
У сучасних пральних машинах встановлюються такі види електродвигунів: асинхронні, колекторні і двигуни з прямим приводом.
Для правильного функціонування асинхронного двигуна потрібно фазозсувний конденсатор. Дана схема роботи машинки вважається однією з найпоширеніших. Діагностика цих двигунів не може виконуватися без певного обладнання. При перевірці машинок з прямим приводом з'являється ще більше проблем. Легше за все перевірити роботу двигуна колекторного типу, причому навіть самостійно, без виклику фахівців.
В електронному модулі пральної машинки знаходиться командоаппарат, за допомогою якого можна змінювати обмотку статора. Також перемикання обмоток може відбуватися і за допомогою реле. Спрямованість обертання двигуна визначається зміною полярності обмотки. Роботу моторів пральних машин можна перевірити дуже легким методом: з'єднати обмотки статора і ротора і дати на них напругу. Але, на жаль, за допомогою такого способу можна визначити приховані дефекти двигуна. Крім цього потрібно перевірити з'єднання обмоток двигуна.
Живлення має здійснюватися за допомогою автотрансформатора з великою потужністю. Таким методом можна відрегулювати і обороти двигуна. Якщо Ви побачили іскріння, то це говорить про те, що зносилися щітки мотора. Щітки необхідно замінювати лише їх оригінальними аналогами. При заміні таких деталей можуть виникнути деякі труднощі, наприклад, їх потрібно буде підігнати за розміром або за формою. Також потрібно обов'язково перевірити можливість їх вільного обертання.
Якщо мотор пральної машинки зупинився, то, швидше за все, сталося замикання або обрив на обмотках статора. Це може статися через перегрітого корпусу мотора або зміни його потужності. При виявленні таких проблем, негайно звертайтеся до кваліфікованих майстрів, щоб уникнути ще більшого пошкодження машинки.