Запчастини та інструменти для майстрів
Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Cтаття на тему : Як чистити і дезінфікувати бойлер бойлер

Бойлер

Вся побутова техніка для її якісного функціонування потребує догляду. Тому бойлер - не виняток. Регулярно його потрібно розбирати і очищати, уважно оглядаючи внутрішні елементи і усуваючи з"явилися несправності. Очищення водонагрівача тільки на перший погляд здається складною. Насправді з нею можна впоратися навіть самостійно, перебуваючи в домашніх умовах, і без особливої ​​підготовки.

Зміст:

Для чого очищати бойлер

Як почистити водонагрівач: алгоритм дій

Як прибрати іржу

Дезінфекція водонагрівача

Висновки

 

Для чого очищати бойлер

Водонагрівач весь час побуває в контакті з водою. Якщо вона вже сильно нагрілася, то тоді на стінках резервуара, а також на всіх його внутрішніх елементах осідають утворилися хімічні сполуки - накип, а також вапняна плівка.

Через шар відкладень зменшується рівень теплопровідності ТЕНа, внаслідок чого бойлер починає набагато довше нагрівати воду і, відповідно, витрати на електрику зростають. Зрозуміти, що прийшов час очистити бойлер - нескладно, якщо знати основні ознаки його засмічення:

- вода починає нагріватися повільніше;

- з бака можна почути незвичні сторонні звуки, які з’являються через тертя утворених частинок накипу;

- погіршується якість води - вона починає пахнути зовсім неприємно і стає жовтуватою;

- перегрівається корпус;

- найчастіше прилад починає відключатися.

Взагалі розбирати водонагрівач, щоб промити його, рекомендується раз на півроку або рік. Все залежить, в першу чергу, від жорсткості води і, звичайно ж, від того, як експлуатується пристрій.

У тому випадку, якщо ви використовуєте бойлер в досить інтенсивному режимі і нагріваєте його максимально, то, звичайно, накип буде наростати набагато швидше. ТЕН забивається і перестає гріти воду. Тоді захисне реле спрацьовує і, відповідно, вимикає цей пристрій. У тому випадку, якщо ви не звернете уваги на що з’явилися проблеми, велика ймовірність того, що нагрівальний елемент в найближчому часі перегорить.

Як почистити водонагрівач: алгоритм дій

Кожен споживач замислюється над тим, яким чином почистити бойлер так, щоб не довелося знімати його зі стіни. Звичайно ж, забруднення можуть бути несуттєвими, коли потрібно прибрати утворену накип тільки з нагрівального елемента, але в більш запущених випадках ніяк не обійтися без розбирання всієї конструкції.

Зливання води підключення бойлера

Підключення бойлера

В першу чергу, заздалегідь вимкніть пристрій, щоб вода охолола. І тоді вже можна приступати спорожняти ємність. Великий плюс, якщо бойлер встановлений над ванною, в яку можна буде зливати воду. А в протилежному випадку вам доведеться перекрити подачу холодної води. Після цього біля нагрівача потрібно буде закрутити вентиль холодної води, а потім на змішувачі відкрити гарячий вентиль. Тоді якась кількість води зілляється з бака, а вся рідина, що залишилася, потрапить, відповідно, в каналізацію.

У тому випадку, якщо в конструкції бойлера не передбачений патрубок, необхідний для зливу води, спустошити резервуар можна буде за допомогою запобіжного клапана. А для цього вам знадобиться розмістити під нагрівачем тазик або ж будь-яку іншу ємність, після чого шланг гарячої води потрібно буде зняти. Але будьте дуже обережними при відкручуванні клапана, почекайте до тих пір, поки повітря, що накопичується, почне витісняти воду з бака. В цілому цей процес є тривалим.

Видалення накипу з ТЕНа

Після зливу води потрібно відокремити пристрій від стіни. При цьому, вам не обійтися без помічника, оскільки бойлер важить чимало. Спочатку потрібно від’єднати трубки, а потім відкрутити гайки.

