Запчастини та інструменти для майстрів
Ваша країна
Україна
X
Ви з України?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 10.00 до 15.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (066) 345-86-86
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
У Вас немає товарів
Ваш кошик:
1
Продовжити покупки
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Типові несправності мікрохвильовій печі

Запчасти для микроволновок Запчасти для микроволновок

Несправність в мікрохвильових печах досить часто зустрічається серед користувачів побутової техніки. І якщо така проблема виникла, то самому не потрібно пробувати усунути проблему, а найкраще звернутися в сервісний центр, для вирішення проблеми в роботі мікрохвильової печі.

Так, деякі несправності можна спробувати вирішити самостійно, але для цього потрібно знати хоча б невелике розуміння як виконується ремонт електротехніки. А допомогти вам в цьому може наша стаття. Щоб зрозуміти, як і що ремонтувати, потрібно спочатку розібратися, які поломки найчастіші, що до них призводить і як їх усунути.

Мікрохвильовка в побуті

Зміст:

Як влаштована мікрохвильова піч

Дотримуємося техніки безпеки при використанні

Виявлення неполадок та їх усунення

Інші несправності

 

Як влаштована мікрохвильова піч

Щоб взятися за ремонт мікрохвильовки, слід розібратися в її конструкції. Сьогодні є багато різних моделей, що кожен раз вдосконалюються, для більшого комфорту, але все ж є основа, що є в кожній мікрохвильовій печі. У кожній мікрохвильовій печі є магнетрон, конденсатор, трансформатор, діод і вентилятор. Такий набір є в кожної моделі, неважливо який це виробник, адже без цих деталей прилад працювати не буде. Давайте розберемо кожну деталь окремо, за що вона відповідає, що може привести до порушення в її роботі і як впорається з виниклою проблемою.

Магнетрон.

Магнетрон

Саме магнетрон є найважливішим елементом, які забезпечує роботу мікрохвильовки. Головне завдання магнетрона полягає в тому, що його енергія перетворюється в тепло, за допомогою спеціального трансформатора (анодно-накальний стабілізатор).

Прилад поміщається в пластинчастий радіатор, а цей радіатор обдувається вентилятором. Так само виробник встановлює спеціальний термозапобіжник, для захисту деталі від перегріву. Перші мікрохвильові печі були не особливо доступні всім за ціною, так як саме магнетрон був дуже дорогий, але через деякий час ціна цієї деталі стала більш прийнятною і мікрохвильовки стали випускати в більшій кількості і за прийнятною вартістю.

Вентилятор.

Важливою деталлю в конструкції мікрохвильової печі є і вентилятор. Він призначений для обдування внутрішньої камери приладу, магнетрона і гриля, якщо такий є в конструкції побутового приладу. При роботі в мікрохвильовці накопичується повітря і водяна пара, а вентилятор сприяє їх відведення з камери печі. Повітря в камері побутового приладу циркулює через спеціальні повітроводи, що розташовуються усередині мікрохвильової печі.

Екранована камера.

Не залежно від того, наскільки мікрохвильовка сучасна і дорога, вона має спеціальну екрановану камеру. Якщо говорити простими словами, то це камера, захищена металом, що не дозволяє СВЧ-променям виходити за її межі. А ще на склі дверцят є наклеєна спеціальна сітка, призначення якої - утримувати промені усередині камери. Слідкуйте за тим, щоб в приладі були робочі дверцята і що б вони щільно закривалася, якщо дверцята щільно не прилягають, то використовувати прилад не можна. У такому випадку потрібно звернутися в сервісний центр, щоб фахівець провів якісну діагностику.

Блок керування.

Панель мікрохвильової

У кожній моделі мікрохвильовки є панель управління мікрохвильової печі, в простіших це рукоятки, за допомогою, яких виставляється час і потужність, а в більш просунутих електронна панель, на якій можна вибрати і виставить найосновніші функції приладу. Якщо говорити про моделі дорожчі, то в них можуть бути і додаткові функції, такі як таймер, індикатор часу і потужності, звуковий сигнал, автоматичні програми і так далі.

Зверніть увагу! Намагайтеся не включати мікрохвильову піч, якщо вона порожня, це дозволить вам запобігти своєчасного виходу з ладу магнетрона. Адже магнетрон - це найдорожча деталь в конструкції приладу.

