Запчастини та інструменти для майстрів
Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Cтаття на тему : Проблеми в роботі мікрохвильової печі

Запчасти для микроволновок Запчасти для микроволновок

Мікрохвильовка

На сьогоднішній день, мікрохвильова піч стала незамінним атрибутом в людському побуті. За допомогою неї готуються, розігріваються або розморожуються продукти. Термін служби цього кухонного приладу близько 8 - 10 років. Але НВЧ-піч є пристроєм, що містить елементи електроніки, а тому з нею можуть виникнути неполадки або вона зовсім може вийти з ладу. У статті розглянуті найчастіші проблеми в роботі мікрохвильовки.

Зміст:

Пристрій мікрохвильовки і принцип її роботи

Виявлення проблем у функціонуванні СВЧ

Поширені неполадки в роботі приладу

Мікрохвильова піч не гріє їжу

Мимовільне вимикання пристрою

Відсутність освітлення всередині мікрохвильової печі поломка дверки

Поломка дверцят НВЧ-печі

Проблеми з панеллю керування

Інші можливі несправності

Поради для продовження терміну експлуатації

 

Пристрій мікрохвильової печі і принцип її роботи

НВЧ-піч - непростий прилад з боку технічного пристрою, так як її конструкція передбачає наявність дрібних елементів і електричних з"єднань. Основними деталями є: магнетрон, високовольтні запобіжник, трансформатор, вентилятор, а також панель управління, дверцята та інші запчастини. Всі складові з"єднані в металевому корпусі. Принцип роботи мікрохвильової печі полягає в тому, що електромагнітні хвилі проникають в продукти і змушують рухатися полярні молекули (в продуктах в основному - це молекули води). За рахунок цього відбувається нагрівання їжі не тільки зовні, але і всередині. Потужність випромінювання дорівнює 2450 МГц у всіх мікрохвильових печах. Джерелом випромінювання в мікрохвильовці є вакуумний прилад під назвою магнетрон. Це невелика деталь квадратної форми, що виготовлена ​​з алюмінію.

Магнетрон для мікрохвильовок

Потужність цього елемента може, дорівнює від 500 Ватт, а для генерації хвиль йому необхідне живлення, яке він отримує від мережі і від високовольтного трансформатора мікрохвильовки.

Високовольтний трансформатор

Для захисту магнетрона від перегріву, передбачені вентилятор і запобіжник.

Вентилятор мікрохвильовки

Вибір режиму роботи відбувається на панелі управління - сенсорною або з механічними кнопками. Завдяки їй можна встановити час нагрівання або ж змінити режим НВЧ-печі.

Панель управління

Рівномірне і якісне нагрівання їжі забезпечує також і піддон. Обертаючись, він дозволяє променям потрапляти на всю поверхню страви для рівномірного приготування.

Тарілка мікрохвильовки

Дверцята теж грають важливу роль в нормальному функціонуванні побутового приладу. На них розташовується сітка з металу, завдяки якій хвилі не проникають за межі камери. Тому так важливо, щоб вони були щільно закриті під час роботи приладу.

Дверцята мікрохвильовки

Всі складові мікрохвильовій печі грають важливу роль в її нормальному функціонуванні, тому необхідно стежити за їх справністю.

Виявлення проблем у функціонуванні НВЧ

Виявити проблеми в роботі мікрохвильової печі дуже просто - пристрій може не включатися, або ж бути повністю працездатним на перший погляд, але не розігрівати їжу. Деякі з проблем визначаються візуально - помилка на екрані, наприклад. Найчастішою несправністю в роботі побутового приладу є нестабільна напруга. За допомогою мультиметра виміряйте показники напруги в мережі, до якої підключений прилад - воно повинно мати стандартний показник. Якщо немає - проблема може критися саме в цьому.

Вимірювання напруги в розетці

Для подальшої діагностики неполадок просто поставте склянку з водою всередині камери пристрою і перевірте, нагрілася вона. Якщо немає - то швидше за все проблеми пов"язані з поломкою якоїсь із деталей.

Стакан з водою в мікрохвильовці для тестування

Нетиповий шум, гул і дзижчання також вказує на проблеми у функціонуванні НВЧ-печі. Запах гару також є сигналом - при виявленні таких ознак пристрій краще відключити від мережі і звернутися в сервіс. Причини неполадок у функціонуванні приладу можуть також ховатися в неправильно встановленому режимі роботи. Подивіться на панель управління, там може бути встановлений режим «розморожування» або малої потужності.

Поширені неполадки в роботі приладу

Якщо дотримуватися всіх правил експлуатації, то несправностей в роботі НВЧ-печі спостерігатися не повинно. Але є такі поломки, що не залежать від користувача. Найпоширенішими проблемами в роботі мікрохвильової печі є низька напруга мережі, збої в роботі магнетрона, потрапляння сторонніх предметів, поломка механізму дверцят, використання невідповідного посуду для розігріву продуктів, поломка модуля управління або ж погане обертання піддона. Важливо правильно визначити проблему для оперативного її рішення. Іноді причина непрацездатності лежить в елементарній неуважності користувача або простому засміченні.

