Для приготування смачного кавового напою без води та зерен кави не обійтися. Проте трапляються випадки, коли кавоварка не подає воду, що стає причиною серйозної поломки.
Чому це відбувається і як упоратися з такою проблемою? У цій статті ми розглянемо основні причини, через які кавоварка може не подавати воду, а також запропонуємо способи вирішення цієї популярної проблеми.
Чому кавоварка не подає воду: основні причини
Причини того, що кавомашина не набирає води, можуть бути різними і ховатися відразу в кількох вузлах техніки.
Як правило, траплятися така проблема може з таких причин, як:
- забитий фільтр;
- несправність поплавця;
- засмічення магістралей;
- збої в електроніці;
- вихід з ладу ТЕНу;
- протікання корпусу.
Зрозуміло, що іноді причина поломки може ховатися в банальних речах, наприклад, низький рівень води в резервуарі або утворення накипу.
Розглянемо докладніше кожну з можливих причин.
Забився фільтр
У сучасних кавомашинах від таких фірм, як Saeco, Bosch встановлені спеціальні фільтруючі картриджі для очищення робочої рідини.
Потрібні такі фільтри, щоб знизити утворення накипу і запобігти надмірному скупченню сторонніх речовин у напої.
При інтенсивній експлуатації техніки протягом тривалого терміну такі фільтри потрібно замінювати. Регламентовані періоди можна знайти в інструкції з експлуатації кожної моделі техніки або на офіційному сайті виробника.
Забився фільтр кавомашини
Варто зауважити, що при ігноруванні такої проблеми та заміни фільтрів існує ризик поломки та інших важливих вузлів, включаючи насос або резинові ущільнювачі кавоварки.
Фільтр очистки води для кавоварки DeLonghi 5513220521
Фільтр-сито бойлера для кавоварки DeLonghi 6032107100
Зламаний поплавець
Якщо кавоварка гуде, але вода не йде, причина поломки може приховуватись в самому поплавці або датчику поплавця.
Можливо, датчику заважають відкладення на стінках відсіку. Для того, щоб виправити таку ситуацію, потрібно очистити поверхню від сміття. Для цього можна розвести у теплій воді трохи лимонної кислоти. Для перевірки рухливості поплавця використовують магніт: деталь повинна рухатися під впливом магнітного поля. Також для перевірки можна додати води та подивитися, чи буде він спливати.
Після миття ємності з водою поплавець вставили не тією стороною. Для усунення ситуації дістаньте його, переверніть та вставте назад.
Кавоварка не подає воду
Робота кавомашини безпосередньо пов'язана з таким елементом. Адже поплавець передає дані на панель управління, яка визначає наявність води в резервуарі.
Засмічення магістралі
Однією із проблем відсутності води в кавоварці це засмічення трубок у ній та місць з'єднання з резервуаром. Займатися самостійним чищенням магістралей майстри не рекомендують, щоб не погіршити ситуацію.
Трубка силіконова для кавоварки DeLonghi 5313219841
Трубка подачі води Krups MS-622557
Трубка бойлера для кавоварки DeLonghi 535749
Також зверніть увагу, що не до всіх моделей трубки продаються окремо. Інколи потрібно купляти вузол у зборі.
Поломка електроніки
Вихід з ладу електронних елементів кавоварки також може позначитися на роботі техніки та відсутності подачі води.
Поломка електроінки кавоварки
До несправностей можна віднести:
- окислення контактів;
- несправні кнопки;
- пошкодження дротів;
- збої в програмному забезпеченні техніки.
Однак не забувайте про те, щоб техніка реагувала на кнопки, потрібно перевірити заповненість контейнера з водою, а також наявність кавових зерен.
Причиною пошкодження кнопок може бути банальне засмічення. Більш складні несправності можуть бути через збої в електромережі, тут без перевірки контактів мультиметрів і діагностики панелі управління не обійтися.
На електронному модулі можуть перегоріти ланцюги управління датчиком води. Тому кавоварка може не бачити воду і видавати повідомлення на дисплеї про те, що резервуар заповнений.
Вихід з ладу ТЕНа
Несправність ТЕНа може статися через утворення накипу на ньому. Якість води не лише визначає смакові властивості кавового напою. Жорстка вода з великим вмістом солей сприяє появі вапняного нальоту на внутрішніх стінках трубок водяної магістралі кавомашини. Утворення нальоту в трубках невеликого діаметра перешкоджає проходженню води і може спричинити поломку всієї гідросистеми побутової техніки. Найбільше накип скупчується в трубках, на ТЕНі та місцях стикування магістралі з ємністю для води.
Також у бойлерній системі може накопичуватися багато накипу. Єдиний вихід – проведення профілактичного обслуговування.
Протікання корпусу
Усередині кавомашини вбудовані спеціальні трубки, якими тече вода. За будь-яких несправностей система може давати збій і трапляється протікання. Якщо несправність пов'язана зі зношуванням кільця ущільнювача - доведеться розбирати машинку і міняти його, а можливо і манжету верхнього поршня механізму, що забезпечує заварювання кави. Ущільнювач не повинен вільно прокручуватися та бовтатися. Для його заміни знадобиться нова гнучка прокладка.
Бойлер в зборі для кавоварки DeLonghi T35110
Помпа (насос) кавомашини 56W
Також протікання може статися через появу мікротріщин на верхньому контрпоршні. У цьому випадку його потрібно замінити новим разом із ущільнювачами.
Як усунути проблему самостійно
Якщо ви помітили, що вода з кавоварки не тече, то потрібно виконати наступні дії:
- переконатися, що у техніці є вода;
- перевірити, чи не закрутилися і чи не перегнулися шланги подачі води;
- оглянути фільтр кавоварки на наявність засмічень;
- переконайтеся, що в техніці немає накипу та відкладень.
Для вирішення проблеми ви можете провести технічне обслуговування приладу, рекомендоване виробником.
Кавомашина не подає воду
Якщо ви маєте недостатньо знань та навичок у ремонті такої техніки, краще не ризикувати та викликати кваліфікованого майстра. Адже будь-який неправильний рух може призвести до більш дорогого ремонту кавоварки, особливо, якщо це стосується прочищення гідросистеми та несправностей з електронікою.