Дотримуємося техніку безпеки при використанні

Ще раз нагадаємо про те, що якщо ви помітили похибки в роботі мікрохвильовки, то прийматися самостійно за її ремонт можна тільки в тому випадку, коли ви маєте розуміння того, як це зробити. Якщо ж немає поняття в цій сфері - не ризикуйте, викличте фахівця. Адже саморемонт може обійтися в рази дорожче.

Ще не забувайте і про те, що при використанні мікрохвильовки необхідно дотримуватися простих, але дуже важливих правил, що позначені виробником в інструкції до приладу.

А ще наведемо пару простих, але в той же час важливих правил, про які повинен знати кожен:

1. Ні в якому разі не використовуйте мікрохвильову піч якщо в ній дверцята не закриваються щільно.

Засувки на дверцятах мікрохвильовки

2. Якщо ви самостійно будете проводити діагностику несправності, робити це варто, відключивши прилад від електричної мережі.

3. При потребі заміни деталей, використовуйте тільки якісні запчастини для мікрохвильової печі, і краще за все оригінальні якщо є така можливість.

4. Якщо є проблеми в роботі обдуву, то користуватися мікрохвильовою не варто.

5. Покладіть ємність з водою в камеру, перед тим як фахівець почне проводити діагностику несправності.

Виявлення неполадок та їх усунення

Перегорів запобіжник високої напруги.

Це найпоширеніша проблема, з якою користувачі звертаються в сервісний центр. Як зрозуміти, що це саме причина в запобіжнику високої напруги? Як ознака цього мікрохвильова не ​​буде включатися і не буде реагувати на натискання кнопок на її панелі.

Зверніть увагу, перед тим, як виконати діагностику, вам потрібно розрядити конденсатор високої напруги, після чого зніміть захисний кожух, що кріпиться на гвинтах. Потім, використовуючи ампервольтомметр перевірте яка напруга в мережевому фільтрі. Якщо запобіжник перегорає, його потрібно замінити новим, але незабудьтеся все ж з'ясувати, чому сталася перевантаження.

Облущена внутрішня камера

При діагностиці можна виявити здуття на деталях або часткові потемніння, в такому випадку перевірте керуючий блок. Простежте чи є зміни після заміни запобіжника, якщо немає, то шукати проблему потрібно в платі трансформатора.

Проблеми в роботі магнетрона.

Говорити про таку проблему варто, якщо ваша мікрохвильоваа перестала розігрівати їжу. Для початку уважно огляньте внутрішні стінки приладу. Якщо ви не знайшли ніяких механічних пошкоджень, то доведеться знімати пластину, яка розташовується з лівого боку відсіку. Знявши її виконайте очистку, для цього застосовується слабкий розчин спирту. Провівши правильно очистку можна братися за перевірку деталі. Якщо ви виявили потемніння або пропалені місця, то буде потрібно повна заміна.

Очищення мікрохвильовки

Корисна порада! Діагностику несправності магнетрона мікрохвильовки краще довірити досвідченому майстрові.

Потрібна заміна перегоріли слюдяною пластини.

Слюда

Якщо ви стали помічати під час роботи мікрохвильової печі іскри, то це перша ознака того, що є проблеми в роботі слюдяної пластини, як правило це її перегорання. Дану проблему, на відміну від неробочого магнетрона можна вирішити самому. Але, чому ж вона перегоріла і як виправити цю проблему?

Вся справа в тому, що багато користувачів ігнорують правила, прописані в інструкції по експлуатації і не застосовують спеціальну кришку під час готування. Відповідно деякі продукти розбризкуються по всій камері, і це призводить до розмокання слюди, а згодом до її перегорання. Якщо вам все-таки не вдалося запобігти перегорання слюди, то вам потрібно знати, що ж робити далі і як замінити пластину:

1. Візьміть ножиці, наждачний папір, шило і надфіль.

2. Зніміть верхню кришку і дверки мікрохвильовки.

3. Зніміть згорілу пластину і магнетрон.

4. Добре обробіть щілину хвилеводу, використовуючи надфіль.

5. Приберіть всі гострі металеві кромки, що утворилися в результаті прогорання слюди.

6. Зачистіть ретельно наждаком хвильової канал.

7. Обробіть добре обгорілі деталі.

8. У камері і каналі приберіть весь бруд.

9. Уважно огляньте весь блок магнетрона.

10. Якщо є необхідність змініть металевий ковпачок.

