
Комп'ютер давно вже не розкіш, а потреба, без якої складно обійтися як на роботі, так і вдома. А так як цей прилад став необхідністю і користувач багато часу проводить за ним, то працювати, з ним має бути комфортно і просто, ну і звичайно ефективно. Але, все це залежить не тільки від самого комп'ютера, вірніше його якості, але і від якості периферійних пристроїв, що до нього підключаються. Саме з цієї причини варто задуматися над тим, як правильно підібрати для комп'ютера і поставитися до вибору пристроїв серйозно.
Зміст:
Для яких цілей ви обираєте клавіатуру
За якими критеріями вибирати клавіатуру для компютера
Кращі виробники
Сьогодні на ринку електронної техніки є багато зразків клавіатур, і купити можна будь-яку, але краще так не робити, а перед покупкою переглянути виробників, характеристики, види і так далі.
Для яких цілей ви обираєте клавіатуру
Дуже велике значення при виборі клавіатури має на меті її використання, щоб вам було простіше орієнтуватися при виборі пристрою, ми вирішили більш детально описати, які види клавіатур є по їх призначенню:
1.Класична клавіатура.
Її головне призначення - робота з офісною документацією і використання в домашніх цілях. Дана клавіатура вважається бюджетним варіантом, і має стандартний набір клавіш. Є невелика кількість моделей, в яких є вбудований роз'єм USB, завдяки якому можна підключити до клавіатури мишку або флешку.
2.Ергономічна клавіатура.
Вона призначена для тих користувачів, хто дуже багато працює з набором тексту.
Клавіатура має не звичну для користувачів форму. Вона може мати хвилеподібну, трикутну і розходиться в різні боки форму, але в обов'язковому порядку у неї є широка площа для рук. Клавіатура розроблена таким чином, щоб її було зручно використовувати. Є моделі в даному виді, в яких є спеціальні так звані «гарячі» клавіші, за допомогою яких користувач може натисканням однієї кнопки відкрити необхідний йому додаток. Для зручності роботи в клавіатурах даного типу є ще спеціальна опора для зап'ястя. Для тих, хто цілий день набирає текст, така клавіатура просто знахідка, адже при наборі тексту дуже втомлюються руки. А з такою клавіатурою навантаження на руки значно зменшується, і від цього швидкість набору тексту збільшується на відсотків п'ятнадцять.
3.Мультімедійная клавіатура.
Клавіатура призначена для меломанів. На даній клавіатурі є спеціальні додаткові виступи, в які ви можете підключати навушники і мікрофони. А ще на мультимедійній клавіатурі є додаткові клавіші, за допомогою яких можна керувати плеєрами.
4. Ігрова клавіатура або її ще називають клавіатурою, що налаштовується.
Такій клавіатурі надають перевагу геймери. Дана клавіатура є самою функціональною з усіх. І це пояснюється тим, що в ній є спеціальний блок кнопок, які можна запрограмувати. Тобто підлаштувати клавіатуру можна під себе. В даному виді є моделі, в яких є додаткове підсвічування і підставка для рук. Відповідно їх ціна буде дорожчою.
Якщо вам потрібна клавіатура і у вас спланований похід в магазин, то обміркуйте свій вибір перед тим, як здійснити покупку.
За якими критеріями вибирати клавіатуру для компютера
Критерії вибору. Є кілька критеріїв, за якими варто вибирати клавіатуру для свого користування. Кожна модель клавіатури має свої певні характеристики. І всі ці характеристики потрібно спочатку вивчити, щоб зрозуміти, що собою представляє та чи інша клавіатура. Тому при покупці клавіатури варто враховувати наступне:
- наскільки велика за розмірами панель з клавішами;
- яку вагу має клавіатура;
- який зовнішній вигляд має пристрій;
- її ергономічність;
- зручне для вас розташування клавіш на ній;
- який рівень шуму, при натисканні на клавіші пристрою;
- яка довжина кабелю клавіатури;
- якщо клавіатура бездротова, то який радіус її дії.
Дуже важливу роль при виборі має конструкція самих клавіш пристрою і спосіб, яким підключається клавіатура. Саме на ці два параметри варто звертати особливу увагу при виборі клавіатури для свого використання.
Способи підключення клавіатури
За даним критерієм клавіатури діляться на дві групи - провідні та безпровідні.
Якщо клавіатура дротова, то ви повинні знати, що існує два способи її підключення. Перший - це стандартний USB роз'єм, який може використовуватися для підключення інших зовнішніх пристроїв.
Другий спосіб підключення дротової клавіатури - це PS / 2. Цей роз'єм шукати потрібно на задній панелі системного блоку, він може бути рожевого або фіолетового кольору.
Порада для користувача! Якщо ви хочете купити дротову клавіатуру, то краще зупинити свій вибір на підключенні PS / 2. Це дозволить залишити вільним додатковий USB роз'єм, а він зайвим не буде.
Якщо говорити про бездротові клавіатури, тобто теж два типи підключення - по протоколу Bluetooth і по спеціальному радіоканалу. Якщо підключення клавіатури відбувається по радіоканалу, то радіус дії її може перевищувати десять метрів і при цьому ніякі перепони між комп'ютером і клавіатурою не мають ніякого значення. А ось якщо підключення клавіатури через Bluetooth, то її радіус дії буде до 10 метрів це максимально.
За практичністю бездротові клавіатури виграють у дротових клавіатур, вони вважаються зручнішими. Але, є і недолік у даних пристроїв. Час від часу у тих, що підключаються по протоколу Bluetooth, необхідно буде міняти батарейки. А в клавіатурі, яка підключається по радіоканалу, потрібно буде міняти приймач, що встановлюється в сам системний блок.
Конструкція клавіш клавіатури.
Фахівці дають користувачам дуже слушну пораду. На параметри звертати увагу саме собою, але ще не соромтеся взяти клавіатуру в руки і помацати її, а особливо важливо натискати на її клавіші. Адже є клавіатури, у яких клавіші чутливі, а є такі моделі, де потрібно сильніше натиснути на кнопки клавіатури. Все це з тієї причини, що у кожної клавіатури своя конструкція клавіш.
Саме від конструкції клавіш буде залежати, наскільки зручним буде використання клавіатури і її довговічність. Виділяють кілька видів клавіш клавіатури, і ми їх коротко вам опишемо:
Мембранні клавіші. Такого типу клавіші використовуються найчастіше в ігрових і класичних клавіатурах. Клавіші розташовуються на середній висоті, і коли ви натискаєте на них, то саме натискання впливає на мембрану, що відповідає за замикання контактів. Кнопки цього типу швидко виходять з ладу, вони призначені на 5 мільйонів натискань. Але, в свою чергу тільки такі клавіші захищають пристрій від потрапляння пилу. Та й їх використання при складанні дозволяє здешевити клавіатуру.
Ножничні клавіші. Якщо розглядати клавіатуру зсередини, то під кожною з клавіш такого типу є парні рами. Ці рами з'єднуються між собою і це з'єднання виконано у вигляді ножиць. Реагують такі клавіші навіть на найменші дотики, мають короткий крок і відчутний клік. Клавіатури з такими кнопками відмінно підійдуть для тих, хто набирає велику кількість тексту. Ресурс таких клавіш близько 10 мільйонів натискань.
Механічні клавіші. Саме ці клавіші вважаються найбільш довговічними, на думку розробників і фахівців. Згодом ці клавіші не втрачають легкість свого ходу і чуйність на дотик користувачів. Ресурс цих кнопок розрахований на 50 мільйонів натискань. Але, на превеликий жаль навіть у них є свої недоліки. Клавіатури з механічними кнопками мають найвищий рівень шуму при натисканні.
Ще на ринку сучасних електронних технологій є сенсорна клавіатура, у якої немає кнопок, фізичних мається на увазі. Такі клавіатури можна зустріти, але досить таки рідко, вони теж мають свої плюси і мінуси.
Перший і основний недолік сенсорної клавіатури в тому, що швидко на ній друкувати не вдасться, адже пальці не завжди потрапляють чітко по віртуальним клавішах. А до плюсів клавіатури можна віднести її безшумність і можливість змінювати розташування кнопок, тобто міняти розкладку так, як зручно вам.
Кращі виробники
Виробників на ринку є багато, і кожен споживач вибирає собі те, що йому підходить по продуктивності, дизайну, ну і звичайно ж вартості.
Але, все ж, як в будь-якій техніці є виробники, що заслуговують бути кращими і затребуваними, і для загальної інформації, думаю, всім буде цікаво дізнатися про це.
1. Виробник Logitech. Це компанія з виробництва електронної продукції розташована в Швеції. Вона займає перші в світі місця з продажу товарів. А це в свою чергу дає право говорити про те, що вони є гідними виробниками. В основному виробляють бездротові моделі клавіатур, але серед їх виробництва можна зрідка зустріти і провідні клавіатури.
2. Виробник Apple. Якщо їх порівнювати з іншими виробниками клавіатур, то їх модельна лінійка дуже мала, але, не дивлячись на це, вони є ще одним лідером в даній сфері. Їх клавіатури відрізняються від інших креативним і оригінальним дизайном і відмінною якістю.
3. Виробник ATech. Цей виробник на ринку вже досить таки давно і їх основний напрямок це периферійні пристрої для ПК. У них дуже широкий асортимент якісної продукції. Клавіатури цього виробника дуже зручні в роботі, ергономічні і мають цікавий дизайн.
4. Виробник Rapoo. Наймолодша компанія з виробництва клавіатур для комп'ютерів, але, не дивлячись на свій вік, користується величезним попитом серед користувачів. Клавіатури зручні, практичні і мають новий дизайн.
Вище перераховані найбільші і затребувані серед користувачів виробники. Але, варто зауважити, що всі ці виробники випускають дорогі клавіатури і не всі можуть собі їх дозволити. На ринку є ще і більш бюджетні і теж хороші виробники.
І на закінчення нашої статті варто сказати, що вибір залишається як завжди за вами. Ви повинні враховувати свої побажання і звичайно ж зіставити їх з фінансовими можливостями.
Вдалих вам покупок!