
Звичайна проблема кожної господині це велика кількість немитого посуду і мінімальна кількість часу на цей процес. Позбутися від цієї проблеми звичайно можна, встановивши в будинку посудомийну машину. Але, є категорія людей, які сумніваються, адже беруть до уваги думку інших людей. Так ось, головне питання, яке турбує користувачів: «А що вигідніше мити посуд руками або в посудомийній машині?».
Зміст:
Мити в посудомийці або руками
Посудомийна машина економніше
Поради тим, у кого є посудомийна машина
Відмінна робота і тривалий термін
Міфи про посудомийні машини
Мити в посудомийці або руками
Колись посудомийна машина була рідкістю, так, як її не всі могли собі дозволити купити, звичайно ж, було переконання що мити посуд руками вигідніше, адже так менше витрат. Але, насправді це переконання не вірно, і підтвердженням цьому є дослідження, що провели в Університеті Бонна в Німеччині.
Дослідження показали, що якщо мити руками посуд після обіду на 12 персон, то ви витратите 130 літрів води, а посудомийна машина на 16 комплектів посуду, при повному завантаженні буде споживати тільки 10 літрів води. А якщо посудомийка буде працювати при середньому завантаженні, а це 6 комплектів посуду, то її споживання ще менше, всього 7 літрів води.
Ну, як би ви розумієте, після таких фактів, як економніше мити посуд.
Посудомийна машина економніша
Відносно води, думаю всім зрозуміло. Але, крім води, посудомийна машина споживає ще й електрику. Тут ситуація наступна, чим новіше модель посудомийної машини, тим вона економніша . Наприклад, останні моделі мають енергоспоживання класу A +++, а це, звичайно ж, набагато економніше, ніж моделі класу А. І ця економія становить близько 70%.
Інноваційні технології не стоять на місці, і з кожним роком на ринок надходить все більше і більше нових моделей посудомийних машин, в яких є спеціальні програми, що дозволяють ще більше економити і води і електрики. Називають їх ECO програмами, вони автоматично підбирають необхідні параметри для мийки в залежності від того наскільки брудний посуд.
Поради тим, у кого є посудомийна машина
Розкриємо вам невеликі секрети, як заощадити ще більше використовуючи посудомийну машинку у себе вдома.
1. Не використовуйте програму попереднього миття посуду.
2. Намагайтеся використовувати посудомийну машину тільки при повному завантаженні.
3. Якщо на посуді не було засохлої їжі і завантаження машини не повне, то використовуйте ECO програми. При використанні таких програм тривалість роботи посудомийної машини скорочується приблизно на 25%, і саме за рахунок цього відбувається додаткова економія.
Якщо хочете що б посудомийна машина служила довго без ремонту, то варто розуміти що за нею, як і за будь-якої іншою побутовою технікою необхідно правильно доглядати. Використовувати правильні засоби для миття посуду і обов'язково спеціальна сіль для пом'якшення води.
Якщо ви будете правильно користуватися посудомийною машиною, проводити своєчасне обслуговування, то служити вона буде довго і без зайвих проблем.
Відмінна робота і тривалий термін
Посудомийна машина це ваша помічниця, яка дозволяє економити час, воду і електрику. Уважно вивчайте інструкцію при її установці. Не варто думати, що ви все знаєте, адже моделі з кожним роком вдосконалюються, і в них з'являється все більше і більше функцій, і їх потрібно вивчити, що б правильно використовувати прилад і не довелося викликати майстра по ремонту побутової техніки.
Зверніть увагу, в посудомийній машині стоять фільтра, які потрібно постійно очищати, а якщо необхідно, то своєчасно їх замінювати.
Для запобігання появи накипу на нагрівальному елементі посудомийної машини потрібно постійно використовувати спеціальну сіль.
Виробники постійно вдосконалюють свої моделі посудомийних машин, для більшого комфорту господинь. З цієї причини в посудомийних машинах встановлюється фільтр, що самоочищається.
Ви так само повинні розуміти, що періодично потрібно проводити повне очищення посудомийної машини без посуду, використовуючи спеціальні засоби для очищення.

Фільтр центральний для посудомийки Indesit C00256572

Фільтр зливний Electrolux 50297774007 Original

Фільтр зливний Electrolux 1119161105

Фільтр насоса Electrolux 1523330213
Міфи про посудомийні машини
Чомусь багато хто вважає, що мити посуд це поклик жінки, і ось такі переконання призводять до того, що навколо посудомийної машини з'являється багато міфів, які ми допоможемо розвіяти.
Міф перший: Посудомийна машина це примха, а не річ першої необхідності.
Насправді це помилкове поняття, адже так вважалося, коли посудомийні машини тільки з'явилися і вони були за ціною не всім по кишені. Саме з цієї причини і з'явилася така думка. Адже купували собі додому посудомийку тільки люди, які мають хороші грошові запаси. Сьогодні ж це не розкіш, купити собі посудомийну машину може кожен, якщо має таке бажання. Використовуючи такий прилад на своїй кухні, ви економите купу часу, яке можна використовувати корисніше, ніж мити посуд тричі на день.
Міф другий: Ручна мийка посуду якісніша, ніж в посудомийній машині.
Цю думка невірна, адже руками ви так не відмиєте посуд, як в посудомийній машині. Адже посудомийна машина миє посуд при температурі від 45 до 55 градусів, вручну посуд не помиєш при такій температурі. Перевірити чистоту посуду, вийнявши її з посудомийної машини легко, проведіть пальцем по ній, і ви почуєте, як вона скрипить. Такого скрипу ви не досягнете після ручного миття посуду.
Міф третій: Посудомийна машина витрачає багато електроенергії.
Споживання електричної енергії посудомийної машини безпосередньо залежить від вибору програми. Програма, яка миє посуд при температурі 50 градусів, споживає 0,8 кВт / ч це менше, ніж споживає електричний чайник.
Міф четвертий: Потрібно збирати посуд, щоб завантажити техніку, і посуд пару днів стоїть брудний.
Так, посудомийну машину бажано завантажувати повністю, але практично в кожній моделі, є можливість миття в верхній корзині, тобто завантаження часткове. Більш сучасні моделі мають в своїй комплектації спеціальні датчики, які оцінюють, скільки посуду в камері, і ці ж сенсори відповідають за витрату води.
Можна піти ще одним шляхом, завантажити посуд в камеру посудомийки, вибрати програму ополіскування. Таким чином, з посуду змиються залишки їжі, і в камері не буде неприємного запаху, і можна спокійно збирати посуд для повного завантаження.
Міф п'ятий: Не весь посуд можна мити в посудомийці.
В посудомийній машині можна мити практично весь посуд, головне перед цим уважно вивчити інструкцію приладу, щоб розуміти для якого типу посуду, яка температура буде відповідною.
Єдине, що не рекомендується мити в посудомийній машині - це кришталь. Щоб він не помутнів, і на ньому не з'явилися мікротріщини.
Міф шостий: Машинка довго і шумно миє посуд.
Час мийки залежить від того, яку програму ви обрали, а це може бути від півгодини і до півтора години. З приводу шуму, то прилад не сильно галасливий, рівень шуму приблизно від 42 до 50 дБ.
Міф сьомий: Посудомийка вимагає спеціального догляду.
Особливого обслуговування прилад не вимагає. Просто щомісяця очищуйте фільтра і використовуйте спеціальну сіль для пом'якшення води.
Міф восьмий: Посудомийна машина швидко ламається, через жорстку воду.
Гарантійний термін приладу залежить від виробника, як правило, це від 3 до 10 років. А як довго ви будете експлуатувати техніку, все залежить від вас. Якщо будете правильно користуватися нею, вчасно проводить очистку фільтра, використовувати спеціальні таблетки для миття, і сіль для пом'якшення води, то служити вам прилад може і 20 років. Ось тільки чи захочете ви стільки часу ним користуватися, це вже інше питання!
Вдалих покупок!
Часті запитання про Посудомийні машини