Запчастини та інструменти для майстрів
Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Скільки повинен працювати холодильник по часові?

Функціонування холодильника залежить від роботи компресора — пристрою, що запускає процес охолодження. На різних етапах життєдіяльності техніки середній час роботи змінюється. Наприклад, після купівлі нового обладнання компресор холодильника може працювати не вимикаючись. Далі час роботи зменшується до кількох годин. Але й на це впливають зовнішні фактори — температура середовища, завантаженість, об’єм холодильника тощо. Скільки ж у середньому повинен працювати холодильник та як визначити ймовірні причини поломки агрегата — далі в матеріалі.

Зміст

Нормальний цикл роботи холодильника

Особливості роботи холодильників із двома компресорами

Скільки може працювати компресор холодильника без зупинки?

Часте ввімкнення та вимкнення холодильника

Причини, чому холодильник одразу вимикається

Холодильник працює не вимикаючись

Висновок

Нормальний цикл роботи холодильника

Робота холодильного агрегата без зупинки понад 8 годин вважається допустимою лише в одному випадку. Зокрема, у перший день експлуатації холодильник може працювати в такому режимі декілька годин. Лише після 12 годин постійної роботи він зобов’язаний вимкнутися. Якщо покласти у цей проміжок часу продукти в холодильну камеру, то це тільки погіршить ситуацію. Тому краще почекати, поки техніка трохи відпочине. Нехай холодильний агрегат попрацює кілька годин у холосту, після чого можна повноцінно ним користуватися.

Продукти в холодильнику

За нормальних умов компресор холодильника працює циклічно. Постійна робота агрегата може сприяти швидкому зношенню електродвигуна та внутрішніх елементів. Тому для їх збереження в холодильнику передбачено вимкнення компресора на нетривалий проміжок. За цей час температура в холодильній камері піднімається до оптимальних меж, термостат фіксує максимально допустиме значення температури та подає сигнал у панель управління. Вона зі свого боку вмикає компресор.

У циклічності роботи холодильника виділяють поняття коефіцієнт робочого часу — це співвідношення як працює холодильник по часу ввімкнення до часу вимкнення.

К = Тр / Тп, де

К — коефіцієнт робочого часу;

Тр — час роботи компресора;

Тп — час простою компресора.

Зазвичай коефіцієнт робочого часу дорівнює 0,5 або ж ½. Визначити цей показник на прикладі свого холодильника, можна за допомогою спостереження за технікою.

 

Особливості роботи холодильників із двома компресорами

Нині сучасний ринок холодильників пропонує користувачам купити двокомпресорну техніку. Зазвичай така кількість компресорів зумовлена об’ємом: понад 300-літровий холодильник один компресор охолодити не здатний. 

Холодильник з 2 компресорами

У двокомпонентних агрегатах компресори вмикаються по черзі, через що користувачам може здаватися, що холодильник не вимикається ніколи. Насправді це не так, адже під час простою одного компресора інший охолоджує, і так навпаки.

 

Скільки може працювати компресор холодильника без зупинки?

Однозначної відповіді на запитання «через скільки повинен вимикатися холодильник» немає. Адже все залежить від технічних характеристик техніки й зовнішніх умов. Як уже зазначалося, нормальний цикл роботи компресора — ½. Наприклад, 10 хвилин роботи та 20 хвилин відпочинку. Зверніть увагу, якщо час відпочинку буде більший, то це не є проблемою. Якщо ж навпаки — компресор більше працює, ніж відпочиває, це є приводом звернутися до спеціаліста.

У роботі компресора існують певні закономірності:

  1. Щойно куплений холодильник працюватиме без вимкнення тривалий термін часу — до 12 годин. Адже для охолодження всіх внутрішніх елементів холодильника потрібно, щоб пройшов час. У цей проміжок не рекомендується додатково завантажувати холодильник продуктами, адже час на охолодження збільшиться. А це може викликати додаткове навантаження на компресор.
  2. Також існує ще таке поняття, як потужність заморожування в добу, яка становить від 5 до 10 кг. Якщо холодильник максимально завантажити теплими продуктами, то він буде працювати добу безперервно. У такому випадку постійна робота холодильника буде виправдана.
  3. Чим вища виставлена температура заморожування та охолодження — тим швидше холодильник справиться із цим завданням. Але варто зазначити, що постійна робота компресора на максимальних потужностях може призвести до його швидкого виходу з ладу. Тому для комфортного й ефективного функціонування техніки краще обирати середні показники.

 

Часте ввімкнення та вимкнення холодильника

Будь-які відхилення від норми часу роботи та простою можуть свідчити про вихід із ладу внутрішніх елементів холодильної системи. Нерегулярне увімкнення/вимкнення погано впливає на функціонування електродвигуна техніки, що без втручання може призвести до його перегорання.

Варто зважати, що в разі порушення правильного функціонування краще звернутися до майстрів зі спеціалізованого сервісного центру. Адже самостійне усунення проблеми не може гарантувати злагоджену роботу агрегата.

 

Причини, чому холодильник одразу вимикається

  • пошкодження двигуна: компресор починає гудіти, але не запускається. Унаслідок чого відбувається перегрів і спрацьовує система захисту, через що холодильник не вмикається;
  • збій у платі керування: видаються команди, що не відповідають заводському програмуванню техніки;
  • поломка пускозахисного реле: двигун вимикається одразу після ввімкнення;
  • вихід із ладу термостату: термореле подає неправильні команди до плати управління;
  • перепади напруги в електромережі: при змінах в електромережі спрацьовує захист, що вимикає холодильник.

 

Холодильник працює не вимикаючись

Крім випадків, коли холодильник не вмикається після вимкнення, існує протилежна проблема функціонування — постійна робота без зупинки.

Причини роботи холодильника без зупинки:

  1. Поломка термостата або температурного датчика. Наприклад, якщо несправний терморегулятор подає неправильні показники температури до плати управління.
  2. Природне зношування дверної резинки. Її нещільне прилягання сприяє проходженню в холодильну камеру теплого повітря. Холодильник змушений працювати доти, поки не знизить температуру всередині.
  3. Витік фреону. Якщо фреону недостатньо, компресор буде працювати понаднормово для вирівнювання заданих режимів температури в холодильнику.
  4. Вихід із ладу плати управління, що веде до неправильного трактування результатів роботи термостата. Унаслідок — блок керування не розпізнаватиме період, коли потрібно зупинити роботу компресора.
  5. Поломка вентилятора холодильника. Зокрема, коли холодне повітря нерівномірно розподіляється по холодильній камері.
  6. Механічне зношування компресора, який працює, але не холодить.

Панель керування в холодильнику

Іншими причинами можуть бути: погано закриті двері холодильника, скупчення пилу та жиру на внутрішніх елементах, наявність великої кількості льоду на стінках техніки, неправильне розташування тощо.

Крім того, важливим фактором роботи холодильників є температура навколишнього середовища. Не варто встановлювати терморегулятор на мінімум, якщо в приміщенні жарко.

 

Висновок

Отже, робота холодильника залежить від безлічі факторів — температури в кімнаті, правильного встановлення, кількості компресорів тощо. Усі вони впливають на середній час роботи/простою компресора. Прийнятним співвідношенням робочого часу до часу відпочинку вважається 0,5 або ж ½. У разі виявлення відхилень у цьому показнику, варто негайно звернутися в спеціалізований сервісний центр.



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки: