Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Види фреонів для кондиціонерів

Виконання основної функції кондиціонера, тобто охолодження та нагрівання приміщення здійснюється за допомогою холодоагента. На ринку представлено різні види кондиціонерів, і щоб обрати безпечний як для себе, так і для навколишнього середовища, важливо зрозуміти, які існують типи фреонів та в чому їх відмінності.

Зміст:

Навіщо у кондиціонері фреон

Види холодоагентів у кондиціонерах

Який фреон для кондиціонера краще

Як часто потрібно заправляти кондиціонер

Навіщо у кондиціонері фреон

Через спекотні літні дні в приміщеннях встановлюють кондиціонери, які переносять тепло із середини на вулицю. Для виконання цього процесу використовують спеціальну рідину — фреон, який легко перетворюється з рідкого стану в газоподібний та навпаки.

Принцип роботи кондиціонера

У приміщенні встановлений внутрішній блок, його ще називають випарник. До нього по трубках поступає фреон у вигляді рідини, який забирає тепло з повітря. Тоді й повітря стає прохолодним, а фреон при цьому нагрівається і перетворюється у газ.

Поступивши до зовнішнього блоку, компресор стискає газ, і передає далі до радіатора, де фреон віддає тепло на вулицю і там охолоджується та знову перетворюється на рідину. Через спеціальний клапан він знов подається до внутрішнього блоку і цикл повторюється.

Тому із цієї схеми зрозуміло, що фреон для кондиціонерів є насправді дуже важливим у роботі техніки.

Види холодоагентів у кондиціонерах

Перший фреон для кондиціонера синтезували у 1928 році завдяки хіміку з корпорації Дженерал Моторс. Можете уявити, яка насправді еволюція цієї речовини. На сьогодні у кондиціонерах ви зустрінете один із таких фреонів: R22, R410A, R407C, R32. Розповімо вам про відмінності: мінуси, плюси кожного.

Фреон R22

Він є найпершим, тобто який розробили у 1928 році. Він активно використовувався у старих моделях кондиціонерів до 2010 року. Через його негативний вплив на озоновий шар виробництво поступово забороняється у багатьох країнах.

Хоча R22 є дешевим та простим в обслуговуванні, дедалі складніше знайти холодоагент у продажі для заправки, що підвищує реальну ціну.

Фреон R407C

На заміну небезпечному R22 прийшов R407C, який є сумішшю R32, R125, R134a. Він являється зеотропним, тобто має неоднорідний склад. Випаровування відбувається нерівномірно через різну температуру кипіння та швидкість випаровування. Навіть через мінімальне пошкодження цілісності герметизації необхідно виконати лише повну дозаправку.

Сумісний зі старими моделями кондиціонерів, тобто ті що на R22, не шкідливий для озонового шару, є дорожчим в обслуговуванні.

Фреон R410A

Цей фреон є сумішшю двох фреонів R32 та R125 у пропорції 50/50, працює при високому тиску, що сприяє ефективнішому охолодженню. Являється більш енергоефективним у порівнянні з попередніми, використовується у сучасних кондиціонерах.

Мінусом є те, що працює на високому тиску, для цього необхідні посилені деталі у системі та спеціальне обладнання для роботи: монтажу, заправки. Якщо виник витік дозаправити неможливо, потрібно злити старий та заправити новий, що збільшує вартість обслуговування.

Фреон R32

Зараз на ринку з'являються більш екологічні фреони, наприклад, R32. Раніше цей холодоагент вже використовувався у кліматичній техніці як частина фреонів R407C та R410A. Він є більш енергоефективний у порівнянні з R410A, зменшуючи кількість холодоагенту у системі на 30% та має низький індекс впливу на глобальне потепління.

Головним недоліком моделей з цим типом холодоагента можна назвати високу ціну та вартість обслуговування.

Кілька балонів із фреоном для кондиціонерів різних марок і маркувань: R134а, R410A, R407с.

Різні типи фреонів для кондиціонерів

Який фреон для кондиціонера краще

Для того, щоб не помилитись і купити справді якісний кондиціонер, який недорогий в обслуговуванні та має найменший вплив на природу, перегляньте наступну порівняльну таблицю:

Характеристика R32 R410A R407C R22
Енергоефективність Дуже висока Висока Середня Середня
Вплив на потепління ~675 ~2088 ~1774 ~1810
Вартість фреону Висока Середня Середня Низька (але стає дефіцитним)
Вплив на озон 0 0 0 0,055 (шкодить озону)
Складність обслуговування Висока (через займистість) Висока (спецобладнання) Середня Низька

Найкращим вибором буде кондиціонер на фреоні R32 та R410A, оскільки мають високу енергоефективність, низький вплив на природу та не шкодять озоновому шару, хоча дорожчі в обслуговуванні.

Як часто потрібно заправляти кондиціонер

Заправка фреоном — це процедура складна та вимагає спеціальних знань та інструментів, тому звертайтесь до професіоналів. Виконувати цю процедуру щороку не потрібно, зазвичай це раз на 3 — 5 років.

Однак, якщо ви помітили, що кондиціонер не охолоджує, а на зовнішньому блоці іній, сторонні шуми, це є головними ознаками, що час виконати заправку. 

Настінний кондиціонер для охолодження та обігріву повітря, встановлений у квартирі

Кондиціонер Midea

Тому поспішіть та вчасно зверніться до професіоналів, щоб не зупиняти роботу вашої техніки.



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки: