Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Як чистити і дезінфікувати бойлер

Вся побутова техніка для її якісного функціонування потребує догляду, тому бойлер — не виняток. Регулярно доглядайте та очищайте пристрій, уважно оглядаючи внутрішні елементи й швидко усуваючи несправності, що можуть несподівано виникнути. Очищення водонагрівача тільки на перший погляд здається складною процедурою. Насправді чистку можна провести навіть самостійно, перебуваючи в домашніх умовах і без особливої підготовки чи умінь.

Зміст:

Коли потрібно чистити бойлер із сухим теном

Як почистити бойлер із сухим теном - інструкція

Як прибрати іржу

Дезінфекція водонагрівача

Коли потрібно чистити бойлер із сухим теном

Розрізняють бойлери із “сухим” та ”мокрим” ТЕНом, перші потрібно чистити рідше, при умові середньої жорсткості води, це раз на 1.5 — 2 роки. Якщо ви знаєте, що вода у вас жорстка, тобто містить багато солей у складі, то цю процедуру необхідно проводити частіше, щороку.

Сухий тен не контактує безпосередньо з водою і захищається спеціальною колбою, але через постійну роботу техніки, накип накопичується на внутрішніх стінках бака і це може впливати на ефективність нагрівання. Помітили недостатній нагрів, тріскіт, осад у воді, ці ознаки вам сигналізують про передчасне очищення.

Як почистити бойлер із сухим теном — інструкція

Кожен споживач замислюється над тим, яким чином почистити бойлер так, щоб не довелося знімати його зі стіни. Звичайно ж, забруднення можуть бути несуттєвими, коли потрібно прибрати утворений накип тільки з нагрівального елемента, але в більш запущених випадках ніяк не обійтися без розбирання всієї конструкції.

  1. Заздалегідь вимкніть пристрій, щоб вода охолола, і тоді вже можна приступати спорожняти бак.
  2. Біля нагрівача потрібно буде закрутити вентиль холодної води, а потім відкрийте гарячий кран на змішувачі, щоб знизити тиск у системі
    Відкритий кран гарячої води на змішувачі та перекритий вентиль холодної води для зниження тиску перед обслуговуванням бойлера.
    Вентилі у бойлері
  3. У тому випадку, якщо в конструкції бойлера не передбачений шланг для зливу води, спорожнити бак можна через запобіжний клапан. Для цього під нагрівачем розмістіть таз або іншу містку ємність, а потім зніміть шланг гарячої води.

Видалення накипу з ТЕНа

Після зливу води потрібно зняти пристрій зі стіни. При цьому, вам не обійтися без помічника, оскільки бойлер важить чимало. Спочатку потрібно від’єднати трубки, а потім відкрутити гайки. Потім знімається з кронштейна бак.

Кронштейн із металевими гачками та отворами для болтів, призначений для підвішування бойлера на стіні.

Кронштейн для кріплення бойлера

Виконайте ці дії, щоб очистити ТЕН від накипу:

  • Відкрутіть гвинти, щоб можна було відкрити передню кришку;
  • Сфотографуйте, як розташовані дроти, щоб легко можна було зібрати все назад;
  • Відключіть проводку;
  • Далі знімається кріплення опорного фланця, після чого ТЕН витягується;
  • Обов’язково потрібно перевірити в якому стані знаходиться магнієвий анод, оскільки він захищає внутрішню частину бака. Якщо побачили суттєві ознаки розкладу цієї запчастини, замініть на новий.
    Два магнієвих аноди з різьбовими кінцями, розташовані паралельно на білому фоні, призначені для водонагрівачів.
    Два магнієвих аноди

Видалити відкладення, що накопичилися на нагрівальному елементі найкраще за допомогою хімічних засобів.

Рекомендуємо в домашніх умовах використовуючи лимонну кислоту. Розведіть 100–150 г в 1 літрі гарячої води. Замочіть ТЕН 1-3 год, це розм'якшить накип, а потім акуратно зніміть губкою, не використовуйте металевих щіток, щоб не пошкодити поверхню.

