимкнути техніку з розетки.
- Видалити з корпусу все сміття, листя тощо.
- Зняти захисний кожух та виконати чищення блоку.
- Для доступу до радіатора знімаємо крильчатку вентилятора. Її потрібно промити окремо.
- І останнє, що слід зробити, це промити радіатор. Зручно мити радіатор під напором води, або використовуючи пароочисник.
- Збираємо зовнішній блок у зворотній послідовності.
Крильчатка вентилятора зовнішнього блоку
Чищення зовнішнього блоку має проводитися хоча б 1-2 рази на рік.
Якщо у вас немає достатньо знань, необхідного обладнання або зовнішній блок кондиціонера розташований так, що до нього складно дістатися, то не варто ризикувати, краще викликати для цього спеціальну службу або майстра.
Чищення дренажної системи кондиціонера
Завершальним етапом очищення внутрішнього блоку кондиціонера є прочищення та дезінфекція дренажної системи. Для цього потрібно розібрати внутрішній блок, як у попередніх етапах, і зняти піддон для накопичення конденсату. Після чого піддон потрібно ретельно промити, а дренажну трубку продути пилососом та промити рідиною для чищення кондиціонерів. Після цього необхідно провести дезінфекцію зливальної трубки та піддону хлоргексидином.
Складання внутрішнього блоку краще проводити наступного дня після чищення, щоб усі внутрішні деталі добре просохли і в ньому не було вологи.
Підбиваємо підсумки
Регулярне чищення кондиціонера - це запорука його тривалої та ефективної роботи. Прості, але регулярні процедури, такі як чищення фільтрів, промивання випарника та перевірка дренажної системи, допоможуть уникнути серйозних поломок, зберегти високу якість повітря у вашому будинку та забезпечити комфортний мікроклімат. Не забувайте доглядати за вашим кондиціонером, і він буде служити вам довгі роки, створюючи оптимальні умови для життя і роботи.
Якщо ви не знаєте, як чистити теплообмінник і зовнішній блок або боїтеся, що щось піде не так, викличте фахівця.