Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Як перевірити магнетрон мікрохвильової печі

Магнетрон для СВЧ печи Магнетрон для СВЧ печи

Магнетрон для мікрохвильової печі - це основний елемент, що забезпечує роботу мікрохвильової печі. Його несправності впливають на роботу всього пристрою. Однак не слід одразу викидати мікрохвильову піч. Ви дізнаєтесь як перевірити магнетрон на поломку і при потребі замінити.

Зміст:

Що являє собою магнетрон

З якими проблемами можна зіткнутися

Правильна перевірка магнетрону

Правильне встановлення магнетрону

Що таке магнетрон

Магнетрон є основним компонентом мікрохвильової печі. Цей елемент є генератором мікрохвильового випромінювання. Хвилі, які він випромінює, змушують молекули води у їжі рухатися. Схема магнетрону складається з наступних основних частин:

  1. Анодний блок у вигляді товстостінного металевого циліндра з отворами в стінках — резонаторами.
  2. Кільцева коливальна система.
  3. Циліндричний катод із вбудованим у внутрішню порожнину нагрівачем.
  4. Електромагніт або зовнішній магніт, що створює магнітне поле.

Типи магнетронів

Принцип роботи магнетрону аналогічний процесу у звичайній електричній лампі. На катод подається напруга, що змушує електрони текти до анода. Магніти з боків анода задають спіральну траєкторію руху частинок. Порушуються хвилі високої частоти. Сильний мікрохвильовий струм, що виникає в результаті, подається в робочу камеру через хвилевід.

У більшості моделей НВЧ-печей магнетрон встановлюється посередині бічної або верхньої пластини за стінкою корпусу і підключається до двох контактів. У процесі роботи магнетрон випромінює, крім мікрохвиль основної частоти, цілий спектр другорядних частот — гармонік. Для координації магнетрону з робочою камерою передбачено хвилевід. Він є металевою трубкою, прикріплену до магнетрона за допомогою фланця. За рахунок багаторазового відображення від стінок хвилеводу хвилі паразитних частот пригнічуються або згасають, не дійшовши до виходу.

kjhgfd

З якими проблемами можна зіткнутися

Якщо при включенні мікрохвильової печі вміщені до неї продукти не нагріваються, причина, швидше за все, у несправності магнетрона. При цьому може вмикатися світло у робочій камері, і обертатися тарілка. Як правило, магнетрон виходить з ладу через його природне зношування або порушення користувачем правил експлуатації пристрою. Причини:

  1. Розгерметизація
    Оскільки магнетрон по суті є електричним вакуумним діодом, без вакууму він працювати не буде. Вакуум необхідний для того, щоб електрони могли вільно відокремлюватись від гарячого катода. Розгерметизований магнетрон не підлягає ремонту та замінюється.
  2. Пошкодження ковпачка
    Ковпачок магнетрону створює міцний електричний зв'язок між стінами хвилеводу, захищаючи місце холодного зварювання, вакуумну трубку — стрижень. Якщо кришка пошкоджена, особливо якщо вона розплавилася або у ній утворилася дірка, її необхідно замінити. Якщо ковпачок не проколото, а на ньому утворився тільки нагар, можна спробувати почистити його дрібнозернистим наждачним папером. Для його заміни необхідно підібрати ковпачок або зробити його самостійно з електролітичного конденсатора відповідного діаметра. Як правило, посадкові місця у всіх магнетронів однакові. Однак дуже важливо використовувати ковпак необхідної висоти, він не повинен бути вищим за старий. При невиконанні цих вимог може виникнути дисбаланс у всій системі, і магнетрон все одно доведеться повністю замінити.
  3. Пошкоджений магніт
    Анодний блок магнетрону розташований між магнітами. Електромагніти чи постійні магніти створюють магнітне поле, паралельне осі магнетрону. Створюване ними магнітне поле діє на електрони і направляє їх по спіральній траєкторії. Це створює спіральну хмару, що обертається, між анодом і катодом. При пошкодженні магніту магнетрон не підлягає ремонту, потрібна повна заміна. Єдиний виняток — якщо верхній магніт зламаний. Його можна замінити аналогічним. Однак не варто довіряти сумнівним рекомендаціям в Інтернеті про можливе відновлення магніту приклеюванням.
  4. Загальне зношення
    Коли мікрохвильова піч має тривалий термін служби, її елементи фізично зношуються. У цьому випадку можна розірвати контакти електропроводки пристрою та порушити роботу органів керування, електронного модуля та інших компонентів. Крім того, внутрішнє покриття камери з часом ушкоджується. Цю мікрохвильову піч не можна використовувати, оскільки вона небезпечна. Якщо прилад починає виявляти ознаки зношування, рекомендується розглянути можливість придбання нової мікрохвильової печі.
  5. Проблеми зі з'єднувальним конденсатором
    Сполучні конденсатори разом з дроселями утворюють НВЧ-фільтр для захисту від проникнення НВЧ-випромінювання магнетрону. Цілісність конденсатора можна перевірити, вимірявши опір між корпусом магнетрону та вхідним контактом. Конденсатор працездатний, коли його опір збільшується від нуля до нескінченності за кілька секунд. Вихід з ладу конденсатора призводить до виходу з ладу магнетрону. За наявності певних навичок можна спробувати замінити конденсатор. Для цього потрібно зняти кришку фільтра та відкусити плоскогубцями контакти дросельної заслінки. Потім просвердліть отвори навколо конденсатора свердлом діаметром 3 мм. Зніміть фільтр з корпусу та відгвинчуйте його по одному оберту, щоб збільшити довжину контакту. Потім потрібно акуратно зачистити контакти ножем або наждачним папером.
  6. Вставивши новий конденсатор у корпус фільтра, щільно закрутіть його. Потім з'єднайте контакти так, щоб вони не торкалися стінок коробки, і закрийте кришку фільтра. При заміні конденсаторів не використовуйте звичайний припій. У цьому випадку необхідно використовувати тугоплавкий припій або зварювальний апарат контактного зварювання. Однак ви повинні розуміти, що таку роботу краще довірити професійним майстрам. Більше того, оптимальним рішенням у цьому випадку буде повна заміна магнетрону.
  7. Обрив нитки
    При обриві нитки магнетрону ремонту елемент не підлягає. У таких ситуаціях все, що потрібно – це повна заміна магнетрону. Перевірити нитку можна мультиметром. Для цього потрібно вставити тестер у резистор.

Проте слід розуміти, що не всі помилки можна діагностувати самостійно. З цієї причини вам необхідно отримати якісну та професійну діагностику несправності.

Правильна перевірка магнетрону

Ознаки несправності магнетрону:

  • припинення нагрівання, абсолютне або періодичне;
  • дим або іскра;
  • виявлення оплавлених ділянок усередині камери;
  • звучить нетипово для нормальної роботи.

Все це вказує на те, що у пристрої виникла несправність, яку потрібно виправити. Від цього залежить не лише подальша робота духовки, а й ваша особиста безпека. Тому, якщо ви помітили будь-який з перерахованих вище симптомів, обов'язково відключіть мікрохвильову піч і дайте їй охолонути. Не відкривайте камеру відразу, особливо якщо ви помітили іскри або загоряння.

Работа магнетрону перевіряється двома способами: візуально та мультитестером. У першому випадку достатньо оглянути внутрішні стінки духовки. Найчастіше вихід із ладу магнетрону супроводжується потемнінням поверхонь та утворенням оплавлених ділянок. Після виявлення таких слідів можна розпочинати демонтаж мікрохвильової печі. Для цього вам потрібно:

  1. Зніміть кришку.
  2. Від'єднайте роз'єм від магнетрона.
  3. Виміряйте опір.

Зміряємо опір між корпусом і магнетроном

Якщо мультитестер показує на контактах нескінченність, значить перегоріла нитка розжарення. Цю помилку неможливо виправити; магнетрон необхідно замінити. Якщо опір між одним із виводів і корпусом не скінченний або показує на екрані пристрою дуже великі цифри, проблема в прохідних конденсаторах. Їх можна замінити, проте виникають труднощі з вибором потрібних деталей, тому таку роботу краще довірити досвідченим майстрам.

Правильне встановлення магнетрону

Етапи заміни магнетрона на новий:

1. Відгвинтіть стінку мікрохвильової печі ззаду 4 гвинтами (іноді додатково гвинтом збоку або знизу).
2. Перемістіть стіну та видаліть її.
3. Переконайтеся, що мікрохвильова піч відключена від мережі, та вимкніть магнетрон.
4. Відкрутіть датчик перегріву, якщо він є на корпусі.
5. Послабте 4 гвинти, що кріплять магнетрон до корпусу.

Встановлюємо у зворотному порядку 

Мікрохвильова піч і магнетрон

 


❓️ Як перевірити магнетрон мікрохвильової печі?

Ознаки несправності магнетрону: припинення нагрівання, абсолютне чи періодичне; дим чи іскри; виявлення оплавлених ділянок усередині камери; звучить нетипово для нормальної роботи. Усе це свідчить про те, що... | Читати далі: Правильна перевірка магнетрона

💡 Що таке Магнетрон?

Магнетрон є основним компонентом мікрохвильової печі. Цей елемент є... | Читати далі: Що являє собою магнетрон?

🔧 Чому виходить з ладу магнетрон мікрохвильової печі?

Якщо при включенні мікрохвильової печі вміщені до неї продукти не нагріваються, причина, швидше за все, у несправності магнетрона. При цьому може включатися світло в робочій камері, тарілка обертатися. Як правило, магнетрон виходить з ладу через... | Читати далі: З якими проблемами можна зіткнутися

❓️ Який опір має бути у магнетрона?

Опір має бути менше 1 ОМ, якщо мультиметр показує значення вище 1 ОМ, то це говорить про перегорання нитки розжарювання, такий магнетрон відремонтувати вже не вийде, знадобиться заміна.

🔧 Де купити Магнетрон для мікрохвильової печі?

Магнетрон – один з основних елементів мікрохвильової печі, від якого залежить її робота. Це деталь, що створює електромагнітні хвилі в НВЧ-пічці. | Купити магнетрон для мікрохвильової печі

🔧 Де купити запчастини для Мікрохвильовок?

Як ви вже зрозуміли, за наявності якісних запчастин для мікрохвильової печі здебільшого можна відновити несправний прилад. Нехай Ваші пічки працюють довго та радують Вас смачною їжею. А наш Інтернет-магазин подбає про доставку запчастин для мікрохвильових печей. | Купити запчастини для Мікрохвильовок



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки:

Магнетрон для СВЧ печи Магнетрон для СВЧ печи