Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Блимає пральна машина: ймовірні причини

Настав час прання: білизну завантажено і раптом “сюрприз”. Усі кнопки на панелі засвітились, але не реагують на жодну команду. Можливо це плата управління? Чому таке трапляється і як це виправити — розповідаємо в цій статті.

Зміст:

Чому може блимати пральна машинка

Діагностика пральної машини своїми руками

Чому може блимати пральна машинка

Коли пральна машина блимає це вказувати на цілу низку причин. Деякі з них можна вирішити самостійно, інші ж потребують професійної діагностики та спеціалізованих знань.

Наприклад, під час завантаження білизни між дверцятами та баком могла потрапити річ, яка заважає нормально закрити люк та заблокувати двері. У такому випадку пральна машина може не розпочати цикл або почати блимати. Тут усе просто, достатньо перевірити люк і прибрати одяг чи сторонній предмет. Але якщо це не допомогло, можливо, проблема в несправності замка. У такому разі допоможе виклик майстра і заміна деталі.

Діагностика пральної машини своїми руками

Для початку, не поспішайте викликати майстра. Спершу варто спробувати провести діагностику самостійно. Більшість сучасних пральних машин оснащені вбудованими інформаційними кодами, які допомагають швидко з’ясувати, в чому саме несправність. Точне значення кожного коду можна знайти в технічній документації до вашої моделі.

Перевіряємо електронну плату

Електронна плата відповідає за роботу всіх функцій пральної машини. У разі її несправності самостійно розв'язати проблему не вдасться — знадобиться допомога майстра.

Але щоб точно переконатися, варто перевірити плату на наявність дефектів:

  • обвуглення,
  • сліди води,
  • тріщини на доріжках,
  • корозію,
  • запах гару.

Для цього вимкніть пральну машину з електромережі. Пам’ятайте, що безпека понад усе. Підготуйте необхідні інструменти: викрутки, пласкогубці. Далі знайдіть саму електронну плату, зазвичай вона розташована за панеллю керування, тому доведеться зняти верхню кришку.

Проведіть візуальний огляд, помітивши хоча б один із вказаних дефектів, тоді звертайтесь до сервісного центру. Якщо ж все виглядає справним причина, ймовірно, криється в іншому.

Панель керування з кнопками, що блимають.

Панель керування

Перегорів ТЕН

Перегорання ТЕНа — одна з найпоширеніших несправностей у пральній машині. Перш за все, ви можете побачити код помилки, наприклад H1, F08, E5 тощо. У деяких випадках при цьому можуть блимати усі кнопки.

Якщо ж коду немає, спробуйте перевірити ТЕН самостійно. Увімкніть програму прання з температурою 80–90 градусів і через кілька хвилин доторкніться до зони біля люка, там має бути тепло. Якщо тепло не відчувається, то ТЕН, швидше за все, несправний, в іншому випадку працює.

Ще ознаками є:

  • пробивання струмом,
  • вибивання автомата під час спроби запустити прання.

У будь-якому разі, якщо ТЕН згорів, його необхідно замінити на новий.

Перегорілий ТЕН пральної машинки.

Обгорілий ТЕН пралки

Оглядаємо насос зливу

Виконується процес прання, і тут … техніка зависає.. У таких випадках варто звернути увагу на насос зливу. Ознаками його несправності є повільне або часткове зливання води, а іноді вода взагалі не зливається. Часто при цьому з’являються коди помилок, наприклад E10, F03, OE, SUD, або ж після прання білизна залишається вологою.

Для початку перевірте фільтр на наявність забруднень, ретельно очистіть та промийте його під проточною водою. Також огляньте шланги на наявність сторонніх предметів. Особливу увагу зверніть на крильчатку, вона розташована між фільтром і помпою. Якщо там знайдете зубочистки, монети, ґудзики чи інші дрібні предмети — обов’язково їх приберіть.

Чоловік у рукавицях пересуває пральну машинку.

Майстер витягує пральну машину

Що може бути не так з електродвигуном

Електродвигун — це головний рушій пральної машинки. Якщо він не працює, техніка або працює некоректно, або взагалі не запускається. Найпоширеніша несправність, пов’язана з двигуном — це зношення щіток пральної машини. Через тривалий термін експлуатації щітки стають коротшими, контакт між колектором і двигуном слабшає в наслідок, барабан обертається нерівномірно або зовсім не крутиться.

Рідше, але все ж буває — обрив обмотки двигуна, тоді ви почуєте гучний звук при цьому барабан не запуститься. Причина цього часте перевантаження білизною чм перепади напруги в мережі.

Серед важливих комплектуючих двигуна — тахогенератор, який контролює кількість обертів. Коли він виходить з ладу — барабан або зовсім не крутиться, або розганяється до максимуму, що пришвидшує зношення двигуна.

Усі ці несправності можуть супроводжуватись появою кодів помилок або просто миготінням усіх кнопок на панелі. Такі поломки є серйозними й потребують професійного втручання.

Двигун пральної машини з металевим корпусом, мідною обмоткою та шківом для ременя — розташований на білому фоні.

Двигун пральної машинки

Неправильне завантаження білизни

Хто тут любить економити час прання і щоразу завантажує пральну машинку “під зав'язку”? Відкрию невеличку таємницю: не всі знають, що кожна програма прання має свою допустиму вагу білизни. Наприклад, якщо у вас пральна машинка на 5 кг — це зовсім не означає, що можна завжди закидати всі 5 кг. Для режиму "Білизна" так, повне завантаження, однак для режиму "Щоденне прання" вже максимум 2,5 кг.

Щоб дізнатися точну вагу для кожної програми, обов’язково зверніться до технічної документації, бо в різних моделях ці показники відрізняються.

До речі, не лише перевантаження шкодить машинці. Якщо класти дуже мало білизни — це теж не на користь. Один раз не страшно, а от якщо систематично, то з часом виникають проблеми. Коли білизни мало, вона не рівномірно розподіляється по баку, тоді це спричиняє сильні коливання барабана в різні боки. В результаті — підвищене зношення окремих елементів.

Отже, у висновку можна сказати: не перевантажуйте пральну машинку білизною, а також не забувайте щоразу перевіряти й витягувати речі з кишень — щоб не забивалися патрубки та фільтри. Ці дві прості поради допоможуть уникнути багатьох майбутніх несправностей.



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки: