
Практично всі сучасні моделі мікрохвильових печей мають вбудовану клавіатуру.
Даний елемент являє собою полімерну плівку з трьох шарів, яка клеїться на тверду основу. На нижньому і верхньому шарі, зсередини, розміщені контактні площадки, які об'єднуються провідниками. На середньому шарі має спеціальні вирізи для таких майданчиків, а на поверхні клавіатури знаходяться зображення кнопок. Коли користувач натискає на одну з кнопок, контакти замикаються, і на мікроконтролер подається сигнал. За рахунок того, що матеріал клавіатури еластичний, після відпускання кнопки, вона приймає своє початкове положення.
Дізнатися, чи справна панель управління мікрохвильовки чи ні, дуже просто. Якщо при натисканні кнопки виконуються не ті функції, або взагалі нічого не відбувається, то це свідчить про те, що виникла поломка. Щоб виправити такі несправності, потрібно знати, які висновки і від якої кнопки, де замикаються. Якщо з'ясувати Вам це не вдалося, тоді можна вчинити іншим способом. Можна витягти клавіатуру від блоку управління і зробити схему комутації, відповідно топології, яка представлена прозорій плівці.
Найпоширеніші поломки клавіатури мікрохвильовки:
- залипання;
- пошкодження доріжок;
- поганий контакт.
Зникнення контакту можна дуже просто виправити. Достатньо всього лише поправити контакт, тому перевірку працездатності клавіатури краще починати саме з цих елементів. Обрив доріжок зазвичай відбувається на виводах панелі. Це і не дивно, адже це місце найбільш часто піддається деформації, і провідники там завжди відкритті на відміну від інших елементів клавіатури. Знайти пошкоджені доріжки можна, розглянувши їх на сонці.
Відновити доріжку можна за допомогою клею або ж приклеївши мідну або алюмінієву доріжку фольги скотчем. Краще не пробувати з'єднати доріжки паяльником, адже при нагріванні матеріал, з якого зроблена доріжка буде скочуватися, внаслідок чого виникне ще більше неприємностей. Навіть якщо Ви все-таки зможете спаяти доріжки, то надійність їх з'єднання буде не дуже велика. Рано чи пізно припій все одно розпадеться. Часто буває так, що доріжки обриваються усередині самої панелі управління. Це може бути викликано не тільки заводським браком, а й потраплянням вологи на панель або при сильному натисканні клавіш. Доріжки виготовляються методом напилення срібла на полімерну плівку.
Таким чином, якщо волога потрапляє на срібло, то вона буде окислюватися, тим самим руйнуючи доріжку клавіатури. Отже, з цього випливає, що при догляді за панеллю печі, ні в якому разі її не можна мити, краще просто протерти вологою ганчіркою.