Потім знімається з кронштейна бак. Для цього його потрібно буде трошки підняти.

Кріплення бойлера

Зробивши це, резервуар можна розташувати в будь-якому місці, де вам буде завгодно, і можна знімати ТЕН. Виконувати дії потрібно послідовно:

- спочатку відкручуються гвинти, щоб можна було відкрити передню кришку;

- бажано сфотографувати, як розташовані дроти;

- відключається проводка;

- знімається кріплення опорного фланця, після чого ТЕН витягується;

Знятий ТЕН бойлера

- обов’язково потрібно перевірити, в якому стані знаходиться магнієвий анод.

Може бути й таке, що його доведеться замінити.

Магнієвий анод

Що ж стосується кріплення ТЕНів в бойлерах, воно може відрізнятися, в залежності від того, хто є виробником вашого пристрою і від обраної моделі. Видалити бруд, що накопичився з нагрівального елементу можна механічним шляхом за допомогою скребка із пластику або ж пальцями, підставивши його під проточну воду.

Найкраще позбутися від накипу, використовуючи лимонну кислоту. Можна відрізати шийку в пляшці і заповнити її розчином цієї кислоти в гарячій воді, після чого потрібно помістити туди нагрівач хоча б на якийсь час - кілька годин. Але при цьому, вам потрібно буде час від часу діставати цю деталь, щоб видалити розм’якшений наліт.

А ще швидше впорається з цим можна, якщо помістити цей нагрівач в ємність з розведеною кислотою і поставити її на плиту, щоб трошки розігріти на невеликому вогні.

Очищення резервуара

Зазвичай накип найбільше накопичується саме на трубчастому нагрівачі. Але, як би там не було, на стінках бака також накопичується наліт. У тому випадку, якщо знятий зі стіни резервуар, що знаходиться у ванній, то його можна з легкістю якісно прочистити, використовуючи для цього губку і спеціальну м’яку пасту, і після цього промити під душом.

Як би там не було, навіть, якщо є такі забруднення, які з першого разу не вдається вичистити, використовувати чистячі абразивні засоби на поверхні бойлера в будь-якому випадку забороняється, оскільки вони можуть призвести до появи подряпин.

Що ж стосується очищення бойлерів, встановлених на стіні, всередину пристрою можна залити будь-який хімічний очисник. Вам знадобиться залишити в приладі невелику кількість води, а також через зливний штуцер за допомогою шлангу організувати подачу цього розчину.

Регулятор температури необхідно встановити на максимальну позначку, а відключити його можна тільки через 5 годин. Закінчивши очисну процедуру, обов’язково потрібно якісно обполоснути пристрій від використовуваної хімії.

Але не варто дуже старатися при очищенні бака від накопичив нальоту, оскільки тонка плівка, яка залишається на стінках, є надійним захистом від корозії.

Заключний етап

Після вимивання бойлера, його потрібно добре просушити. І вже після цього можна збирати назад. Дуже важливо уважно передбачити всі можливі нюанси, щоб пристрій надалі функціонував, як слід. Для цього:

- перевірте, в якому стані знаходяться гумові прокладки бойлера, ущільнювачі. Якщо є така необхідність, встановіть нові або ж змастіть їх спеціальним герметиком;

Прокладки для бойлера

- якщо нагрівач бойлера зносився, краще замінити його. Таким чином, вам вдасться уникнути більш серйозних пошкоджень;

ТЕНИ для бойлерів

- якщо довжина стержня з магнію становить менше, ніж 20 см, його також потрібно замінити;

- ТЕН потрібно максимально надійно закріпити на фланець бойлера і після цього назад повернути його на своє місце

фланец для бойлера

- резервуар потрібно буде підвісити на кронштейни і тоді вже можна приєднувати труби;

- після наповнення бака водою уважно простежте за тим, чи немає випадково протікання;

- підключивши пристрій до електромережі, можна буде запускати його далі в роботу.

Ні в якому разі не можна залишати працюючий водонагрівач без уваги хоча б кілька перших днів. Ви повинні переконатися в тому, що всі складові елементи надійно закріплені і пристрій після проведеного очищення функціонує так, як потрібно.

Якщо у вас бойлер з сухим ТЕНом, не рекомендується використовувати для його очищення різні роз’їдаючі засоби для чищення.

Як прибрати іржу

Буває і таке, що з бойлера починає витікати руда вода, в той час, як із загального крана вода чиста і прозора. Це може бути пов’язано з корозією внутрішніх елементів приладу. Сильно поржавілий корпус ніяк не відновити. Але, щоб уникнути в майбутньому його пошкодження, потрібно вжити необхідних заходів:

- корпус бойлера повинен бути оброблений всередині спеціальним засобом від корозії;

- замінювати магнієвий стрижень потрібно своєчасно;

- залишати такий пристрій на якийсь час без роботи, тільки потрібно спорожнити його, висушити, або залишити його наповненим;

- бажано встановити фільтр, який пом’якшує воду.

Дезінфекція бойлера

Щоб зменшити кількість мікроорганізмів у водонагрівачі, доведеться встановити спеціальне обладнання, в якому є дозатор хлору. Також ще один варіант, як не допустити застою води - це використовувати спеціальний рециркуляційний насос. Він потрібен для того, щоб по колу ганяти весь вміст резервуара.

Якщо ви будете регулярно дезінфікувати водонагрівач, вам вдасться хоча б тимчасово позбутися хвороботворних бактерій, що живуть в забрудненій воді.

Дійте за таким алгоритмом дезінфекції:

- в першу чергу, потрібно відключити пристрій від електричної мережі, а також від водопроводу;

- через змішувач випустити воду;

- прибрати магнієвий анод;

- використовуючи шланг подачі холодної води, в бак потрібно влити 3-5 літрів спеціального хлорного відбілювача;

- далі встановлюється алюмінієвий стрижень замість магнієвого стержня;

- підключається водопостачання, після чого до появи запаху хлору потрібно зливати рідину;

- закрити крани на 10 годин;

- після цього потрібно відкрити воду, якісно промиваючи резервуар до того моменту, поки хлор не пропаде;

- пристрій підключіть до електрики.

Висновки

Ви повинні розуміти, що навіть найдорожчий і високоякісний бойлер від відомої компанії не прослужить довго, якщо не стежити за його станом і не доглядати за ним регулярно. Якщо ви вчасно очищаєте пристрій, при необхідності замінюєте зношені елементи, термін його експлуатації буде продовжуватися, а самостійне виконання цієї процедури допоможе заощадити.

 


Часті питання про Бойлери

 

❓️ Як почистити бойлер?

Кожен споживач замислюється над тим, яким чином почистити бойлер так, щоб не довелося знімати його зі стіни. Звичайно ж, забруднення можуть бути несуттєвими, але в більш запущених випадках ніяк не обійтися без розбирання всієї конструкції ... | Читати далі: Як почистити водонагрівач

❓️ Як продезинфікувати бойлер?

Щоб зменшити кількість мікроорганізмів у водонагрівачі, доведеться встановити спеціальне обладнання, в якому є дозатор хлору. Також ще один варіант, як не допустити застою води - це ... | Читати далі: Дезінфекція бойлера

🔧 Де купити анод для бойлера?

Анод бойлера являє собою стрижень з металу, який укритий магнієм. Вбудовується така комплектує в корпусі бойлера біля Тена. Такий елемент перенаправляє на себе вплив корозії, внаслідок чого стінки конструкції не можуть пошкодитися. | Купити анод для бойлера

🔧 Де купити фланець для бойлера?

Якщо в бойлері утворилось протікання, то це може говорити про те, що фланець не виконує свої функції. Причиною його пошкодження буває висока температура або вплив корозії. Як правило, дана комплектує рідко піддається ремонту, тому в більшості випадків її необхідно замінювати. | Купити фланець для бойлера

 



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки: