Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Чому виходить з ладу кавоварка: що стає причиною і як виправити поломки?

Всього лише одна чашка ароматної кави дозволяє вам увесь день почуватись енергійно. Іноді кавоварка виходить з ладу, що змушує вас залишатися без улюбленого напою. Чому зламалася кавоварка? Як уникнути та виправити несправності? — детально розглянемо у цій статті.

Зміст:

Основні причини, чому не працює кавоварка

Під рожком кавоварки тече вода

Кавоварка під час роботи видає сильний шум

Перестала працювати панель управління

Кавоварка перестала бачити каву

Код помилки кавоварки на її дисплеї

Вода не нагрівається

Не працює капучинатор

Забився фільтр

Не відображається рівень води

Збій в роботі манометра

Машина перестала пресувати капсули

Поради по догляду за кавоваркою для збільшення її терміну служби

Основні причини, чому не працює кавоварка

Багато хто стикався з тим, коли включаєш кавоварку, а вона, на жаль, не працює. Перше, що варто перевірити, це елементарно чи є живлення, а також чи немає пошкоджень шнура, вилки та обвуглення на розетці. Якщо ви помітили будь-які несправності — ці елементи необхідно замінити для безпечної експлуатації приладу

Іншою причиною, чому не працює кавоварка, може бути засмічення внутрішніх трубок, фільтрів або ж утворення накипу. Нещільне прилягання резервуара чи нестача води також впливають на роботу техніки, й можуть сигналізувати відповідними помилками на дисплеї або звуковими сигналами. 

Під рожком кавоварки тече вода

Через тривалий час роботи, ущільнювачі зношуються, що призводить до протікань. Не впевнені, що саме проблема в цьому, тоді уважно огляньте і якщо помітите тріщини, деформації, це є ознакою, що час замінити ущільнювач на новий.

Ріжок — це частина кавоварки, яка повинна герметично і щільно з'єднуватись. Через недостатнє очищення можуть виникати несправності рожкових кавоварок — залишки кавової гущі накопичуються на краях ріжка, пропускаючи воду. Рішенням у цій ситуації, зняти ріжок, очистити щіточкою ділянки та встановити назад, спостерігаючи, щоб нічого не заважало.

Наступна причина, для тих хто полюбляє багато чорної кави. Запам'ятайте, що непотрібно насипати багато кави або занадто утрамбовувати. Через брак місця вода не може повноцінно наситити гущу, тоді вона почне шукати вихід збоку і знаходить, і так проявляється підтікання.

 

Рожок для еспрессо-машини — змінна деталь для приготування кави, що тримає мелену каву під тиском води.

Рожок для кавомашини

Кавоварка під час роботи видає сильний шум

Одного разу ви помітили, що прилад почав сильно шуміти, тріщати, шипіти, свистіти, кавоварка гуде, але не ллє воду, або видавати інші звуки, це в першу чергу свідчить про те, що в приладі виникло засмічення сітчастого фільтра. Найпростішим та ефективним рішенням буде почистити елементи від засмічень.

Іноді виникають проблеми із відкручуванням цього гвинта. З огляду на нечасте обслуговування, жорсткість води та маслянисті відкладення самої кави, болт немов “прикипає” до різьблення. В цьому випадку, не експериментуйте, звертайтесь до фахівця.

Ще один фактор, що може провокувати сильний шум у кавоварці під час роботи, це зношена помпа, це відбувається через тривалий час експлуатації. Якщо така поломка сталася, то вирішити її можна лише одним способом – виконати повну заміну запчастини.

Металевий сито-фільтр, встановлений над ріжком кавоварки для утримання меленої кави.

Металевий сітчастий фільтр

Перестала працювати панель управління

З цією проблемою можна зіткнутися, якщо ваша кавоварка є багатофункціональною та має дисплей. Ви натискаєте на кнопки панелі керування, але вони не реагують, це зумовлено кількома можливими причини:

  • Перше, що потрібно зробити, це перевірити, чи засипана кава і чи є вода у резервуарі. Річ у тім, що деякі машини так запрограмовані, що вони не будуть працювати без води та кави.
  • Засмічення. Забруднені кнопки необхідно прочистити акуратно, щоб нічого не пошкодити. Якщо ви не впевнені у своїх вміннях, варто звернутися за допомогою до фахівця.
  • Попередні кроки не допомогли, причина, ймовірно, значно серйозніша — несправність модуля управління. Самостійно визначити несправність цього компонента важко, краще зверніться до сервісного центру.

 Повідомлення на дисплеї кавоварки: «Залити воду» — індикатор помилки через низький рівень води.

Індикатор помилки кавомашини

Кавоварка перестала бачити каву

Засипали зерна у відділення, але на дисплеї приладу загорівся індикатор, що інформує про їхню відсутність. Причиною цього може бути:

  • Вихід з ладу блока керування приладом або зламалася вбудована кавомолка.
  • Огляньте всі деталі та перевірте чи немає деформацій, тріщини, накип, кавовий наліт. Так, очистіть, якщо це допоможе чи замініть. Ні — причина в іншому.
  • Виникла проблема в роботі двигуна кавомолки, в цій ситуації краще виконати заміну та звернутись до майстра для діагностики та ремонту.
  • Несправність механізму заварювання виникає через засмічення кавовою макухою або потрапляння надто великих частинок кави (наприклад, при використанні грубого помелу).

