
Купуючи комп'ютер, велика частина користувачів, а особливо ті, хто хоч трохи розбирається в комп'ютерній техніці, звертають свою увагу на основні параметри: процесор, материнська плата і відеокарта. Тобто при виборі враховують якість основних комплектуючих.
Якщо ж говорити про вибір комп'ютерної миші, то чомусь користувач пропускає найважливіші параметри, вірніше сказати зовсім їх не враховує. Купують ту миша, яка пропонується магазином в комплекті, а потім виникають питання, чому нею неможливо працювати?
Хоч миша і маленький пристрій. Але цей пристрій дуже важливий при роботі з комп'ютером, саме тому потрібно серйозно підійти до вибору комп'ютерної миші.
Вибираючи мишу, зверніть увагу на наступні параметри:
Розмір і форма пристрою - особливо важливо для тих, хто цілий день працює за комп'ютером. Адже велика частина роботи за ПК виконується за допомогою миші, тому її розміри дуже важливі. Миша повинна зручно поміщатися в руці, для того, щоб користувач не відчував втоми під час роботи. Тому не ігноруйте данні параметри вибираючи миша.
Види комп'ютерних мишей. Їх є три - механічні, оптичні і дистанційні пристрої. Вони відрізняються навіть зовні. Механічна миша має кульку, що обертається, коли миша контактує з поверхнею робочого столу. В оптичних мишах встановлено оптичний покажчик, саме він зчитує зміни положення миші щодо поверхні, по якій вона переміщається. Що стосується дистанційних мишок, то вони працюють аналогічно оптичної, але тільки без провідного з'єднання. В даному випадку маніпулятор передає дистанційно сигнал, а для роботи самої миші використовуються батарейки або акумулятори.
Сьогодні механічна миша вважається застарілим типом. Вони мають низьку чутливість, швидко накопичують бруд, що відповідно заважає нормальній роботі пристрою - перестає крутитися кулька. Найбільш затребуваною вважається оптична миша. Вона зручна, практична і надійна в роботі.
Так само популярна і дистанційна миша, але у неї є ряд недоліків: періодично пропадає чутливість, потрібно періодично змінювати батарейки, необхідно стежити за зарядом акумуляторів.
Інтерфейс підключення. Для того, щоб миша працювала, її потрібно підключити до комп'ютера через порт. У провідної миші є на кінці дроту спеціальний роз'єм, а бездротова миша має спеціальний пристрій для підключення, виглядає як флешка. Найпопулярніші порти для підключення - PC / 2 і USB.
Чутливість пристрою. Даний параметр вимірюється в dpi, що позначає число точок на один дюйм. Чим вище буде чутливість мишки, тим точніше буде переміщатися курсор по області монітора. Але, не поспішайте купувати мишу з високою чутливістю, адже іноді саме це може бути причиною поганої роботи миші. Висока чутливість потрібна тим, хто працює з графікою.
Кількість кнопок. У стандартної комп'ютерної миші є всього три кнопки - права, ліва і коліщатко. Це прості пристрої, якими ми звикли користуватися. Підключаючи їх до ПК, не потрібно ніяких додаткових драйверів і налаштувань. Але є і більш дорогі і «модні» миші, у яких може бути від 4 і більше 6 кнопок. Вони вже вимагають установки спеціального драйвера, та й коштують набагато дорожче.
Додаткові характеристики. До додаткових характеристик можна віднести форму, виробника, колір, тип матеріал з якого виготовлений корпус миші, на яких поверхнях миша буде працювати та інше.
Як ви бачите, комп'ютерна миша хоч і маленький пристрій, але не такий вже й простий. І якщо ви працюєте за комп'ютером велику частину робочого часу, то підійти до вибору миші повинні серйозно, адже саме нею вам і доведеться працювати.