Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Як вибрати флешку і яка флешка буде кращою

Флешки Флешки

Зміст

Якому виробнику віддати перевагу?

Який обсяг памʼяті повинна мати флешка?

Звертаємо увагу на швидкість зчитування та запису даних

Чи повинна флешка мати додаткові можливості і які?

Все про корпус флеш-накопичувача

Корисні поради

 

Використання флешки в ноутбуці

Думаю, всі пам'ятають ті часи, коли купували дискети, потім диски, якщо нам потрібно було передати або зберегти інформацію. Сьогодні все набагато простіше, адже є USB-накопичувач, за допомогою якого ми легко можемо передати, зберегти або перемістити інформацію. Начебто нічого складного, купив флешку і користуєшся. Але, як виявилося, не все так просто, і у багатьох користувачів виникають певні складнощі під час вибору флешки. На спеціалізованих форумах питання, що найбільш часто ставляться користувачами, стосуються надійності, швидкості запису та читання інформації, надійності та співвідношення цього з розумною ціною.

Є користувачі, для яких надійність та якість флешки дуже важлива, адже їхня робота безпосередньо пов'язана з постійним використанням USB-накопичувача. Саме тому перше, на що варто звертати увагу при покупці такого пристрою, це його особливі технічні характеристики.

Звичайно, користувачів можна зрозуміти, адже на ринку представлено дуже велику різноманітність флешок, ось вони і губляться, яку з них краще вибрати.

 

Флешка, яка завжди з вами

Більшість користувачів вибирають флешки, спираючись на дизайн та великий обсяг пам'яті. Якщо ці два параметри задовольняють їхні запити та вимоги, потрібно брати. Такий спосіб вибору флеш-накопичувача неправильний, адже насправді насамперед потрібно звертати увагу на інтерфейс пристрою та його швидкість роботи, тобто швидкість запису, зчитування та передачі даних. У нашій статті ми вам розповімо, як правильно вибрати флешку, на що звернути увагу, а що просто пропустити повз свою увагу.

 

Якому виробнику віддати перевагу?

З кожним днем ​​ринок комп'ютерних технологій зростає та розширюється. І вже на полицях у магазинах є флешки різних виробників, їх не два і не три. Та, як ви розумієте, кожен із них має своїх фанатів. Це все нормально, так у принципі і має бути, адже ми всі різні і подобатися всім одне й те саме не може. Але, якщо говорити про лідерство, то на ринку, звичайно ж, залишаються два найперші та найбільші виробники флеш пам'яті — Adata і Kingston. Ці два виробники вже давно постачають ринку якісний та перевірений товар, у чому переконалися багато користувачів. В обох виробників на офіційних сайтах надана повна та актуальна інформація про швидкість роботи їхнього товару. Ця інформація надана користувачеві у вигляді оновлюваних документів, що редагуються, якщо виробник вноситиме зміни до модельного ряду своєї продукції.

Але, звичайно ж, ми не стверджуватимемо, що окрім цих двох виробників більше нічого обрати на ринку. Є ще виробники, на флешки яких варто звернути свою увагу, до них відносяться: Apacer, Silicon Power, Corsair, Transcend, Team Group, Sandisk, Lexar.

 

Різноманітність флешок

У будь-якого з цих виробників ви зможете підібрати для себе відповідну модель за заявленими вами параметрами. Але, при виборі флеш-накопичувача не варто зациклюватись тільки на виробнику. Кожен виробник має моделі, виконані у вищій якості, але ще є і  слабші моделі, що не блищать високою якістю. Адже промахи можуть бути навіть у найвідоміших і перевірених часом виробників.

Якщо говорити про швидкість роботи накопичувача, то все залежить від того, яка серія накопичувача.

Дуже часто можна почути, що купуючи флешку потрапили на китайську підробку під відомий бренд. Але довго вона не прослужила, і доводилося шукати та витрачати кошти знову. Все це цілком зрозуміло, в китайських флешках використовуються дешевші матеріали для виготовлення, неякісне паяння, що в результаті призводить до виходу пристрою з робочого стану. Хочу і тут внести корективи, не всі китайські флешки погані, іноді зустрічаються й надійні, що працюють роками без жодних похибок.

В такому випадку вибирати вже, звичайно, користувачеві. Якщо є можливість, то, звичайно, варто брати флешку надійного і перевіреного виробника. Але не всі мають таку можливість, і частина людей купують флешки китайського виробництва через дешеву вартість.

 

Який обсяг памʼяті повинна мати флешка?

Інформація про те, який обсяг має флешка, що вас зацікавила, ви можете побачити на самій флешці або часто ще виробники наносять таку інформацію на упаковку товару.

 

Позначення обсягу пам'яті

У багатьох є така думка: якщо флешка має великий обсяг пам'яті, то вона хороша. Якщо говорити про економію коштів, то ця думка зовсім не вірна, оскільки флешки з великим обсягом коштують дорого. А от якщо вам потрібна флешка з великим обсягом пам'яті, високою швидкістю передачі даних та з грошима проблем теж немає — тоді рекомендуємо вам придбати зовнішній жорсткий диск. Так, безумовно, чим більше обсяг пам'яті флешки, тим швидше вона працює на запис і передачу даних. А ось якщо ви не маєте великих коштів, то вам потрібно шукати альтернативу серед флешок економкласу.

Для того, щоб вам було зрозуміліше, наведу приклад: є флешки, ємність яких досягає 128Гб, а ціна така ж, як і жорсткого диска на 1Тб. Звісно, їхній принцип роботи різний. Якщо ви маєте багато грошей і не рахуєте, на що ви їх витратили, то можна купити SSD-диск, а от якщо вам потрібна саме флешка, то потрібно вибирати її за такими параметрами та обсягами пам'яті:

• флешка з обсягом пам'яті від 4Гб до 16Гб — назвати великою складно, але прийнятна ціна;

• флешки від 16Гб до 64Гб, мають гарну якість та прийнятну ціну;

• флешки обсягом пам'яті від 128Гб, призначені для конкретних цілей та мають високу ціну.

Але це наші припущення, можливо вони вам і не підійдуть при виборі флешки. Головне, що необхідно — це визначитися з цілями, для яких купується флеш-накопичувач.

 

Звертаємо увагу на швидкість зчитування та запису даних

Такий важливий параметр не завжди вказує виробник на упаковці флешки, а на флешці він не вказується зовсім. Саме з цієї причини відразу дізнатися, яка швидкість роботи флешки не вдається. Якщо виробник впевнений у тому, що він виробляє якісний товар, що відповідає заявленим вимогам, цей параметр буде вказано на упаковці товару.

Дані, що належать до швидкісних характеристик флешки, позначають у вигляді спеціального рейтингу. Наприклад, 200х, де х означає 200Кб/с. А це означає, що флешка працює зі швидкістю 30Мб/с. Якщо ви хочете подивитись детальніше таблицю рейтингу швидкості роботи флешок, то її легко знайти в мережі Інтернет.

Параметр, який ми описали вище, відноситься до швидкості зчитування флешки. А ось швидкість запису даних практично ніхто і ніде не вказує. Цей параметр ви можете дізнатися самі, коли протестуєте пристрій після покупки. Але, можемо сказати одне — якщо йдеться про дешеві флешки, то їх швидкість запису вдвічі менша, ніж швидкість зчитування даних. І повірте, ця різниця суттєва, що є ще одним аргументом, чому не варто купувати дешеві накопичувачі, особливо якщо ви купуєте їх для роботи.

Дуже часто користувачі стикаються з проблемою, що флешка не відповідає тим параметрам, які були заявлені на упаковці або озвучені продавцем під час покупки. Це приносить певне розчарування. Таке частіше трапляється при купівлі дешевих носіїв USB, але таке може статися і з дорожчими моделями.

У флешках виробники застосовують різні типи пам'яті: найпоширеніші — MLC та TLC. Різниця в тому, скільки біт інформації зберігає один елементарний осередок — один або кілька, і рівнях заряду на кожну комірку. Це впливає на співвідношення обсягу та швидкості накопичувача. Обидва ці типи пам'яті використовуються у виробництві, але все ж більшу частину ринку займає дешевший TLC з високою щільністю запису.

Клас SDHC та швидкість

Один із параметрів, який вказаний на упаковці та впливає на швидкість прийняття-передавання даних накопичувача — клас SDHC.

Клас пристрою говорить про швидкість зчитування інформації. Саме читання, а не запис. Це варто враховувати, і не орієнтуватися на високі цифри на упаковці, оскільки швидкість запису може бути вдвічі нижчою за швидкість читання.

У продажу є флешки від 2 до 10 класів. Загалом їх всього 90, проте, все, що вище десятого — пристрої з космічною швидкістю і ціною не для побутового застосування.

Отже, якщо обрана вами флешка має клас 2, це означає, що зчитувати інформацію вона буде зі швидкістю 2 Мб на секунду, і її рейтинг буде позначатись як 13х. Цифра, що характеризує клас, приблизно співвідноситься зі швидкістю зчитування в Мбайтах/с.

4 клас відповідно — 4Мб/с, рейтинг 26х.

5 клас — 4,8 Мб/с, рейтинг 32х.

6 клас — 6 Мб/с, рейтинг 40х.

10 клас — 10 Мб/с, рейтинг 66х.

Ще один параметр, вказаний на упаковці — 1.0, 2.0 чи 3.0. Це характеристика стандарту інтерфейсу USB. Власникам комп'ютерів, випущених до 2002 року, варто знати, що пропускна здатність 1.0 – 1,5 Мб/с, і вище вона не буде, незалежно від можливостей флешки. Це застарілий стандарт, хоча все ще може траплятися у користувачів.

З 2003 року використовується інтерфейс 2.0 з пропускною здатністю до 60 Мб/с (ефективних 30 МБ/с). Відповідно, при виборі флешки, яку ви приєднуватимете до свого комп'ютера, варто орієнтуватися на цю цифру. 2.0 поки що найпоширеніший серед домашніх ПК.

 

Позначення інтерфейсу

Інтерфейс USB 3.0, яким оснащені сучасні комп'ютери, передає інформацію зі швидкістю до 600 Мб/с. Але операційні системи, крім Win 8,10, вимагатимуть установки додаткових драйверів. Що стосується високих швидкостей, наприклад, якщо ви копіюєте або переносите великі файли, що мають спеціальні вимоги до пам'яті на заявленій швидкості, вийде перенести швидко тільки в тому випадку, коли ви використовуєте порт USB 3.0.


Якщо розглянути на прикладі, то при використанні флешки у якої швидкість читання доставляє до 260Мб/с і швидкість запису до 240Мб/с використовуєте її в порту USB 3.0, то 1000 фотографій у високій якості ви скопіюєте за кілька секунд.

 

Чи має флешка мати додаткові можливості та які?

Всім відомо для чого призначені флеш-накопичувачі й це їхня основна функція. Але, виробники хочуть відрізнятися і тому щоразу розробляють нові та нові флешки з додатковим, так би мовити, розширеним функціоналом. І повірте, його сьогодні є дуже багато. Так, не сперечаюся, що деякі функції ніякої користі не принесуть, вони потрібні тільки як маркетингові ходи, але є дійсно корисні додаткові функції. Під додатковим функціоналом мається на увазі додаткове програмне забезпечення, яке розширює стандартні можливості флешки. Наприклад: зчитати інформацію з флешки можна лише після того, як розпізнається відбиток пальця або стиснути дані, щоб збільшити щільність зберігання даних чи захистити всю інформацію, що зберігається на флешці від стороннього доступу з використанням пароля тощо.

Флешка з додатковими можливостями

Багато виробників розробляють додаткове програмне забезпечення для кращої безпеки зберігання даних і використання флешки стає набагато доступнішим і простішим.

А от якщо глибше копнути й добре у всьому розібратися, то всі додаткові програми лише ускладнюють використання флешки користувачем. Знайти флешку справді з корисним для користувача додатковим функціоналом дуже складно. І якщо ви бачите на упаковці детальний та яскравий опис додаткового функціоналу накопичувача, то це скоріше маркетинговий хід виробника, щоб більше на вас заробити.

 

Все про корпус флеш-накопичувача

На перший погляд, питання: "Як правильно обрати флешку?" здається безглуздим. Що там вибирати — пішов та купив, немає нічого простішого. Але, насправді це не так, є деякі моменти та на них варто звертати увагу, особливо тим, хто використовує флешки для роботи. До параметрів, на які потрібно звернути увагу, належить корпус флеш-накопичувача. Сьогодні є багато варіантів виконання корпусів та матеріалів, з яких корпуси флешок виготовляються. У нашій статті ми виділимо лише основні, а саме:

1. Флешка, що має відкритий роз'єм.

Флешка з відкритим роз'ємом

Такий тип корпусу мають флешки невеликих розмірів. Вони компактні, зручні в роботі, не вимагають багато місця для зберігання, адже вміщуються в будь-яку кишеню і навіть гаманець. Але тут є і недолік — у таких флешок повністю відкриті контакти, а це говорить про те, що вони не захищені від попадання на них вологи та бруду, подряпин, що може призвести флешку в непридатність.

 

2. Флешка, що має захисний ковпачок.

Це найпоширеніші флешки, які мають великий попит серед користувачів. Саме такий корпус є найвдалішим і практичним. Ковпачок може бути виготовлений із різних матеріалів: гуми, якісного пластику або металу. Популярністю користуються ковпачки, виготовлені з гуми, адже саме вони надійно захищають контакти флешки від попадання вологи та пилу, до того ж не вимагають жодної додаткової фіксації, і це також великий плюс. Ті користувачі, що використовують флешки з пластиковими або металевими ковпачками, їх часто втрачають і контакти пристрою залишаються незахищеними. Але, турбуватися не варто, адже в інтернеті ви можете знайти багато інформації та відео про те, як своїми руками виготовити такий захисний ковпачок.

 

3. Флешки, що мають корпус-скобу.

Флешка з корпусом скобою

Конструкція флешки складається з двох частин — скоби та корпусу. Скоба фіксується зовні і повертається у різні боки, цим закриваючи контакти флешки. Але це ненадійний захист від зовнішніх факторів.


4. Флешка, що має корпус слайдер.

Флешка з висувним роз'ємом

Також мають великий попит. Суть такої конструкції в тому, що контакти флешки ховаються і дістаються з корпусу під час руху кнопки, розташованої на корпусі флешки. Є у цих флешок і недолік — можливість пошкодження цієї кнопки фіксатора. При зламаній кнопці використовувати флешку дуже незручно. Та й надійного захисту контактів від впливу довкілля теж немає.

Якщо говорити про всі перелічені вище флешки, то ми радимо купувати флешку з гумовим ковпачком, але вибір вже тільки за вами.

На ринку представлено багато флешок із гумовим корпусом. Так, як захист надійний, але будь-яке пошкодження флешки, типу зламу приведе її у неробочий стан. Тому краще купувати пристрій у твердому корпусі. Така флешка не боїться жодних ушкоджень. Зараз багато флешок зі спеціальним індикатором, що дозволяє вам контролювати її наповненість.

Варто врахувати ще один важливий аспект при виборі корпусу накопичувача. Річ у тому, що об'ємні декоративні виконання виглядають стильно, або навіть кумедно, але флешка в такому корпусі може за габаритами не підійти, якщо у вас поруч кілька роз'ємів і вони вже стаціонарно зайняті або гніздо в глибині корпусу. Наприклад, мишкою, клавіатурою чи іншим приєднаним гаджетом.

 


Корисні поради

І наприкінці нашої статті ми з вами поділимося декількома корисними порадами, що знадобляться в процесі використання флеш-накопичувачів.

Перед покупкою флешки вам необхідно вирішити які технічні характеристики вона повинна мати, щоб ви могли її використовувати з користю і за призначенням. Хорошої якості флешка — це економія вашого особистого часу. Купуйте флешки тільки тих виробників, які давно відомі та перевірені. Не варто зазіхати на низькі ціни невідомих виробників. Адже прислів'я про жадібність і подвійну плату теж правдиве.

Перед тим, як купити флеш-накопичувач, не полінуйтеся і знайдіть їх офіційний сайт, де ви зможете вивчити всю необхідну вам інформацію про товар.

Виберіть пару товарів, щоб у вас була можливість порівняти їх характеристики та вибрати саме ті, що Вам підійдуть. Ще можна порівняти флешки з однаковими технічними характеристиками та трохи заощадити на ціні, якщо відмінностей у характеристиках флешок немає.

Сподіваємося, що наша стаття була вам корисною. Вдалих вам покупок!



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки:

Флешки Флешки