
Нормальна робота мікрохвильової печі неможлива навіть без таких маленьких деталей, як тиристори і сімістори. На перший погляд може здаватися, що це зовсім незначні елементи, які не грають великої ролі при роботі будь-якого пристрою. Але, насправді, це не так.
Тиристор являє собою напівпровідниковий механізм, який проводить струм в одному напрям. Такий елемент складається з трьох електродів: головний електрод, катод і анод. Головна особливість тиристора - це те, що якщо він перемикається в стан з високою провідністю, то може перебувати там дуже довго, навіть після того, як керуючий сигнал буде знято. Завдяки такій властивості тиристора, його можна запускати за допомогою коротких імпульсів струму. Щоб відключити такий елемент потрібно зменшити струм до певного значення. У разі якщо тиристор знаходиться в ланцюзі, де проходить змінний струм, то він автоматично відключається в той час, коли напруги проходить через 0.
Як правило, тиристори для мікрохвильових печей застосовуються в ролі регуляторів потужності або електронних ключів. Адже такі деталі легко можуть комутувати ланцюги, де проходить великий струм. Недолік тиристорів тільки в тому, що вони проводять струм тільки в одному напрямку, що значно обмежує їх використання.
Сімістори не мають такого недоліку. Назва такого елемента пішло від словосполучення «симетричний тиристор». Симистор відрізняється від тиристорів тим, що він може проводити струм в обидва боки. Він використовується для роботи в колі змінного струму. Сімістори застосовуються в такому ж корпусі, як і тиристор. Основними електродами симистора вважаються аноди і катоди. Так як властивості напівпровідникових елементів будуть залежати від робочої температури, то при підборі симистора потрібно простежити за тим, щоб робоча напруга трохи відрізнялося від напруги при перемиканні. Також ток управління повинен бути більший, ніж струм випрямлення.