.jpg)
Не всі мають можливість користуватися централізованим опаленням та водопостачанням. І звичайно ж в такому випадку виникає питання, а як же бути без гарячої води. Сьогодні це вже не є глобальною проблемою, адже технології не стоять на місці, і ви можете придбати і встановити у себе вдома бойлер. Це дуже корисний побутовий прилад, який забезпечує ваш будинок комфортом. Але, так як будь-який інший побутовий прилад, бойлер вимагає догляду і своєчасного обслуговування. Встановивши будинку бойлер, ви отримаєте безперебійну подачу води. Купити цей прилад ви можете в будь-якому магазині техніки в вашому місті або ж скористатися інтернетом і придбати бойлер в інтернет магазині. По початку використання приладу, питань у вас не виникатиме, але якщо не будете правильно і вчасно проводити профілактичні роботи, то незабаром вони з'являться. І це буде - а чому так довго гріється вода? А чому вода так повільно тече? Як виконати чистку бойлера від накипу і іржі? І так далі...
Зміст
Чи потрібна чистка бойлера, якщо так, то як часто
Як зливається з бойлера вода
Фланець бойлера, що це
Магнієвий анод, що це і яка його функція в бойлері
Чи потрібна чистка бойлера якщо так, то як часто
Бойлер представляє собою ємність, в яку набирається вода і вона нагрівається в ньому за допомогою спеціальних трубок нагрівального елементу, що має назву ТЕН. Так як вода, що ми використовуємо не особливо гарної якості, тобто має великі показники солей, кальцинатів і інших домішок, то з часом при високих температурах, а у випадку з бойлером так і є, на нагрівальному елементі буде накопичуватися накип. А чим товстішим шар накипу буде, тим гірше буде працювати бойлер.
ТЕН бойлера буде гріти повільно, а ось електрику буде мотати по повній. При такій ситуації прилад буде працювати довше, щоб нагріти потрібний обсяг води, а це погано позначається і на інших деталях приладу. Як бачите питання з приводу чи потрібно чистити бойлер відпало саме по собі. Відповідь очевидна - чистка бойлера обов'язкове.
Тепер давайте розберемося, а як же часто проводити чистку бойлера?
Якщо ви тільки купили і встановили новий бойлер, то перший рік можете спокійно користуватися і не переживати ні про що. А ось в подальшому для себе ви повинні знати, що кожні 1-2 роки, потрібно проводити повну чистку бойлера. Наша порада, що це робити повинен фахівець, який має знання і досвід роботи. Багато хто запитує чи можна самому будинку почистити бойлер? Можна, але ви повинні хоча б приблизно розуміти, як влаштований бойлер і як він працює. Якщо є сумніви і невпевненість, то краще не ризикувати, все ж це прилад, що працює від електрики.

ТЕН сухий Gorenje Electrolux Kaneta 900 W

ТЕН Thermowatt 1,5 кВат, фланець, c портом під анод (М6)

ТЕН "сухий" Gorenje Electrolux Kaneta 800 W
Як зливається вода з бойлера
Перед тим, як приступити до чищення бойлера, з нього слід злити воду і відключити його від мережі. І так давайте по порядку:
1. Відключаємо бойлер від мережі, вийнявши мережевий кабель з розетки.
2. Від'єднайте шланг, через який в бойлер надходить холодна вода, і опустіть його в ванну, якщо його довжина дозволяє, якщо немає, підготуйте заздалегідь для цього ємність. Шланг подачі гарячої води годі й від'єднувати, залиште його як є.
3. На шланг холодної води надіньте спеціальний клапан-запобіжник. А іншу частину шлангу опускаємо в ємність.
4. Відкриваємо крани бойлера і звільняємо запобіжник зворотного клапана.
5. Потім відриваємо гарячу воду у ванній і на кухні. На початку ви будете чути такий звук, ніби в бойлер затягується повітря, а потім з приладу полиється рідина, що накопичилася в ємності, ось як раз щоб вода ця скла, ми опустили шланг.
6. Дочекайтеся поки вся вода стече, і ретельно продуйте шланг холодної води, використовуючи для цього повітря. Продувати потрібно до того часу, поки не буде чутно звуку булькання.
7. Далі від'єднайте шланг, що подає гарячу воду і помістіть бойлер на підлогу вгору кранами і перейдіть до наступних дій демонтажу.
Фланець бойлера, що це
Фланець - це плоска деталь круглої, квадратної або іншої форми з рівномірно розташованими отворами під болти. Служить для з'єднання різних деталей і складових між собою.
Зазвичай на фланці в бойлері розташовані магнієвий анод, ТЕН, прокладки, контакти для подачі електричного струму і ін. На фото праворуч зображено два фланці, які мають пласку і круглу форму, саме на таких фланцях розташовані анод і ТЕН.

Фланець під «сухі» ТЕНи Gorenje (не оригінал)

Фланець під «сухі» ТЕНи Electrolux

Фланець під «сухі» Тени Tesy довгий
Магнієвий анод, що це і яка його функція в бойлері
Магнієвий анод - це деталь бойлера (водонагрівача), яка являє собою металевий штир, на якому знаходиться спеціальний сплав з магнію товщиною до 30 мм.
Як ми говорили раніше, анод в бойлері розташований на фланці поруч з Теном. Магнієвий анод в бойлері використовується для запобігання утворення накипу на стінках бака і Тена та запобігання корозії баку.

Магнієвий анод М6 на довгій ніжці, Україна

Магнієвий анод М5 на довгій ніжці Україна

Магнієвий анод М4 на короткій ніжці Італія

Магнієвий анод М8 на короткій ніжці Італія