
Що таке паяльник – відомо всім, адже практично у кожного чоловіка вдома, в наборі інструментів є такий пристрій. Але, перше, що спадає на думку при слові паяльник – це асоціація з електричним паяльником, який має спіральний нагрівач (ЕПСН).
Якщо правильно розібратись, то ця асоціація не зовсім вірна, оскільки паяльників є багато і вони класифікуються на окремі види. Кожний з них має свої переваги і недоліки. Різниця між пристроями в тому, яку енергію вони споживають, в механізмах, які перетворюють цю споживану енергію в теплову, а також відмінність у способі передачі тепла туди, де потрібні паяльні роботи.
Але, недаремно у нас з'являються такі асоціації, просто так нічого не буває. Хоч зараз існує багато типів і видів паяльників, найпоширенішим все ж вважається електричний паяльник, з наконечником у вигляді спіралі.
Паяльники діляться на такі види:
1. Електричний паяльник з ніхромовим нагрівачем. Такий тип паяльників, у свою чергу, також розділяється на підвиди. Їх класифікація залежить від того, як зроблений паяльник, точніше – його нагрівальний елемент. В найпростіших паяльниках цієї групи ніхромова спіраль може бути намотаною на корпус, який не пропускає струм і в нього вставлене жало паяльника. А в більш дорогих, удосконалених такого типу спіраль поміщається в спеціальний стрижень, який створений із ізоляційного матеріалу. Це все залежить від виробника і вартості паяльників.
2. Паяльник з керамічним нагрівальним стрижнем. Керамічний наконечник нагрівається, коли до його контактів підводиться напруга. Цей вид паяльників має ряд переваг, і його спеціалісти називають найбільш вдосконаленим. Інструмент швидко гріється, довго служить вірою і правдою, у ньому можна відрегулювати потужність і рівень температури, що дуже зручно при роботі.
3. Індукційний паяльник. Його наконечник нагрівається завдяки котушці індикатора. Його наконечник має спеціальне феромагнітне покриття. Коли інструмент нагрівається до граничної температури, то спеціальне покриття жала втрачає свої якості і жало інструменту остигає, коли температура падає – наконечник нагрівається, таким чином, відбувається автоматична підтримка необхідної температури, і не потрібні ніякі терморегулятори.
4. Імпульсні паяльники. Це паяльники, в яких дуже швидко нагрівається наконечник, при натисканні і утриманні кнопки пуск. Коли кнопка відпускається – жало остигає. Сам наконечник нагадує мідний дріт. В старих радянських паяльниках імпульсного типу, наконечник був однією складовою електричного кола. Тому таким паяльником можна було працювати недовго, виконуючи пайку невеликих деталей. Використовувати його протягом тривалого часу не можна було. В сучасних паяльниках такого типу, виробники встановили спеціальні регулятори, якими можна самостійно регулювати потужність і температуру під час роботи. Це дозволяє уже сьогодні спокійно виконувати пайку будь-яких деталей.
5. Газовий паяльник. Дуже зручний і автономний паяльник, оскільки його можна використовувати в будь-якому місці. Працює він від газу, це джерело тепла нагріває наконечник і можна приступати до роботи. Щоб паяльник працював, потрібно купити газовий балончик і заправити інструмент. Також цей інструмент можна використовувати як автономну газову горілку.
6. Акумуляторний паяльник. Цей тип паяльників також відноситься до автономних паяльників і його також можна використовувати в будь-якому місці. Він має низьку потужність і тому використовувати його можна лише для пайки дрібної електроніки.
Окрім звичайних паяльників, існують ще й паяльні станції, але про них ми розкажемо в наших наступних статтях.
Купити якісний і недорогий ручний інструмент можна в інтернет-магазині "Майстер Плюс". Ми працюємо для Вас 24 години на добу, 7 днів на тиждень.