Очищення бака

Зазвичай накип найбільше накопичується саме на трубчастому нагрівачі, але й на стінках бака також накопичується наліт. Використовуйте м’яку губку або тканину, уникаючи металевих щіток, щоб не пошкодити емальоване покриття. Для видалення нальоту можна застосувати слабкий розчин лимонної кислоти або спеціальні засоби, щоб чистка водонагрівача з сухим теном пройшла успішно.

Завершальний етап

Після вимивання бойлера, його потрібно добре просушити. І вже після цього можна збирати назад. Спочатку перевірте, в якому стані знаходяться гумові прокладки бойлера, ущільнювачі. Якщо є така необхідність, встановіть нові або ж змастіть їх спеціальним герметиком;

Прокладки для бойлера — гумові ущільнювачі для запобігання протіканню в місцях кріплення та з’єднань.

Гумові ущільнювачі

Якщо нагрівач бойлера зносився, краще замінити його. Таким чином, вам вдасться уникнути більш серйозних пошкоджень. Перевірте також довжину стержня з магнію — менше, ніж 20 см, його слід замінити.

ТЕН потрібно максимально надійно закріпити на фланець бойлера і після цього назад повернути його на своє місце. Бак потрібно буде підвісити на кронштейни й тоді вже можна приєднувати труби. Після наповнення бака водою уважно простежте за тим, чи немає випадково протікання. Під'єднавши пристрій до електромережі, можна буде запускати його далі в роботу.

Не рекомендується використовувати для очищення бойлера з сухим ТЕНом, засоби, що роз'їдають поверхні.

Фланець для бойлера — запчастина для кріплення ТЕНу та ущільнювачів у корпусі водонагрівача.

Фланець для бойлера 

Як прибрати іржу

Буває і таке, що з бойлера починає витікати руда вода, в той час, як із загального крана вода чиста і прозора. Це може бути пов’язано з корозією внутрішніх елементів приладу. Сильно поржавілий корпус ніяк не відновити. Але, щоб уникнути в майбутньому його пошкодження, потрібно вжити необхідних заходів. Для цього необхідно замінювати магнієвий стрижень вчасно. Також встановіть фільтр, який пом’якшує жорстку воду. Не забувайте про регулярне очищення.

Зношений ТЕН бойлера з корозією та накипом — причина поганого нагріву води та збільшення енергоспоживання.

Тен із накипом та корозією

Дезінфекція водонагрівача

Щоб зменшити кількість мікроорганізмів у водонагрівачі, доведеться встановити спеціальне обладнання, в якому є дозатор хлору. Також ще один варіант, як не допустити застою води — це використовувати спеціальний рециркуляційний насос. Він потрібен для того, щоб по колу ганяти весь вміст резервуара. Дезінфекція бойлера виконується регулярно для того, щоб позбутися бактерій, що живуть у воді.

Дійте за таким алгоритмом для дезінфекції бойлера:

  1. Потрібно відключити пристрій від електричної мережі, а також від водопроводу;
  2. Через змішувач випустити воду;
  3. Прибрати магнієвий анод;
  4. Використовуючи шланг подачі холодної води, в бак потрібно влити 3-5 літрів спеціального хлорного відбілювача;
  5. Далі встановлюється алюмінієвий стрижень замість магнієвого стержня;
  6. Підключається водопостачання, після чого до появи запаху хлору потрібно зливати рідину;
  7. Закрити крани на 10 годин;
  8. Після цього потрібно відкрити воду, якісно промиваючи бак до того моменту, поки запах хлор не пропаде;
  9. Пристрій увімкнути до електрики.

Електричний бойлер білого кольору з циліндричним корпусом, встановлений на стіні у ванній кімнаті.

Бойлер із сухим ТЕНом

Ви повинні розуміти, що навіть найдорожчий і високоякісний бойлер від відомої компанії не прослужить довго, якщо не стежити за його станом і не доглядати за ним регулярно. Якщо ви вчасно очищаєте пристрій, при необхідності замінюєте зношені елементи, термін його експлуатації буде продовжуватися, а самостійне виконання цієї процедури допоможе заощадити кошти.



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки: