
Чи замислювалися ви, яким наше життя було б без холодильника? Він настільки природній у нашому сучасному житті, що розуміємо його користь коли він ламається або дає збій у своїй роботі. Якщо ви помітили несправність, пропонуємо спершу спробувати знайти причину самостійно, а у випадку потреби — звернутися до кваліфікованого майстра.
Що найчастіше ламається
Холодильник – це складний пристрій, який складається з багатьох деталей. Деякі з них з часом можуть зношуватися або ламатися, що призводить до некоректної роботи холодильника.
Найчастіше проблеми з холодильником виникають через поломку таких вузлів:
Пускове реле
Використовується в холодильниках для запуску компресора. Поломка деталі призводить до того, що холодильник не буде вмикатися або не буде охолоджувати продукти.
Симптоми: поява нехарактерних для техніки звуків при запуску компресора: брязкіт, сильний шум, скрип, клацання тощо; пускозахисне реле холодильника працює некоректно — відключається та вимикається через різні інтервали часу, через що спостерігається нестача або надлишок холоду.
Діагностика: Огляньте контакти пускового реле на наявність пошкоджень. Для перевірки пускового реле вам знадобиться мультиметр.
Складність ремонту: Підбираючи уважно запчастину та враховуючи усі заходи безпеки, заміну реле самостійно виконати не складно.
Покрокову інструкцію з заміни реле можна знайти в статті “Як перевірити пускове реле холодильника”
Компресор
Це серце холодильника, яке стискає і циркулює холодоагент. З часом компресор може втратити компресію, що призведе до зниження ефективності охолодження.
Симптоми: Реле холодильника видало клацання, але компресор не запустився; компресор запущено та функціонує, але холодильник не охолоджує.
Діагностика: Виміряйте температуру в холодильнику. Теплий компресор свідчить про його активність.
Складність ремонту: Компресор доволі складна на примхлива запчастина, а його заміна вимагає спеціального інструменту. Ми радимо не намагатись замінити його самостійно, а звернутись до сервісного центру. Знайдіть найближчий сервісний центр у вашому місті, серед наших партнерів.
Детальніше про причини та ознаки поломки компресора у нашій статті “Компресор холодильника, причини поломки”

Компресор ACC HMK95AA R600a 167W

Компреcор ACC HMK12AA R600a 198W

Компресор Secop HMK95AA R600a 167W

Компреcор Secop HMK12AA R600a 198W
Термостат
Цей датчик контролює температуру в камері холодильника і вмикає/вимикає компресор. Якщо він вийде з ладу, холодильник може не охолоджувати або, навпаки, морозити продукти.
Симптоми: Холодильник не морозить або морозить занадто сильно, температура в камері нестабільна.
Діагностика: Перевірте температуру в холодильнику за допомогою термометра, покрутіть ручку термостата – температура повинна змінюватися.
Складність ремонту: залежно від моделі холодильника, термостат може бути легкодоступним або у недоступному місці для самостійної заміни. Зважаючи на це, ви можете спробувати виконати заміну самостійно або скористатись послугами професіонала. Пошукайте майстерню у вашому місті та серед наших партнерів.
Інструкцію про заміну термостата ви знайдете в статті “Як замінити терморегулятор у холодильнику самостійно?”

Термостат К-59 1,3 м Ranco P1686 original

Термостат ТАМ-133 1.2-1.3м відмінної якості

Термостат ТАМ-133 1,3 м дешевий
Випарник
Це змієподібний трубопровід, по якому циркулює холодоагент. З часом на ньому може накопичуватися іній, що призведе до зниження ефективності охолодження.
Симптоми: Поверхня випарника вкрита великим шаром снігу або, навпаки, холодильник працює, але випарник не охолоджується.
Діагностика: Звук частої або постійної роботи компресора та підвищена температура в холодильній камері свідчить про витік фреону з випарника.
Складність ремонту: Випарник замінити непросто. Це вимагає спеціальних інструментів та досвіду. З такою проблемою радимо звертатись до експертів.
Більше інформації про випарники та їх види ви можете знайти у статті “Випарники побутових холодильників”

Пластина випарника 450*400мм

Пластина випарника 370*275 мм

Пластина випарника 450*370мм (1 трубка з капіляркою)

Пластина випарника 370 * 275мм (1 трубка з капіляркой)
Ущільнювальна резина дверцят
Дверцята холодильника повинні щільно закриватися, щоб не випускати холодне повітря. З часом резина для холодильника може зноситися, що призведе до втрати холоду.
Симптоми: В холодильник проникає тепле повітря, тому він часто вмикається, щоб підтримувати задану температуру. Продукти псуються швидше. На стінках холодильної камери з'являється конденсат або сніжна шуба.
Діагностика: Огляньте ущільнювач дверцят на наявність пошкоджень, тріщин або деформацій. Перевірте чи щільно він прилягає до корпусу холодильника за допомогою ліхтарика.
Складність ремонту: резину холодильника замінити не складно. Важливо звернути увагу на модель холодильника, розмір та спосіб кріплення старої резини.
Усю необхідну інформацію та способи заміни ви знайдете в статті “Як замінити ущільнювач дверей холодильника”

Резина дверцят морозильної камери Snaige V372.100-02
Чому обладнання виходить з ладу
Перша причина це людський фактор, тобто користувач, виставляючи температурний режим приладу, не враховує технічні параметри холодильника, режим його роботи, навантаження на холодильник та умови в яких експлуатується прилад.
Наступна причина з якої ламається холодильне обладнання, це неправильне встановлення. Недостатня вентиляція біля холодильного обладнання, поблизу з холодильними приладами встановлено обладнання для опалення.
Ще одна причина того, що холодильник може вийти з ладу – це виробничий брак. Таке буває не часто, але все ж таки буває. У такому випадку завжди можна скористатися гарантійним талоном, який надається виробником холодильного обладнання під час його покупки.
Звісно, навіть найдбайливіше використання не зробить техніку вічною. З часом деталі зношуються, що потребує їх заміни або відновлення. Важливо стежити за роботою вашої техніки і якщо помічаєте погіршення, краще заздалегідь діагностуйте та ремонтуйте її. Адже вчасний ремонт коштуватиме дешевше, ніж виникнення серйозніших поломок суміжних запчастин.
Висновок
Холодильник – це складний пристрій, який може вийти з ладу з різних причин. Проте, вчасна діагностика та ремонт збереже ваші кошти та зусилля на відновлення.
У цій статті ми розглянули найпоширеніші причини поломок холодильників, а також симптоми, діагностику та ремонт його найважливіших вузлів. Якщо ви не впевненні що зможете самостійно впоратись з поломкою що виникла, або хочете отримати гарантію на ремонт, ми рекомендуємо звернутись до сертифікованих сервісних центрів у вашому місті.