
Якщо запитати будь-кого з нас чи є у нього вдома викрутка, то відповідь буде позитивною. Але у кожного в будинку є як мінімум дві викрутки - плоска і хрестова. Це два типи викруток, які найчастіше використовуються в різних ремонтних роботах, це може бути ремонт в будинку, ремонт побутової техніки, ремонт автомобіля і тому подібне. Є люди, для яких цих двох викруток цілком достатньо, оскільки їм треба раз в рік підкрутити або відкрутити гвинтик. Але, якщо вам потрібно замінити старі радянські викрутки, в магазині ви дивуєтесь від великого вибору і різноманітності викруток. Особливо, коли вам консультант починає пропонувати не 2 і навіть не 20 викруток, а цілу купу різних. Є навіть зараз такі магазини, в яких обладнані відділи з викрутками.
Як правильно вибрати для себе викрутку, і з яких частин вона складається, давайте спробуємо розібратися.
Викрутка складається із трьох частин - стрижня, рукоятки і наконечника. У цій статті ви для себе знайдете всі необхідні відповіді і пояснення на кожен розділ, а також корисні поради і рекомендації.
Почнемо з наконечника або, як його можуть ще називати спеціалісти "жало". Він буває двох різновидів - хресний або плоский. Форма наконечника залежить від того, з якими цілями ви купляєте викрутку. Раніше було більше кріплень, для яких підходили плоскі викрутки, сьогодні таких викруток менше, оскільки кріплень цих стало менше. Зараз більше зустрічається кріплень хрестоподібних, тому і викруток таких в продажі більше. Називається така викрутка шліцьова. Є зараз й більш вдосконалена така викрутка, яку називають "Pozidriv". Хрестові головки або шліци, мають великий обертаючий момент і не випадають, на відміну від прямих викруток з прямого шліцу.
Далі мова піде про стрижень викрутки. Стрижні між собою також відрізняються, і різниця ця в міцності, формі, діаметрі і довжині. Для викруток, як і для будь-якого інструменту, є свій ДЕСТ. І по цьому ДЕСТу міцність стрижня повинна бути не менше 47 і не більше 52 HRC. Ви повинні знати, що відбувається зі стрижнем, якщо він не відповідає ДЕСТу. І так, якщо міцність стрижня менше 47, то він під час роботи гнеться, а, якщо його міцність перевищує норму, то він може лопнути під час роботи. Щоб стрижень викрутки був міцним і якісним, виробники використовують для його виготовлення хром-ванадієву сталь. А щоб стрижень не піддавався корозії, його покривають спеціальним оцинкованим захисним слоєм. На ринку можно зустріти викрутки, в яких стрижень може бути покритий якісним пластиком або резиною. Це ідеальне рішення для електриків або майстрів, які виконують ремонт побутової техніки. Але, є й мінус в таких викрутках. Вони стають товстішими і, якщо вам потрібно відкрутити втоплений в деталь шуруп, то дістати його такою викруткою важко. Довжина стрижня становить від 10 до 20 см. Він може мати квадратну або шестигранну форму. Остання дозволяє використовувати гайковий ключ під час роботи, що, в свою чергу, збільшує обертаючий момент.
А тепер про рукоятку викрутки, вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів, а саме: дерево, пластик, гума або може бути комбінований, наприклад, пластмаса з гумовою вставкою. Підбираючи викрутку, потрібно звертати увагу на розмір рукоятки і підбирати його, виходячи з робіт, для яких буде використовуватися викрутка. Якщо ви працюєте частіше всього в умовах, де мало вільного простору, то краще підібрати собі викрутку з короткою рукояткою. Якщо працюєте з потужнішим кріпленням, то рукоятка краще підійде товстіша. Якщо кріплення слабенькі, то потрібно підібрати викрутку з тонкою ручкою, тоді ризик пошкодити деталь або зрізати шліц, - мінімальний. Ручка викрутки буває різноманітних форм, іноді можно зустріти дуже дивні форми рукояток, цим виробник хоче відрізнитися від інших, оскільки більше нічим покращити викрутку неможливо. Але, відважившись на такий крок, виробник жертвує зручністю використання такої викрутки. Саме тому перед тим, як купляти викрутку, потрібно її потримати в руках, щоб зрозуміти, чи буде зручно вам з такою викруткою працювати. Викрутки можуть мати не тільки циліндричну рукоятку, а й рукоятку пістолетного або Т-образного типу. Останніми можна зробити великий обертаючий момент, але компактністю вони не славляться. Є ще рукоятки, на яких металічна головка, яка призначена для гаєчного ключа. Це нововведення вам постійно не треба буде, але бувають рідкі випадки, коли така головка просто знахідка. Ще зручні викрутки, на ручці яких є отвір, у який можно просунути шнурок, за допомогою нього можна одягути викрутку на шию або прикріпити до поясу, щоб вона завжди була під рукою.
Які додаткові можливості може мати викрутка?
У магазинах чи на ринках можна знайти викрутки, на рукоятці яких є шарнір або гнучкий вал. Такими викрутками можна закрутити шуруп там, де це просто неможливо буде зробити звичайною викруткою. Ще можна купити викрутки з тріскачкою. Це дозволяє відкрутити або закрутити шуруп, не відриваючи викрутку від головки.
При виборі викрутки ви повинні чітко розуміти, що перевірити її якість можна лише візуально, так би мовити на око. Тому радимо купувати викрутки перевірених або відомих компаній-виробників.
Купити якісні викрутки зараз по приємній ціні можна в нашому інтернет-магазині "Майстер Плюс".