Запчастини та інструменти для майстрів
Ваша країна
Україна
X
Ви з України?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) 000-86-86
з 10.00 до 15.00
Зателефонувати Вам?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (066) 345-86-86
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
У Вас немає товарів
Ваш кошик:
1
Продовжити покупки
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Як правильно вибрати пральну машину: заявлений і реальний обсяг

Як правильно обрати пральну машину: заявлений та реальний об’єм

Головне питання

Скільки речей потрібно завантажити в пральну машину? Багатьом здається, що відповідь дуже проста. На кожній моделі є велика наклейка з вказівкою максимального об’єму барабана. Це може бути 5-11 кг білизни залежно від бренду, та року випуску техніки. На основі цього, власники автомата думають, що саме на таку кількість білизни розрахована пральна машина. Насправді, це в 9 з 10 випадків не так.

Фото 1

Зміст:

Як перуться речі. Як досягнути якісного прання (01:20-02:20)

Наклейка на 6 кг – це не об’єм на 6 кг. (02:20-09:47)

Як хитрують продавці (09:47-11:23)

Як правильно обрати пральну машину (11:23-12:47)

Бренди та реальність. Висновки. (12:47-14:12)

 

Давайте коротко розглянемо такий, здавалося б, простий процес як прання речей у барабані. Унаслідок чого відбувається очищення тканин від забруднень? Білизна в барабані постійно рухається та треться о стінки пралки. Мильна вода проходить крізь білизну та отже, вона відпирає плями та бруд. Але головне – це саме тертя тканин між собою та з барабаном.

Щоб речі відпиралися якісно, необхідно, щоб всередині барабана залишалося достатньо місця. Це обов"язкова умова! Якщо речі будуть складені стопкою або набиті дуже щільно вони не виперуться. Чому? Через те, що тканини будуть занадто щільно прилягати одна до одної. А коли вони намокнуть, якісного тертя й зовсім не буде. Вони просто намочаться мильною водою та будуть лежати всередині.

Фото 2

Тому, коли ми завантажуємо речі в барабан, нам необхідно не забивати його до краю, а залишати всередині місце. Завантажувати пральну машину більше, ніж на 2/3 барабана не рекомендується. Тобто, трохи вище середини барабана – це оптимальне завантаження для більшості пралок на ринку.

Для наочності потрібно провести експеримент. Вдома, зазвичай, цього не зробити, а от у Мастер Плюс – без проблем. Спробуємо завантажити будь-яку пральну машину з наявних.

Ми обрали для експерименту Zanussi із заявленим об’ємом 6 кг. Завантажуємо білизну не до краю, а за правилами (2/3 барабана), щоб досягти якісного прання. Як визначити оптимальне завантаження? Від гірки білизни в барабані до його стінки нагорі повинна без проблем уміщатися розкрита долоня у вертикальному положенні з виставленим великим пальцем.

Фото 6

Тепер після правильного завантаження білизну можна витягти та перевірити, чи дійсно тут 6 кг або менше. Для цього нам знадобляться звичайні побутові ваги. Тепер зважимо білизну. Вийшов не дуже обнадійливий результат – усього 3,2 кг, хоча заявлено 6 кг. Розглянемо цю ситуацію детальніше.

Мастер Плюс понад 15 років працює у сфері ремонту побутової техніки та знає про всі нюанси виробників пральних машин. Раніше в повнорозмірні автомати (60 х 60) можна було покласти 4-5 кг білизни з бавовни. Річ у тім, що всі тканини мають різну вагу. Бавовна є однією з найважчих. Може бути, проблема саме в тому, що в пральну машину ми завантажували речі не з бавовни, а з якоїсь іншої тканини?

Давайте тепер повторимо експеримент із низкою пралок із нашого сервісу, у які ми будемо завантажувати бавовняну постільну білизну. І почнемо із цієї професійної моделі, у якої заявлена вага 10 кг. Візьмемо купу білизни вагою рівно 10 кг та спробуємо це все покласти в обраний Whirpool.

Фото 4

З натяжкою, але в цю професійну модель Whirlpool 10 кг ми завантажили. Чому з натяжкою? Тому що речі хоч влізли й усі, але місця зверху залишилося зовсім трохи. Цілком можливо, що цього буде недостатньо для нормального прання. Але, проте, купа білизни з бавовни вагою 10 кг туди влізла.

Тепер перевіримо ще одну СМА. На цей раз оберемо LG, яка менше професійної моделі, але також має об’єм 11 кг (як зазначено виробником).