Мікрохвильова піч не гріє їжу

Якщо ви зіткнулися з тим, що мікрохвильова піч не розігріває їжу, то це може вказувати на проблему:

• магнетрона

• Замикання

• Пробою в конденсаторі

У першому випадку, НВЧ-піч буде виглядати повністю працездатною, всі функції будуть доступні, а продукти харчування не будуть нагріватися належним чином. При такій проблемі необхідно замінити деталь і з"ясувати причину неполадок.

Вискоковольтні конденсатори

 

Замикання відбуваються найчастіше через нестабільну роботу електромережі або проблем з проводкою. В такому випадку проблема може бути з будь-яким елементом мікрохвильовки. Пробій в конденсаторі може відбуватися через проблеми з магнетроном. Про це буде свідчити також поганий нагрів їжі. Мимовільне вимикання пристрою Кухонний прилад може самостійно вимикатися, якщо одна з деталей піддаються сильному перегріву. Так, термореле регулює температуру, і відключає пристрій від живлення, щоб уникнути загоряння або замикання. Причинами цього можуть послужити проблеми в роботі вентилятора, тривала робота мікрохвильовки на великої потужності.

Відсутність освітлення всередині мікрохвильової печі

Лампочки для мікрохвильової

Усередині камери пристрою знаходиться лампочка для зручності користування приладом. Якщо НВЧ-піч виконує всі необхідні функції, але при цьому освітлення відсутнє, то проблема може критися саме в перегорання цього елемента. Якщо ж заміна цієї деталі не допомогла - то можливо несправність криється в ланцюзі контактів.

Поломка дверцят НВЧ-печі

Дверцята слуаить для збереження тепла і електрохвиль всередині приладу. Завдяки їм їжа розігрівається, а НВЧ-випромінювання не виходить за межі камери пристрою. Якщо дверцята не прилягають щільно до корпусу - це може служити однією з причин проблем з пристроєм.

Проблеми з панеллю керування

Панель управління мікрохвильової печі

Панель відповідає за вибір режиму роботи, вибір температури, часу приготування або потужності. Якщо кнопки натискаються погано або зовсім не натискаються, а дисплей показує достовірної і повної інформації, то причина може ховатися в проблемах плати управління. Найчастіше такі поломки виникають через окислення контактів.

Інші можливі несправності

Крім перерахованих вище причин, проблеми в роботі мікрохвильовки можуть критися і в іншому. наприклад:

• Піддон погано або переривчасто крутиться (несправність куплера, шестерні, великий обсяг разогреваеми продуктів);

• Прилад не відключається (проблеми з запобіжником, перевантаження камери);

• Використовується невідповідний посуд (металевий або з золотистою емаллю).

Поради для продовження терміну експлуатації

Для того, щоб проблеми в роботі мікрохвильової печі турбували вас менше, радимо дотримуватися кількох простих правил користування цим побутовим приладом:

• Для приготування їжі в мікрохвильовій печі використовуйте тільки спеціальний посуд (керамічний, з термостійкого скла);

• Слідкуйте за чистотою поверхонь приладу;

• Накривайте рідку їжу під час приготування в мікрохвильовій печі;

• Слідкуйте за надійним підключенням пристрою до розетки і якості живлення в мережі.

 


Часті питання про Мікрохвильовки

 

❓️ Чому мікрохвильовка не гріє їжу?

Якщо ви зіткнулися з тим, що мікрохвильова піч не розігріває їжу, то це може вказувати на проблему: магнетрон, Замикання, Пробою в конденсаторі. У першому випадку, СВЧ-піч буде виглядати ... | Читати далі: Мікрохвильова піч не гріє їжу

❓️ Чому мікрохвильовка мимовільно вимикається?

Кухонний прилад може самостійно вимикатися, якщо одна з деталей піддаються сильному перегріву. Так, термореле регулює температуру, і відключає пристрій від харчування, щоб уникнути загоряння або замикання. Причинами цього ... | Читати далі: Мимовільне вимикання мікрохвильовки

✅ Де купити панель управління для мікрохвильової печі?

Панель відповідає за вибір режиму роботи, вибір температури, часу приготування або потужності. Якщо кнопки натискаються погано або зовсім не натискаються, а дисплей показує достовірної і повної інформації, то причина може ховатися в проблемах плати управління. | Купити панель управління для мікрохвильової печі

✅ Де купити дверцята для мікрохвильовки?

Дверцята служить для збереження тепла і електрохвиль всередині приладу. Завдяки їй їжа розігрівається, а СВЧ-випромінювання не виходить за межі камери пристрою. Якщо дверцята не прилягає щільно до корпусу - це може служити однією з причин проблем з пристроєм. | Купити дверцята для мікрохвильовки

 



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки:

Запчасти для микроволновок Запчасти для микроволновок