Основні частини механізму заварювання кавоварки.

Частини механізму заварювання

Код помилки кавоварки на її дисплеї

Це поширена ситуація як для кавомашин, так і для інших побутових приладів. Усі коди помилок виробник зазвичай описує в технічній документації. Коди помилок можуть сигналізувати про засмічення, про несправність ТЕНа, про відсутність кави, поломку одного з датчиків, що призводить до блокування механізму кавоварки, повне блокування приладу та багато іншого.

Якщо ви втратили інструкцію до своєї кавоварки, то пошукайте відповідь на те, що означає та чи інша помилка в Інтернеті або на сайті виробника. Наприклад, кавомашина Delonghi видаючи код помилки empty container вказує, що час спорожнити контейнер для кавової гущі.

Повідомлення на дисплеї кавоварки: «Очистити контейнер».

Код помилки кавоварки Delonghi

Вода не нагрівається

Насамперед потрібно шукати проблему в ТЕНі кавоварки, оскільки саме цей елемент відповідає за нагрівання води. Але, крім нагрівального елемента, проблема може ще бути в неправильній роботі контролера кавоварки. Щоб зрозуміти чи в цих деталях проблема, варто перевірити їх, використовуючи для цього мультиметр.

Виходять із ладу ці деталі з тієї причини, що в кавомашині з часом утворюється накип через жорстку воду. Тому рекомендуємо використовувати для приготування кави відфільтровану воду.

ТЕНи для кавоварок — запасні нагрівальні елементи для швидкого та рівномірного нагріву води.

ТЕНи для кавоварок

Не працює капучинор

Причиною несправності капучинатора може бути як тривалий термін експлуатації, так і неправильне поводження, засмічення. Найчастіше це пов'язано з тим, що забилися повітряні канали молочними жирами або нещільне прилягання ущільнювачів.

Щоб уникнути засмічення, капучинатор слід промивати теплою водою після кожного використання. Звертайте увагу, щоб на місцях з'єднання не залишалося решток молока, а ущільнювачі не були пошкоджені чи деформовані.

Основні частини капучинатора для кавоварки.

Деталі для капучинатора

Забився фільтр

Через засмічення фільтра накипом і кавовими маслами падає тиск, що спричиняє погіршення смакових якостей кави. В майбутньому, якщо ігнорувати цю проблему, це може призвести до повного виходу техніки з ладу.

Ті фільтри, які легко знімаються, слід очистити та провести глибоке очищення використовуючи спеціальну хімію для кавоварок. Під час процедури обов'язково ознайомтесь з інструкцією та дотримуйтесь рекомендованого дозування.

Фільтри для кавомашини

Фільтри для кавомашини

Не відображається рівень води

Якщо рівень води не показується на дисплеї або індикаторі, найімовірніше, вийшов з ладу датчик-поплавець. Якщо датчик зламався або заблокований, поплавець не підніматиметься на поверхню, через що рівень води не визначається.

Причини несправності датчика можуть бути такими:

  • забруднення;
  • потрапляння сторонніх предметів;
  • механічні пошкодження.

Щоб виправити проблему, потрібно розібрати датчик-поплавець, очистити його від забруднень і добре висушити всі деталі перед повторним монтажем.

Резервуар для води кавоварки.

Резервуар для води кавоварки

Збій в роботі манометра

Манометр необхідний у кавомашині для того, щоб показувати тиск у системі. Некоректна робота виникає через забруднення, накип, неправильне чи нещільне підключення, а також несправності панелі управління, яка невірно зчитує показники.

Діагностувати помилку манометра самостійно досить важко — для цього потрібні відповідні інструменти та навички. Тому краще викличте майстра.

Машина перестала пресувати капсули

Щоб зрозуміти, чому машинка перестала пресувати, спочатку огляньте, чи немає деформацій або заломів на деталях, які відповідають за притиск капсули. Варто пам’ятати, що кожна техніка має свої розміри та форму кавових капсул. Якщо ви не знайшли улюблені й придбали інші — це також може стати причиною поганого пресування.

Рішення: перевірте, чи немає залишків старої капсули в зоні пресування та купуйте лише ті капсули, які точно підходять саме до вашої кавоварки.

Поради по догляду за кавоваркою для збільшення її терміну служби

Як і будь-яка техніка кавоварка потребує дбайливого догляду та ретельного очищення, а також:

  • Використовуйте фільтровану воду
  • Виконуйте очищення, при умові щоденного використання, раз в 1-2 місяці, якісними засобами для чищення та дотримуйтесь рекомендованого дозування
  • Промиватйке капучинар після кожного разу заварювання кави
  • Замінюйте вчасно пошкоджені деталі, не зволікайте.

Набір засобів для очищення кавомашини.

Засоби для чищення

Якщо ви помітили серйозні ознаки пошкоджень — звертайтесь до майстрів, щоб виконати якісну та професійну заміну. Надійний ремонт кавоварки продовжить роботу техніки ще на багато років. Нехай вона працює вам без перебоїв.



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки: