Запчастини та інструменти для майстрів
Ваша країна
Україна
X
Ви з України?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 10.00 до 15.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
 • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
 • +38 (066) 345-86-86
Lifecell
 • +38 (093) 170-06-54
Київ
 • +38 (044) 390-79-88
Одеса
 • +38 (048) 734-41-69
Харків
 • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
У Вас немає товарів
Ваш кошик:
1
Продовжити покупки
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Заміна реле в побутовому холодильнику

Пусковые реле для холодильников Пусковые реле для холодильников

 

Холодильники

Холодильник - незамінний побутовий прилад на кожній кухні, він є в кожному будинку. Цей пристрій призначений для зберігання продуктів харчування та значно полегшує повсякденне життя. Але з різних причин трапляється, що прилад виходить з ладу. Частою причиною поломки стає вихід з ладу пускового реле. Що це таке і як його замінити розглянемо в статті нижче.

Зміст:

Пристрій і принцип роботи побутового холодильника

Що таке реле і принцип його дії

Діагностика і ознаки поломки

Правила та особливості заміни реле в побутовому холодильнику

 

Пристрій і принцип роботи побутового холодильника

Холодильники мають дуже просту конструкцію навіть незважаючи на такі значні розміри. Для побутових цілей найчастіше використовуються апарати компресійного типу.

Rомпрессор на холодильникe

Вони надійні в експлуатації і мають відносно невисоку ціну. Як і в будь-якої побутової техніки, в холодильнику є кілька основних вузлів, які відповідають за повну його працездатність:

 • Компресор (відповідає за тиск і розподіл фреону в трубчастій системі);

Новий компресор для холодильника

 • Випарник (ємність, в яку потрапляє розріджений газ);
 • Конденсатор (віддає тепло зовнішньому середовищі);

Конденсатор на холодильнику

 • Терморегулюючий вентиль (створює різницю в тиску між випарником і конденсатором) або ж капілярна трубка, що замінила цей пристрій в сучасних холодильниках;
 • Пускове реле (за допомогою струму запускає в роботу мотор, регулює його роботу);

Пускові реле

 • Фреон (газ, який циркулює по системі постійно змінюючи свій стан (з газу в рідину і навпаки));
 • Термостат або плата управління, які відстежують температуру і керують усім процесом.

Термостати для холодильників

Кожен і з цих компонентів відіграє найважливішу роль в правильному функціонуванні цього побутового приладу.

За типами виділяють одно і двох камерні пристрої, а також одно або двох компресорні холодильники. Різниця полягає лише в способі охолодження: одним компресором обидві камери або кожна камера працює від свого окремого компресора.

Система охолодження являє собою замкнуту систему, яка складається з трубок. Вони мають вигляд змійовика, так як це дозволяє охопити велику площу і поглинути більше тепла з камери.

Принцип роботи холодильника - компресор відкачує фреон в газоподібному стані, нагнітаючи його в конденсатор. Під дією тиску газ переходить в рідкий стан. Рідина проходить крізь фільтр-осушувач, капілярну трубку і потрапляє в випарник. Через різницю тисків рідкий холодоагент закипає і забирає тепло з поверхні випарника. Одержаний пар знову потрапляє в компресор, де процес повторюється знову.

Що таке реле і принцип його дії

Для того, щоб холодильник справно функціонував, необхідно перевіряти і стежити за його нормальної працездатністю. Пускове реле відповідає за безпосередню роботу мотора холодильника, і є в деякому роді пристроєм, що задає роботу компресора. За допомогою цього елемента запускається і відключається пускова обмотка двигуна, а значить - і сам мотор. Коли температура в камері стає вище норми - термостат замикається, тим самим подає напруга живлення на пусковий реле, яке запускає в роботу двигун для початку процесу охолодження.

Реле старого зразка є котушку з сердечником і парою контактів - одна пара з яких є рухомою.

Нерухомий контакт приєднаний до обмотки, а під дією електричного струму сердечник притискає контакти - мотор починає працювати.

Несправність навіть такої маленької деталі може привести до більш серйозних проблем з двигуном - замиканні або перегріву.

Цей елемент відповідає не тільки за роботу мотора, але і захищає від перебоїв в роботі - реле відключає мотор при навантаженні понад норми для запобігання перегріву.

У сучасних холодильниках використовують компресора, що мають пускове реле позисторного типу. Це спеціальний елемент, що має певний опір, необхідний для запуску пускової обмотки мотора. Але при проходженні струму, ця деталь нагріваючись сильно збільшує свій опір, тим самим відключає пускову обмотку компресора.

Діагностика і ознаки поломки реле

Поломка будь-якої деталі холодильника може негативно позначитися на роботі всієї системи, тому важливо вчасно виявити і усунути неполадку.

Першими ознаками несправності такої деталі як реле, є перебої в роботі двигуна холодильника. На це вказують такі ознаки:

 • Мотор зовсім не запускається;
 • Двигун включається на короткий проміжок часу (зазвичай до однієї хвилини);
 • Двигун пробує постійно стартувати, але не може перейти в нормальну роботу.

Перед початком будь-яких маніпуляцій з електроприладами і діагностикою - відключіть холодильник від живлення.

Уважно огляньте корпус реле і прилеглі до нього елементи на наявність будь-яких пошкоджень. Діагностувати поломку можна також просто підключивши свідомо справний аналогічне реле.

Причина поломки реле старого зразка в побутовому холодильнику може полягати в наступному:

 • Поломка замикаючої спіралі
 • Втрата пружності пружинної пластини
 • Контакти не замикають ланцюг

Для нових позисторних реле частіше поломки пов"язані з виходом з ладу самого позистора. Багато пускових реле об"єднують в собі пристрій запуску пускової обмотки мотора і струмів-температурного захисту. Для таких реле потрібно перевіряти і цей захисний пристрій. У тих же компресорах, де цей пристрій заховано всередині, при його перегоранні, доводиться міняти сам компресор.

Правила та особливості заміни реле в побутовому холодильнику

Якщо ви переконалися, що проблеми і збої в роботі холодильника полягають саме в реле, то його необхідно замінити. Можна викликати майстра, але якщо дотримуватися інструкцій, то ремонт можна провести власними силами.

Заміна реле в побутовому холодильнику не складна процедура, слід тільки дотримуватися кількох простих правил та інструкцій. Всі маніпуляції варто робити дуже акуратно, щоб не пошкодити інші деталі. При дотриманні всіх правил, ремонт реле в побутовому холодильнику пройде без труднощів.

1. Насамперед, щоб отримати доступ до пускового реле, необхідно дістатися до моторного відсіку. У деяких моделях компресор може бути закритий спеціальною кришкою. Вона може кріпитися за допомогою болтів або засувок (на старіших моделях)

Холодильник с закрытым моторным отсеком

2. Далі, щоб демонтувати реле, необхідно визначити його місцезнаходження на самому компресорі і зняти захисну кришку вже з реле.

Пусковое реле на компрессоре

3. Потім необхідно обережно від"єднати пускове реле від контактів самого мотора.

4. Перевіряємо пристрій на наявність механічних пошкоджень.

5. Перевіряємо опір позистора і теплового захисту використовуючи мультиметр.

Міряємо опір позистора

Міряємо опір термо-захисту

6. При виявленні перегорання реле, необхідно перевірити опір обмоток компресора.

Вимірюємо опір обмоток компресора

7. При допустимих опорах обмоток мотора, замінити пускове реле на справне.

Часто, причиною поломки пускового реле є нестабільне живлення мережі. Також, це може бути поганий контакт мережевої вилки в розетці або використання неякісних подовжувачів, трійників, перехідників.

Після проведення всіх маніпуляцій по ремонту, необхідно перевірити працездатність нової деталі. Для цього після установки всіх деталей підключіть пристрій до мережі і перевірте роботу двигуна. Якщо його функціонування стабілізувалося - то ремонтні роботи пройшли успішно і проблема усунена. Якщо ні - то проблема криється в іншому і варто більш детально оглянути пристрій на наявність додаткових ознак несправностей.

Заміна реле в побутовому холодильнику - нескладна процедура, але вимагає певних навичок і знань в роботі електроприладів. Якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще зверніться до фахівців або в сервісний центр для усунення неполадок в роботі холодильника.Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста , .

Пусковые реле для холодильников Пусковые реле для холодильников