11. Прочитавши інструкцію, встановіть на місце магнетрон.

12. Встановіть назад дверні стулки.

13. Покладіть ємність з водою в мікрохвильову і запустіть її.

14. На прогорілу слюду покладіть шар нової.

15. Використовуючи шило обведіть контур пластини.

16. Обріжте і встановіть нову пластину слюди.

Інші несправності

Є ще й такі поломки мікрохвильовки, що зустрічаються набагато рідше, але теж приносять незручності користувачеві. Давайте розберемося, як же діяти, якщо прилад не працює, в ньому не обертається піддон або відмовляється працювати дисплей.

Не працює підсвічування в камері.

Як правило підсвічування спрацьовує, коли ви відкриваєте дверцята і в процесі роботи приладу. Якщо вона не працює, то перевірити потрібно лампочку, вона може перегоріти, замінивши її на нову усуните проблему. Дуже рідко може статися збій в роботі самого підсвічування. У разі, коли підсвічування вийшла з ладу, варто звернутися до майстра, це не лампочка, самі не заміните.

Згорів запобіжник.

Найчастіше таке відбувається при стрибку напруги в електричній мережі. Замініть перегорілий запобіжник, і мікрохвильова піч знову буде працювати. Якщо це не допомогло, то варто шукати причину в діоді або трансформаторі.

Тарілка не обертається, або обертається нерівномірно.

Куплер

Виконайте очистку роликів, якщо це не допомогло, то варто перевірити чи працює двигун тарілки мікрохвильової печі, якщо він згорів, замініть на новий.

Перестав працювати вентилятор мікрохвильовки.

Прилад включається або відключається сам по собі, проблема в вентиляції, вірніше в її відсутності. Для усунення поломки виконайте повну очистку решіток охолодження і штатних каналів, потім запустіть мікрохвильову піч знову.

Прилад не працює.

Перевірте розетку, вилку, запобіжник і кабель. Якщо все це працює, то причину шукати потрібно в діоді або трансформаторі. Щоб не наламати дров ще більше викличте майстра по ремонту на будинок або відвезіть прилад в сервісний центр.

Мережевий кабель

Мікрохвильова піч не відключається.

Може бути така проблема, що прилад сам не відключається і не реагує на натискання на кнопки, і усунути це можна тільки висмикнувши шнур з розетки. Це відбувається, як правило через збій в мікроперемикачах дверей, їх є декілька. Визначити це можна тільки розібравши повністю прилад і перевіривши кінцевики. Самостійно це робити не потрібно, для цього є навчені люди.

Процес використання мікрохвильовки

Тепер вам відомі найпоширеніші несправності мікрохвильовок, їх причини та можливості усунення. Найчастіше, знаючи проблеми і причини що до них призводять, їх можна уникнути, головне мати бажання, правильно використовувати прилад і вчасно проводити профілактичні чистки і огляди техніки. А ще читати уважно інструкції і не нехтувати правилами безпечного використання.

Вдалих покупок!

 


Часті запитання про роботу мікрохвильової

 

❓️ Як влаштована мікрохвильова піч?

Щоб взятися за ремонт мікрохвильовки, слід розібратися в її конструкції. Сьогодні є багато різних моделей, що кожен раз вдосконалюються... | Читати далі: Як влаштована мікрохвильова піч

❓️ Виявлення неполадок та їх усунення?

Це найпоширеніша проблема, з якою користувачі звертаються в сервісний центр. Як зрозуміти, що це саме причина в запобіжнику... | Читати далі: Виявлення неполадок та їх усунення

❗ Де купити магнетрон для мікрохвильової?

Саме магнетрон є найважливішим елементом, які забезпечує роботу мікрохвильовки. Головне завдання магнетрона полягає в тому, що його енергія перетворюється в тепло. | Купити магнетрон для мікрохвильової?

❗ Де купити запчастини для мікрохвильової?

Наша компанія створена для людей, які піклуються про свою побутову техніку і готові купувати тільки якісні запчастини. Спираючись на свій багаторічний досвід, ми відзначаємо, що клієнти шукають запчастини для витяжок тільки від перевірених постачальників. Саме тому звертаються до нас, адже ми маємо контакти з виробниками, поставляємо товари безпосередньо і гарантуємо високу якість виробів. | Запчастини для мікрохвильової

 Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста , .

Запчасти для микроволновок Запчасти для микроволновок