Запчастини та інструменти для майстрів
Ваша країна
Україна
X
Ви з України?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) 000-86-86
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати Вам?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (066) 345-86-86
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
У Вас немає товарів
Ваш кошик:
1
Продовжити покупки
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Проблеми в роботі електричної плити

Запчасти для плит Запчасти для плит

Проблеми в роботі електричної плити

Про кухонні плити є різні думки. Одні вважають, що на кухні повинна стояти газова плита, адже вони до неї звикли і вона для них більш зручна. Якщо говорити про безпеку, то звичайно в будинку безпечніше, коли на кухні стоїть електрична плита. Але, в цій статті ми поговоримо не про те, яку плиту краще поставити на кухні, а про те, які проблеми можуть виникнути при роботі електричної плити.

Як і завжди, ми переконливо рекомендуємо при складних поломки побутової техніки звертатися в сервісний центр. Але, є випадки, коли можна самостійно вирішити деякі несправності, а для цього знадобиться знати причину того, чому ця несправність виникла. А ще варто хоч трохи розбиратися в техніці, для усунення тих несправностей, що можна виправити без майстра.

Електроплита в побуті

Зміст:

Здійснення діагностики несправності

Плита не вмикається

Не працює духовка

Індукційна плита

 

Здійснення діагностики несправності

Плита працює щодня без перебоїв і порушень, але навіть в стабільній роботі електричної плити можуть бути деякі порушення в роботі. До таких порушень відносяться:

• Конфорки і духовка плити не нагріваються

• Індикатори на кухонній плиті не працюють

• Конфорки нагріваються, але дуже погано

• В духовці не працює підсвічування.

Підсвічування в духовці

Причин на ці несправності є багато. Однією з цих причин є автомат захисту, який спрацьовує, коли в мережі відбувся стрибок напруги або велике навантаження на електричну мережу. Необхідно перевірити автомат, якщо він включений, а плита не працює, то в такому випадку потрібно провести діагностику.

Спочатку необхідно перевірити чи є напруга в електричній мережі, адже можливо в будинку відключили подачу електрики. Якщо в будинку є електрика, то перевірити необхідно автомати на щитку своєї квартири або будинку. Може бути в щитку підгоріли клеми або проводка. Не знайшовши причин в щитку, розберіть і перевірте розетку куди підключена плита. Можливо, що проблема в тому, що в розетку не подається струм, виправити це може електрик.

Бувають і такі випадки, коли струм в розетках є, але його немає на вхідних клемах приладу. Причина цього може бути в обірваному дроті, в вилці кухонної плити, або погано тримаються контакти, тому плита не включається або працює з перебоями. У цьому варіанті можна впорається і без допомоги електрика, ну звичайно якщо маєте хоч найменше розуміння того, як впоратися з таким завданням.

Особливо це стосується того, що розбовталися кріплення проводів, для цього розберіть вилку, обріжте дроти, виконайте зачистку, підключіть всі заново і спробуйте ввімкнути плиту.

Розібраний шнур від плити

Плита не вмикається

Кухонна плита - це прилад, що використовується щодня, тому дуже часто надходять запитання про те, чому не гріється конфорка, чому не перемикаються режими, чому не працюють індикатори. Перша і головна причина цього в тому, що до плити не надходить струм. Усунути цю проблему можна, але слід розуміти, що все це робити потрібно поетапно:

Перше, що потрібно зробити - перевірити напругу в розетках своєї квартири. Якщо мультиметр показав, що є збій, потрібно знайти обрив і його усунути.

Перевірка розетки тестером

Можливо таке, що в розетці ви не знайдете обривів, в такому випадку варто перевірити тим же мультиметром вилку плити.

Вилка теж може виявитися справною, тоді шукати проблему варто в мережевому проводі. В проводі може теж бути обрив, але ремонту він не підлягає, його просто потрібно замінити на новий.

Але, не варто думати, що причина тільки в електриці, можливо плита не працює через перегорілий ТЕН конфорки або духовки. Ці нагрівальні елементи не ремонтуються, їх варто міняти на нові. Може бути й таке, що індикатори на плиті працюють, але сама конфорка не гріється, таке може бути з-за підгорілих проводів.

Перевірка вилки плити мультиметром

Ще однією причиною неробочої плити може бути зламаний перемикач, і тому ви просто не можете включити конфорку.

Зверніть увагу! Не варто братися за ремонт перемикача, так як ви не зможете встановити всі пружини на місце. Адже це може зробити тільки фахівець, який має досвід і вміння. Якщо причина дійсно в перемикачі, то його варто замінити повністю.

Перемикачі режимів на плиті копія

Не працює духовка

Дуже часто буває, що в плиті не працює тільки духовка, а конфорки працюють. Проблемою в роботі духовки найчастіше є те, що в ній не працює підсвічування. Тому може бути тільки дві причини - перегоріла лампочка або відсутність контактів в проводі. При найменшому стрибку напруги в електричній мережі в першу чергу в духовці горять лампочки освітлення.

Не рабочий вентилятор в духовці.

Практично в кожній моделі духовки є вентилятор, який потрібен для того, щоб розподіляти температуру по всій духовці. І по тій або іншій причині може цей вентилятор вийти з ладу. Він може або зовсім не включатися або ж працювати безперервно. Обидві ці поломки можуть бути пов'язані з тим, що з ладу вийшов блок управління. Ремонтувати цей блок своїми руками не вийде, так як потрібно спеціальну апаратуру мати для цього. Адже потрібно мати розуміння того, можна блок відремонтувати або потрібно міняти повністю вентилятор духовки.

Вентилятор в духовці

У духовці перестав працювати нагрівальний елемент.

Ще одна несправність в кухонній духовці - це не робочий ТЕН. Проявлятися така несправність може слабким нагріванням духовки або духовка не нагрівається зовсім. Як і ТЕНи конфорок, цей нагрівальний елемент не підлягає ремонту, його варто тільки замінити повністю. Дуже рідко, але все ж може бути, що причиною поганого нагріву духовки або його відсутністю може бути перегоріли термостат. Саме цей термостат відповідає за регулювання температури в духовці. Його варто замінити якщо він вийшов з ладу.

ТЕН духовки плити

Рідко ще, але все ж ви повинні знати, що якщо в духовці відбудеться хоч найменше замикання, то на щитовій може відключиться автомат. Тому буде корисно знати цю інформацію. А замикання якщо сталося, то в ТЕНі духовки є пробій, і такий ТЕН потрібно міняти.

Індукційна плита

Багато в будинку встановлюють індукційну плиту і в цих плитах теж можуть виникати проблеми в її роботі. Першою причиною, через яку плита перестане коректно працювати це мережевий вимикач або запобіжник. Якщо підвищена в мережі напруга, то цей запобіжник перегорає і перериває роботу всього ланцюга.

Індукційна плита може давати збій в роботі через окислення контактів між блоком управління і сенсорною панеллю. Ще причиною того, що немає контакту між блоком управління і панеллю може бути нагар жиру. У випадку з індукційної плитою то за допомогою потрібно звернутися до фахівця.

Поганий нагрів індукційної плити.

Індукційна плита

Якщо індукційна плита погано гріє, то може причиною бути те, що дно посуду набагато менше, ніж сама конфорка або на плиту поставлений ​​посуд з деформованим дном. А так як в індукційній плиті конфорки «розумні» тому грітися не будуть у такій ситуації. Позбутися від цієї проблеми можна з легкістю - просто купите для своєї плити спеціальний посуд, яка призначена тільки для індукційних плит.

Друга причина того, що індукційна плита не нагрівається тому, що блок конфорок погано прилягає до склокераміки. Вирішити проблему можна відрегулювавши пружини притискного пристрою. Ще може ховатися причина в перегрів індукційної обмотки, але це відбувається дуже рідко.

В індукційній плиті не працює конфорка.

Індукційна плита іноді виходить з ладу, і ця проблема проявляється в неробочих конфорках, але користувач до цього не причетний, причин є кілька:

• Ви використовуєте посуд, в якому дно з меншим діаметром ніж 12 см, тому немає того дотику що, необхідно для нагріву.

• Посуд має товщину дна, меншу, ніж передбачалося для індукційної плити.

• Перед тим як включити плиту і вибрати потрібний режим, потрібно спочатку розмістити на конфорці посуд.

Посуд для індукційної плити

Якщо все що написано вище ви виконуєте, то значить причина може бути в наступному:

• Зламався датчик температури.

• Порушилося з'єднання між платою управління та блоком живлення.

• Відсутній контакт в клемній коробці, варто перевірити запобіжник, якщо перегорів, то замінити його на новий.

Виконувати будь-який ремонт самостійно не варто, індукційна плита має складну конструкцію, тому краще викликати майстра, який для початку проведе діагностику, а потім знайшовши причину виправити несправність.

Як бачите причин того, що виникає несправність в електричній плиті багато, і деякі можна вирішити самостійно, а деякі може вирішити тільки майстер.

Вдалих покупок!

 


Часті запитання про Електричну плиту

 

❓️ Плита не вмикається?

Кухонна плита - це прилад, що використовується щодня, тому дуже часто надходять запитання про те, чому не гріється конфорка, чому не перемикаються режими, чому не працюють ... | Читати далі: Плита не вмикається

❓️ Не працює духовка?

Дуже часто буває, що в плиті не працює тільки духовка, а конфорки працюють. Проблемою в роботі духовки найчастіше є те, що в ній не працює... | Читати далі: Не працює духовка

❗ Де купити ТЕН духовки?

Як і ТЕНи конфорок, цей нагрівальний елемент не підлягає ремонту, його варто тільки замінити повністю. | Купити ТЕН духовки

❗ Де купити запчастини для електричних плит?

Наша компанія створена для людей, які піклуються про свою побутову техніку і готові купувати тільки якісні запчастини. Спираючись на свій багаторічний досвід, ми відзначаємо, що клієнти шукають запчастини для витяжок тільки від перевірених постачальників. Саме тому звертаються до нас, адже ми маємо контакти з виробниками, поставляємо товари безпосередньо і гарантуємо високу якість виробів. | Запчастини для електричних плит

 Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста , .

Запчасти для плит Запчасти для плит