
У кожній посудомийній машині є два фільтри. Один називається наливною, призначеною для забору (подачі) води. А другий – зливальний фільтр, призначений для зливу відпрацьованої води. Якщо ви хочете, щоб ваша посудомийна машина працювала якомога довше, то варто знати, що фільтр посудомийної машини необхідно періодично чистити. Але як це правильно зробити, і з якими труднощами можна зіткнутися? Про все це ми розповімо вам у нашій статті.
Фільтр потрібно чистити вчасно
Якщо у вас вдома стоїть посудомийна машина, то ви повинні добре знати, що перед тим, як завантажити в неї посуд або будь-які інші столові прибори, їх спочатку потрібно очистити від залишків їжі. А в інструкції до приладу зовсім написано, що посуд потрібно злегка сполоснути, перш ніж завантажити її на миття в посудомийній машині. Але, якщо до цього прислухатися, і кожен раз перед тим, як завантажити посуд в посудомийку, її потрібно помити, то використання приладу втрачає будь-який сенс. Але, все ж необхідно пам'ятати, що великі частки їжі необхідно прибирати з посуду. Але, як би ви не старалися дрібні частинки їжі все ж залишаться на посуді. Як тільки запуститися програма машинки, відразу ці залишки їжі змиються водою зі спеціальним миючим засобом. І всі вони потрапляють на дно промивної камери посудомийної машини. Саме в цій камері, вірніше на її дні розташований зливний фільтр посудомийної машини.
Саме цей фільтр посудомийної машини дуже часто називають «сміттєвим» фільтром, адже саме цей фільтр затримує в собі всі частинки їжі, серветок, крихти тощо. І саме з цієї причини даний фільтр дуже швидко засмічується і його необхідно вчасно і правильно чистити.
Дуже важливо, щоб зливний фільтр був постійно в бездоганній чистоті, тому деякі виробники посудомийних машин використовують фільтр, що самоочищається. Це пов'язано з тим, що користувач не завжди пам'ятає про те, що зливний фільтр необхідно постійно чистити. Рекомендується звичайний фільтр посудомийної машини чистити після кожного циклу миття посуду, якщо ж на це не вистачає часу, то хоча б раз у півмісяця. Якщо посудомийною машиною користуєтесь рідко, то можна виконувати чистку один раз на два місяці.

Сітка для фільтрації води Ariston C00256571

Фільтр (в зборі) для залишків їжі Ariston C00142344

Фільтр зливний сумісний з Electrolux 50297774007
Якщо ви не будете стежити за тим, щоб фільтр був чистим, і посудомийка, в загальному, то це може привести до поганих наслідків, адже прилад рано чи пізно дасть збій в своїй роботі. Через брудний фільтра ви можете зіткнутися з такими несправностями в посудомийній машині:
- злив води з машинки відбувається дуже повільно, що в свою чергу затягує процес миття посуду;
- відпрацьована вода повністю не зливається по закінченню миття посуду, і вона залишається в приладі, що в свою чергу тягне за собою неприємні наслідки;
- через дверцята посудомийної машини протікає вода;
- по закінченню процесу миття посуду, на посуді є розводи і плями, а це значить, що посуд не вимитий добре;
- під час роботи посудомийної машини ви чуєте звуки, що не властиві при її роботі;
- відкриваючи камеру посудомийної машини чути неприємний затхлий запах;
- в посудомийній машині розвиваються бактерії і мікроорганізми, що є небезпечними для здоров'я.
Варто запам'ятати, що якщо чистий зливний фільтр в посудомийній машині, то це краще для всіх запчастин, що відповідають за її працездатність. Адже, якщо фільтр в посудомийці брудний і його довго не чистили, то двигун посудомийної машини, її ТЕН, і другі деталі будуть працювати на знос. А це призведе до того, що та чи інша деталь вийде з ладу, і тоді посудомийна машина не буде функціонувати. Як ви бачите, якщо зливний фільтр посудомийної машини буде підтримуватися в чистоті і порядку, то це дозволить запобігти виникненню більшості поломок посудомийних машин. Так, що погодьтеся, простіше почистити фільтр, ніж оплатити ремонт посудомийної машини або купити нову.
Як очистити зливний фільтр
Якщо розглядати посудомийні машини різних виробників і різного модельного ряду, то у всіх у них зливний фільтр розташовується в одному і тому ж місці і має практично однаковий вигляд, не дивлячись на те, що моделі посудомийок абсолютно різні.
Зливний фільтр це не проста одна деталь, це цілий робочий вузол, в який входить декілька компонентів:
- дрібнопористий внутрішній фільтр тонкого очищення,
- внутрішній фільтр грубої очистки,
- зовнішній фільтр-сітка,
- підтримують деталі.
Фільтр знайти в машинці не складно. Якщо ви знімите всі кошики, то на дні камери, під росприскувачем побачите фільтр. Він зовні схожий на стакан, що стирчить з дна посудомийної машини. І діставати його теж не складно, він або просто витягується з гнізда, або ж викручується за годинниковою стрілкою.
Зверніть увагу! Перед тим, як почати чистку фільтра, вимкніть прилад від мережі і якщо є на дні камери відпрацьована вода, то витріть її. І тільки потім виймайте зливний фільтр і беріться за його чистку.
Фільтр легко розбирається, і всі його складові ретельно промиваються під проточною водою. Використовувати для чистки можна і хімічні засоби, але тільки в тому випадку, якщо фільтр дуже сильно забруднений. До засобів для очищення відносяться: всі миючі для посуду, господарське мило, харчова сода і кухонна сіль, оцет або розчин лимонної кислоти. Для чищення можна використовувати щітки, тільки дуже акуратно.
Промивання зливного фільтра
Якщо фільтр дуже брудний, то його можна замочити на кілька годин, а потім помити. Але, щоб не виникало проблем з чищенням фільтру його потрібно частіше чистити.
Будьте уважні! Якщо під час чистки зливного фільтра ви помітили на ньому навіть незначні пошкодження, його потрібно поміняти на новий зливний фільтр.
Очищення фільтра забору води
Підключення посудомийки до води
Якщо порівнювати фільтр забору води в посудомийній машині з фільтром зливним, то, звичайно ж, забірний фільтр засмічується рідше, але, не дивлячись на це увага до даної деталі все ж необхідна, і періодичне очищення теж. Те, як часто буде засмічуватись заливний фільтр, безпосередньо залежить від якості води, яка використовується для миття посуду в посудомийній машині. Якщо вода брудна і жорстка, то фільтр буде забиватися частіше, і його потрібно буде очищати. Якщо фільтр забору води засмітився, то виходить з ладу і впускний клапан посудомийної машини.
Для очищення фільтра забору води в посудомийній машині необхідно виконати наступні дії:
- відключити посудомийку від мережі і перекрити кран подачі води;
- зняти шланг забору води;
Від'єднання заливного шлангу
- дістати з гнізда фільтр-сітку;
- ретельно промити цей фільтр під проточною чистою водою;
Промивання заливного фільтра
- встановити вже чистий фільтр назад;
- закриття назад шланг забору води.
Як бачите, нічого складного і надприродного немає. Але, будьте уважні, це можна сказати, загальна схема як очистити наливний фільтр посудомийної машини. Ця схема може трохи відрізнятися в залежності від моделі приладу. Але, все це доступно і по пунктах описано в інструкції по експлуатації, тому не ігноруйте її, а почитайте перед використанням посудомийної машини.
Зараз виробники з кожним роком все більше і більше працюють над тим, щоб користувачеві було легше користуватися посудомийній машиною. І вже в нових моделях посудомийних машин при засміченні фільтрів на панелі управління висвічується помилка. Код помилки можна розшифрувати, користуючись інструкцією. Якщо не можете знайти інструкцію можете скористатися пошуком в Інтернеті.
Звичайно, фільтр можна почистити самостійно, але бувають екстрені ситуації і більш складні, коли без допомоги фахівця просто не обійтися.
Як ви бачите стежити за тим, щоб прилад був постійно в чистоті просто необхідно, адже це запорука його безперебійної і тривалої роботи.
Вдалих покупок!