Ми знову обрали 10 кг білизни та спробували заштовхати їх у пралку LG. Результат вийшов не дуже обнадійливим. Речі умістилися, але фактично, цього об’єму для автомата виявилося занадто багато. Білизну запхнули до верху, вільного місця всередині практично не залишилося. Коли цей барабан буде обертатися під час прання, речі не виперуться. Можливо, що навіть частина з них просто намочиться водою. Якщо між речами залишиться мильна вода, вона звідти не виполощеться. А тепер спробуймо витягти трохи речей для того, щоб завантаження було більш-менш нормальним для цієї машини.

Після того як ми витягли частину білизни ми отримали такий результат: дістали 3 кг 750 г. Фактично в машинці залишилося трохи більше 6 кг із заявлених 11 кг. Жалюгідний результат! Переходимо до наступної LG на 5 кг.

Фото 5

Знову завантажимо білизну за правилами. Із заявлених 5 кг у машинку вмістилося приблизно 4 кг 400 г, що дуже непогано. Протестуємо ще одну модель.

Знову завантажуємо речі за правилами (2/3 барабана). Ми обрали 4400 г бавовни та спробували заштовхати їх у барабан машинки, із заявленими 6 кг на передній панелі. У разі правильного завантаження вдалося умістити 3 750 г.

У нас залишилася ще одна пралка вже з верхнім завантаженням. Ми обрали її для тесту спеціально. Така стандартна СМА за своїми характеристиками схожа на автомат із боковим завантаженням. У принципі, у всіх них форм-фактор дуже схожий, тому об’єм барабана та вага фактичного завантаження в машинок будуть дуже схожими.

Для експерименту знайшлася всього одна машинка з верхнім завантаженням від торгівельної марки AEG. Це преміум бренд компанії Electrolux. На самій панелі тут не написана вага, на яку розрахована ця пральна машина, але в інструкції зазначено 6 кг.

Спробуємо заштовхати в AEG 3 750 г білизни, яку ми дістали з Zanussi. У підсумку, об’єм речей у барабан вліз. Хоча якщо чесно, для нормального прання потрібно щоб всередині було більш просторо. Тому потрібно дістати декілька речей та зробити 3 000 г білизни. Результат жалюгідний – рівно половина із заявленої ваги.

Фото 6

Наш матеріал буде корисний тим, хто вибирає пральну машину. Річ у тім, що об’єм завантаження білизни в пральну машину – це один із найважливіших чинників під час підбору. Це перше, що запитують покупці, коли звертаються в магазин побутової техніки.

Тут головне – не дати себе ошукати. Усі продавці будуть оперувати технічними даними та запевняти в тому, що якщо на передній панелі написано 6 кг, значить у барабані буде добре пратися саме 6 кг білизни. Але фактично це не так! Від заявлених цифр потрібно відразу ж віднімати половину.

У пральних машинах важливо не те число в кілограмах, яке зазначено на передній панелі, а фактичний об’єм барабана. Ви можете звернутися до працівників магазину просто з рулеткою/лінійкою та виміряти діаметр барабана, а ще його глибину. У середньому 1 кг білизни для якісного прання – це приблизно 10 літрів об’єму барабана. Тобто якщо ми бажаємо купити машинку на 5 кг, то об’єм барабану повинен становити приблизно 50 літрів.

Для точного підрахунку можна скористатися простою формулою.

Формула для розрахунків завантаження пральної машини (у кг):

D*D*H*0.314/4000 = кг

D – діаметр барабана в см.;

H – глибина барабана в см.

Наприклад, діаметр барабана рівний 45 см, а глибина становить 30 см.

Підрахунки: 45*45*30*0,314/4000 = 4,77 кг

Закономірності з брендами та показниками, які вказані на машинках, немає. Усе дуже індивідуально від серії до серії кожного окремо взятого виробника. Тому якщо Whirlpool виправдав наші сподівання – це не означає, що будь-яка пральна машина Whirlpool буде відповідати заявленим цифрам. Треба розглядати конкретну модель і виходити з конкретного випадку.

 


Часті запитання про пральні машини

 

❓️ Як правильно обрати пральну машину?

У пральних машинах важливо не те число в кілограмах, яка вказана на лицьовій панелі, а фактичний обсяг барабана. Ви можете прийти в магазин просто з рулеткою / лінійкою і ... | Читати далі або дивитися відео.

❓️ Як обманюють продавці при покупці пральної машини?

Справа в тому, що обсяг завантаження білизни в пральну машину - це один з ключових чинників при підборі. Це перше, що говорять покупці, коли звертаються в магазин побутової техніки.. | Читати далі або дивитися відео.

❗ Як добитися якісного прання?

Щоб речі пралися якісно, необхідно, щоб усередині барабана було достатньо місця. Це обов'язкова умова! Якщо речі будуть складені .. | Розшифровка кодів несправностей

❗ Де купити запчастини до пральної машини?

На нашому сайті представлена велика база оригінальних запчастин для побутової техніки | Запчастини для побутової техніки

 Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста , .