
Вибір пральної машини вважається більш простим завданням, ніж покупка холодильника. Перший крок для покупки пральної машини – попереднє планування. Усвідомте свої потреби, враховуйте, скільки часу ви готові витратити на прання. Вибираючи пральну машину, враховуйте кількість людей, які користуватимуться машиною. У цій статті дізнаємося як підібрати пральну машину для дому.
Зміст:
Принцип роботи пральної машини та важливі її вузли
Класи прання, віджиму, енергоефективності, витрати води
Принцип роботи пральної машини та важливі її вузли
Принцип роботи пральної машини полягає з наступних процесів: початок прання, процес прання, злив води, віджимання. Для використання машини необхідно:
- Вмикати машину до мережі.
- Завантажити в барабан білизну. При цьому необхідно враховувати матеріал, з якого виготовлені речі, режим прання, який підходить для конкретної категорії одягу.
- Засипати порошок та інші речовини у спеціальний відділ порошкоприймача.
- Виставити режим роботи, щільно закрити дверцята та запустити цикл.
Незалежно від бренду та марки, прання мають однакову конструкцію. Щоб придбати якісну пральну машину, необхідно знати, як влаштована пральна машина-автомат.
Складається з наступних компонентів:
- корпус;
- система набору води;
- датчики;
- бак та барабан;
- нагрівач;
- блок управління;
- зливна система;
- двигун.
Основні елементи конструкції пральної машини
Щоб зрозуміти принципи, за якими функціонує пралка, необхідно самостійно розібратися із внутрішньою будовою. Це допоможе уникнути труднощів в установці або ремонті техніки.

Бак в зборі Ariston C00298592

Хрестовина барабана Samsung DC97-15182A

ТЕН 1950W 230мм з отв. Thermowatt

Сальник 37*66*9,5/12 LG Original
Класи прання, віджиму, енергоефективності, витрати води
Пральні машини мають рейтинг від A+++ (найбільш ефективний) до D (найменш ефективний). Пральні машини А+++ мають найнижчі експлуатаційні витрати і завдають найменшої шкоди навколишньому середовищу.
Клас прання
Клас прання визначає якість прання білизни. Чим вище цей параметр, тим краще стирає пристрій. Аналогічно до класу енергоспоживання, він позначається латинськими літерами:
А – найбільш ефективне прання;
B, C, D, E, F – застарілі моделі.
Інформація про клас прання носить в основному довідковий характер, оскільки більшість сучасних автоматичних пральних машин стосуються класу А. Інші класи характерні для «напівавтоматичних» машин.
Клас віджиму
Клас віджиму характеризує відсоткову вологість білизни після віджиму (залишкову вологість). Також позначається латинськими літерами:
A – <45%;
B – 45-54%;
C – 54-63%;
D – 63-72%;
E – 72-81%;
F – 81-90%;
G – >90%.
При цьому кожному класу відповідає певна швидкість віджиму:
A – 1600 об/хв;
B – 1400 об/хв;
C – 1200 об/хв;
D – 1000 об/хв;
E – 800 об/хв;
F – 600 об/хв;
G – 400 об/хв.
Чим вищий клас віджиму, то швидше висихає білизна. При цьому також збільшується ціна машини, енергоспоживання та зношування речей. Крім того, після такого інтенсивного віджиму одяг часто зайве мнеться. Тому для побутових потреб варто брати пральну машину, що забезпечить вологість білизни від 60% (класи B і C).
Різновиди пральних машин
Автоматичні
Сучасні моделі керуються програмним забезпеченням. Мають задані алгоритми, розраховують на певну кількість порошку, регулюють температуру в залежності від швидкості віджиму, визначають необхідну кількість води, мають ряд інших додаткових опцій.
Напівавтоматичні
Такі пристрої не можуть повноцінно функціонувати без допомоги людини. За принципом дії напів-автоматичні моделі поділяються на:
- "активаторні". До основних переваг пральної машини цього типу можна віднести легкість та компактність. Навіть при пранні зворотне обертання активатора забезпечує прання з тканинами, а значить, білизна менше зношується, естетичний вигляд зберігається довше;
- "барабанні". Завдяки барабану вони використовують значно менше води ніж активаторні моделі.
Ультразвукові
Особливість пральної машини цього типу полягає не тільки в її зовнішньому вигляді, а й у абсолютно безшумній та непомітній для людського ока роботі. Під пластиковим корпусом знаходиться спеціальна плата, що генерує ультразвук частотою до 30 кГц.
Функції та додаткові можливості
Крім базових режимів, що використовуються для очищення речей, корисними будуть також функції пральних машин:
- додаткове полоскання;
- функція без прасування білизни;
- на половину завантаження барабана;
- встановлення часу початку роботи програми;
- прискорення прання за вибраним режимом;
- замочування.
Незалежно від того, які температурні режими є у пральній машині, при виборі необхідно також звертати увагу на позначення на етикетках речей. Там вказана температура та допустимі параметри прання. Нехай ця інформація допоможе Вам зберегти зовнішній вигляд та властивості ваших речей.
Підсумки. Поради щодо вибору
Найважливішим критерієм при виборі пральної машини, безумовно, є ефективність прання та віджиму. Крім того, машина має бути економічною та максимально ергономічною. Не менш важливе: безпека та надійність з'єднання пралки з електричним струмом.
Термін служби допоможе вам зрозуміти, як довго має прослужити машина, а триваліша гарантія дає додаткові переваги. Термін служби залежить від якості складання, комплектуючих, частоти використання та правильного догляду та становить у середньому від 5 до 10 років для сучасних машин. До таких відносяться Bosch, Miele, LG, Electrolux тощо.
Купувати надто бюджетні пральні-автомати – не варто. З метою економії набагато пріоритетніше придбати напівавтомат, який і ремонтувати дешевше, і ламається він набагато рідше через простоту конструкції.
У середньому бюджеті побоюватися за якість деталей вже не варто. Тут необхідно підбирати пральну машину виходячи з ваших запитів: по завантаженню, необхідним функціям та програмам. Найкраще дивитися у бік продукції від відомих брендів та почитати відгуки про роботу їх сервісних центрів.