
Серед нас дуже багато любителів та поціновувачів такого напою, як ароматна кава. Але, з усіх любителів і гурманів тільки одиниці знають, що приладу, в якому готується цей ароматний напій, теж необхідний своєчасний догляд та періодичне повне очищення. Ми продовжуємо поповнювати наш розділ статей корисним матеріалом. Тому ми вирішили написати статтю про те, як почистити кавоварку від накипу, що з'являється на всіх внутрішніх деталях, що контактують з водою під час роботи кавоварки.
Зміст:
Спеціальні засоби захисту кавомашини від накипу
Як правильно чистити кавоварку - основні правила
Автоматичні моделі кофемашин та їх особливості
Спеціальні засоби захисту кавомашини від накипу
Усі власники побутової техніки повинні розуміти, що будь-який прилад потребує своєчасного очищення та догляду. І кавоварка не буде винятком. Якщо любите смачну, ароматну каву вранці, варто і прилад тримати в чистоті, і проводити своєчасне очищення. Але, будьте уважні перед тим, як приступити до чищення, варто уважно ознайомитися з інструкцією користувача, що додається до приладу під час його покупки.
А заразом і дізнаєтеся про особливості вашого побутового приладу. Адже мало хто відкриває цю корисну книжечку відразу при покупці, всі покладаються на інтуїцію, і практично ніхто не читає інструкції. А почитати варто, адже є такі моделі, що вже мають заводом вбудовану програму автоматичного очищення. Про це варто знати, в обов'язковому порядку, адже якщо є така функція в кавомашині, то навіщо вигадувати велосипед. Вам потрібно лише виконати всі необхідні вимоги та умови, щоб скористатися цією функцією.
Якщо ж у вашій кавомашині немає функції самоочищення, то вам варто періодично виконувати це очищення самостійно, а якщо не хочете братися за таку справу, то можете відвести прилад у сервісний центр або викликати майстра додому, але за це потрібно буде заплатити.
Якщо ви вирішили самостійно чистити кавоварку, то варто використовувати для цього підручні засоби або купити спеціальні, що називаються декальцинаторами.
Їх можна купити в спеціалізованих магазинах, а іноді виробник укомплектовує ними кавомашину. Тобто ви отримуєте їх у подарунок при покупці приладу у магазині. Але. це не всі виробники виявляють таку щедрість.
Якщо ви самі займатиметеся чищенням своєї кавомашини, то вам потрібно буде мати спеціальний засіб, який необхідно буде вам для того, щоб очистити прилад від кавової олії.
Такий засіб виготовляється у вигляді таблеток. Цю таблетку необхідно покласти туди, куди зазвичай закладаєте каву. І коли у відсік потрапляє вода, вона розчиняє цю таблетку та речовину, що міститься в ній, прочищає всі деталі, що контактують з кавою, і на яких найчастіше скупчується кавова олія.
Як правильно чистити кавоварку - основні правила
Найголовніше, що варто запам'ятати, це правильний підбір декальцинатора. Якщо ви підібрали хороший засіб, тоді проблем із очищенням кавоварки не буде. Ось що вам потрібно зробити перед очищенням:
1. Перед тим, як приступити до очищення, перевірте кавоварку. У ємності для кави має бути порожньо, піддон кавомашини повинен бути очищений від макухи або залишків капсул, якщо кавоварка капсульна.
2. У ємність води налийте не більше літра теплої води.
3. У теплу воду додаємо декальцинатор. Щодо дозування, то необхідно прочитати інструкцію, там описано, скільки необхідно використовувати засоби від накипу.
4. Після всіх цих маніпуляцій варто включити кавоварку.
5. Підставте глибоку ємність, і з трубки, що використовується для зливу гарячої води, злийте приблизно півсклянки води.
6. Вимкніть кавоварку, а через кілька хвилин знову увімкніть. Зверніть увагу, що кран закривати не потрібно.
7. Повторити це потрібно чотири рази. Цей спосіб необхідний, щоб почистити гідросистему кавомашини.
Якщо очищення вимагає частина приладу, що відповідає за приготування кави, то на розчині декальцинатора приготуйте кілька чашок кави.
Але будьте уважні. Якщо кавоварка ріжкова, то мелену каву засипати в неї не потрібно, а от якщо кавоварка готує каву тільки з зерен, то при чищенні зерна потрібно обов'язково засипати.
Коли ви повністю закінчите чищення кавомашини, то її потрібно ще раз прогнати, промити чистою водою.
За такою ж схемою, як описано вище, можна почистити капучинатор, адже в ньому теж згодом з'являється накип.
Коли виконали чистку, добре промили прилад чистою водою, можете спокійно приступати до приготування свого улюбленого напою.
Автоматичні моделі кофемашин та їх особливості
Ще раз наголошуємо, що для кожної кавоварки очищення має свої нюанси. І щоб розуміти які саме нюанси при чищенні можуть бути у вашої моделі, варто виділити кілька хвилин часу та прочитати інструкцію. У цьому посібнику виробник чітко описує всі дії, що стосуються очищення та, загалом, догляду за кавоваркою.
Є моделі кавоварок, що мають у своїй комплектації вмонтований датчик.
Саме цей датчик сигналізує вам про те, що настав час почистити прилад, що готує вам смачну каву. Датчик спалахує червоним кольором, це і є сигналом для ваших дій. Якщо вірити статистиці, то приблизно коли в кавомашині буде приготовлено близько 300 чашок кави. Ще цей датчик повідомить вам про те, що недостатньо води при чищенні і її потрібно долити, і, звичайно ж, повідомить про те, що чищення приладу закінчено вдало. Найчастіше це звуковий сигнал.
Коли у вас в будинку стоїть кавоварка зі знімним заварювальним блоком, її можна чистити щодня, головне ваше бажання. Складності ніякої немає, зніміть блок заварювання, і промийте його під проточною водою, і коли він повністю висохне, встановіть його назад у прилад. Але всі маніпуляції потрібно виконувати дуже акуратно і уважно, щоб не пошкодити деталі кавоварки.
Цей спосіб очищення часто застосовують у гейзерних кавоварках або кофемашинах, що мають знімний блок для заварювання кави.
Тим, у кого вдома стоїть кавоварка, оснащена фільтром для води, то її чистити зовсім не потрібно. Просто вчасно міняємо фільтр для води.
Будьте уважні і виконуйте заміну фільтра вчасно, інакше доведеться віддавати кавоварку в ремонт.
Якщо ви виконуєте чищення ріжкової кавоварки, то не забудьте почистити ще ріжок і сито, які називаються холдером.
Для чищення холдера використовуйте соду та тверду губку. Не рекомендуємо використовувати миючі засоби, від них залишається поганий запах і потім буде не дуже приємний присмак у кави.
Є ще деякі рекомендації про те, що можна для чищення використовувати такі підручні засоби, як сода та оцет. Якщо ви все ж таки вирішили, використовувати для чищення кавомашини саме ці засоби, то не забувайте, що з них теж потрібно правильно приготувати розчин для чищення.
Але, якщо у вас вдома коштує дорога модель кавоварки, то не ризикуй використовувати для її чищення народні методи. Краще взяти спеціальні засоби, а ще краще звернеться з сервісного центру до фахівців.
Вдалих вам покупок!
Часті питання про Кавоварки