Запчастини та інструменти для майстрів
Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 09.00 до 18.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (050) 388-53-52
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ

Не запускається компресор холодильника – причини

Компрессоры для холодильников Компрессоры для холодильников

Компресор холодильника призначений для циркуляції холодоагенту по всій системі. Підвищує тиск у теплій частині контуру, нагріваючи холодоагент.

Причини поломки компресора: вихід з ладу реле, закінчення терміну збирання підшипників і блокування двигуна, перевищення необхідної температури двигуна, поломка, аварійне скидання.

Зміст:

Ознаки несправного компресора холодильника

При якій температурі можна експлуатувати холодильний прилад

Чому не запускається компресор

Особливості перевірки холодильника з електронним термостатом

Перевірка пускового реле компресора

Як перевірити холодильник з інверторним компресором

Чи варто займатися ремонтом компресора самостійно

Ознаки несправного компресора холодильника

1. Їжа псується швидше, ніж зазвичай

Якщо ваша їжа псується помітно швидше, ніж зазвичай, це явна ознака того, що з вашим холодильником щось не так.

Якщо у вас є така підозра, вам слід спочатку перевірити фактичну внутрішню температуру в холодильнику за допомогою термометра для холодильника.

Коли холодильник не досягає необхідного температурного діапазону близько 7°C, незважаючи на правильне налаштування температури, швидше за все, існує технічна проблема.

Окрім технічного дефекту, такі причини також можуть означати, що мінімальна температура більше не досягається:

Якщо температура навколишнього середовища занадто висока, або якщо вона розташована поруч із джерелом тепла або під прямим сонячним промінням, ваш холодильник може не забезпечувати достатнього охолодження.

2. Холодильник раптово видає гучні звуки

Для холодильників абсолютно нормально видавати шум, тому що компресор зрештою є невеликим двигуном.

Навіть у сучасних холодильників завжди можна почути тихе гудіння або гудіння в процесі охолодження.

Однак: якщо ваш холодильник раптом став набагато гучнішим, ніж ви звикли, це точно може свідчити про технічну проблему.

Широко поширене явище «булькаючого» холодильника рідко свідчить про технічну проблему — але повністю вимикати його не можна.

3. Витік холодоагенту

Якщо холодоагент виходить з вашого холодильника, це майже завжди означає, що ваш прилад вийшов з ладу.

На щастя, витік у контурі холодоагенту холодильників трапляється вкрай рідко.

Витік в холодильному контурі практично ніколи не виникають самі по собі. Натомість одна з таких причин майже завжди є причиною витоку холодоагенту:

Поширеною причиною течі в контурі холодоагенту є спроба користувачів холодильників відколоти лід від внутрішніх стінок за допомогою загострених предметів. Це швидко псує холодильник.

По-друге, контур холодоагенту часто пошкоджується при транспортуванні холодильників.

Це пов'язано з тим, що і теплообмінник, і компресор кріпляться зовні ззаду і можуть легко там бути механічно пошкоджені.

4. Компресор запускається дуже часто

Частота включення компресора вашого холодильника залежить від багатьох факторів, у тому числі від температури навколишнього середовища та температури продуктів усередині.

Однак, якщо у вашому випадку ці фактори особливо не змінилися, але ваш холодильник раптом запускається набагато частіше, ніж зазвичай, можливо, за цим стоїть технічна проблема.

5. Конденсат вологи ззовні

Утворення вологи всередині холодильника через конденсацію є нормальним явищем.

Однак, якщо ви раптом помітите конденсат і зовні холодильника, це може вказувати на проблему з ізоляцією вашого приладу.

Як правило, причина цього в тому, що ізоляція холодильника або пошкоджена, або через старіння втрачає свою ефективність.

Якщо, протікають ущільнювачі, або в ізоляційному матеріалі бічних стінок, або у дверцятах з'являються тріщини, отвори, пористі ділянки — у цих точках відбувається підвищений теплообмін.

Це не тільки збільшує енергоспоживання вашого пристрою, але й створює холодні плями на зовнішній стіні, де утворюється конденсат.

Старі та пористі ущільнювачі дверей зазвичай можна замінити відносно легко і дешево.

Проте дефектний або пористий ізоляційний матеріал у бічних стінках або дверях зазвичай не може бути легко замінений.

6. Холодильник та морозильник дуже сильно замерзають

Якщо у вас немає холодильника з технологією No Frost, регулярне розморожування — це одна з дій, яку ви повинні робити один або два рази на рік.

При якій температурі можна експлуатувати холодильний прилад

У багатьох гарантійних талонах до нових холодильників виробники пишуть про те, щоб не ставити прилад поблизу джерел тепла. Це начебто зрозуміло. Але забувають вказати, за якої температури повинен експлуатуватися сам апарат. Людей не цікавить кліматичний клас використовуваної техніки. Чому не написати великими літерами: « ВАШ ХОЛОДИЛЬНИК НА ХОЛОДІ ПРАЦЮВАТИ НЕ БУДЕ»? Багато холодильники розраховані на роботу при кімнатній температурі. У холодну пору року особливо у користувачів приватного сектора з новою технікою виникають труднощі. Майстрам часто доводиться слухати оповідання: “ Це ж холодильник. Щоб йому легше було працювати, ми його поставили в прохолодне місце. Так ось, це прохолодне місце має бути тепліше за +15 градусів.

Показання термометра повинні бути вище 15 градусів

Якщо у вас холодильник з електронним керуванням, або, тим більше, з механічним термостатом, нормальна його робота можлива при кімнатній температурі. Винятком можуть бути звичайні морозильні камери або однокамерні холодильники з регулюванням морозилки. Але тут потрібно врахувати, що при роботі приладу деякі його частини нагріваються, а інші мають низьку температуру. При заниженій температурі навколишнього середовища збільшується можливість утворення конденсату на зовнішніх елементах, тим самим провокуючи корозію. Тому приміщення має бути сухим. Багато користувачів вважають, що якщо вони мають холодильник системи No Frost то все одно де знаходиться прилад. Такі холодильники мають автоматичну систему розморожування. Процес розморожування відбувається непомітно для користувача один або кілька разів на добу. Так ось, щоб цей процес відбувався повністю і весь конденсат йшов у дренаж, потрібна кімнатна температура.

Ми з вами з'ясували першу можливу причину мовчання компресора вашого холодильника. Якщо ж прилад, що експлуатується вами, знаходиться при температурі вище +15 градусів, і запуску компресора немає, знаємося далі.

Чому не запускається компресор

Основно ознакою несправності компресора холодильника є спроба запуску двигуна, яка запускається через 10 секунд роботи. Механік відповідає за технічне обслуговування визначеного обладнання, такого як внутрішня обмотка компресора. Крім того, внутрішня насадка має складні клапани. Якщо компресор яким-небудь чином неправильно працює, заміна/ремонт необхідні, так як це може бути зроблено тільки по очевидним причинам. 

Розглянемо для початку звичайний холодильник з механічним термостатом. Якщо не говорити про проблему проводів та поганих контактів, то основних причин не запуску компресора є лише три:

- несправність термостата;

Для перевірки несправності, необхідно знайти невелику рухому пластину біля штифта, до якого кріпиться ручка термостата, і спробувати зрушити (заклацнути) стопорну пластину . Якщо він не рухається або при його переміщенні не чути характерного клацання, то такий термостат працювати не може.

- несправність пускового реле;

Перевірити несправність можна своїми руками. Підводимо щупи мультиметра (ометра) до висновків робочої та пускової обмотки відповідно. Між ними стоїть позистор. Коли він працює, значення опору становить близько 30 Ом.

- несправність компресора.

Для перевірки компресора потрібно зробити наступне: зняти захисний кожух, зняти компресор і відключити реле. Перевірити опір тестером. Якщо опір між верхнім та лівим контактами 20 Ом, між правим та верхнім контактами 15 Ом — компресор справний.

 

 Компресор , термостат , пускове реле

З якого елемента починати перевірку не має особливого значення. Дивимося, що простіше і доступніше для розбирання. Якщо витягнути і розгорнути холодильник заважають меблі, та й до того ж він важкий, починаємо діагностику з перевірки термостату. В одній зі своїх статей ми вже писали про те, як перевірити та самостійно замінити термостат.

 Плафон термостата

Поглиблюватися не будемо, просто нагадаємо: на вимкненому апараті знімаємо кришки, плафони, все, що закриває термостат. Замикаємо дроти, що йдуть до контактів термостата між собою, крім дроту заземлення (він зазвичай зеленого кольору з жовтою смугою). Звертаємо увагу, якщо термостат знаходиться у плафоні освітлення, туди приходить і синій провід живлення. Його також не задіємо. Якщо термостат підключається через контактну колодку, використовуємо перемичку на коричневий та чорний дроти.

Використання перемички для перевірки термостата

Включаємо холодильник у мережу. Якщо компресор холодильника запустився, міняємо термостат на новий. Якщо запуск не відбувся, перевіряємо пускове реле.

Особливості перевірки з електронним термостатом

Якщо холодильника з дисплеєм у дверях, а мотор мовчить, звичайно ж, це привід для занепокоєння, але панікувати не варто.

Холодильник з електронним керуванням

Холодильники статичної системи заморожування або по-іншому – «крапельною», або – «плаче», як і системи No Frost можуть керуватися електронним термостатом або цілим модулем. Для такої перевірки потрібні спеціальні знання, навички та приладдя. Найкраще це надати фахівцю. Самому ж можна перевірити наявність дефектних елементів, що вигоріли на платі, цілісність шлейфу проводів, якість контактів у роз'ємах. Нагадаю, що перевіряємо це на знеструмленому приладі. Підкажу ще один момент. Деякі холодильники з електронним керуванням мають затримку під час увімкнення. З моменту включення в розетку до запуску двигуна може проходити кілька хвилин. За цей час пристрій може тестувати свої вузли. Деякі під час тесту пробно запускають і відключають компресор, щоб знову запустити його в роботу не раніше, ніж через п'ять хвилин. Якщо холодильник увімкнений у розетку, індикація працює як завжди (у деяких випадках може висвічуватися код помилки), пройшло достатньо часу, а запуску компресора немає, перевіряємо пускове реле.

Перевірка пускового реле компресора

Для перевірки пускового реле компресора потрібно буде відсувати холодильник. Організовуємо доступ до моторного відсіку. У деяких холодильниках компресор закривається спеціальною перегородкою.

Реле пусковое РТК-Х(М) (черное)

Реле пускове РТК-Х (М) (чорне)

ціна: 375 UAH
Код: 2.44.0006
закінчилося, але є аналог
Додати в кошик Купити в 1 клік
Реле пусковое Danfoss 21

Реле пускове Danfoss 21

ціна: 94 UAH
Код: 2.44.0012
є в наявності
Додати в кошик Купити в 1 клік

 Знімаємо кришку , що закриває компресор

Особливо, якщо система приладу має на увазі наявність субконденсора, що охолоджується за допомогою вентилятора. Заодно зможете почистити моторний відсік від сміття, що накопичилося. Зазвичай, ліворуч від компресора знаходиться пускове реле.

Розташування пускового реле на компресорі

Він разом з контактною групою закривається коробкою. Деякі виробники у вигляді малюнка на такій коробці позначають послідовність її зняття.

Малюнок, що показує зняття коробки з пускового реле

Добираємося до самого реле. Перевіряємо якість з'єднань та контактів. Нічого не виявивши, знімаємо реле пускове з контактів компресора. Для подальшої перевірки нам знадобиться мультиметр. Варто відразу заміряти опір обмоток компресора.

Замір опору обмоток компресора

Якщо немає обриву або коротко-замкнутих витків, перевіряємо саме реле. Змінюючи колір пластмаси, багато користувачів приймають за перегорання елементів пускового реле. Не поспішатимемо з висновками, зробимо це правильно. Якщо пускове складається з теплового захисту та позистора, перевіряємо їх по черзі. Для різних двигунів використовуються різні реле.

 

Заміряємо опір позистора

Але найчастіше опір позистора в остиглому стані знаходиться в межах 18 -50 Ом. Тепловий захист повинен мати мінімальний опір.

 

Зміряємо опір теплового захисту

Деякі компресори, наприклад фірми Danfoss, мають тепловий захист, вбудований усередині мотора. У такому разі перевіряємо тільки опір позистора або як у народі прийнято говорити “таблетки”.

 Пускове реле Danfoss

Як перевірити холодильник з інверторним компресором

Позначення інверторного компресора на холодильнику

Якщо ваш холодильник укомплектований інверторним компресором, а це може бути зазначено на самому апараті, то в коробці, де зазвичай знаходиться пускове, ви можете виявити тільки клемну колодку.

Клемна колодка замість пускового реле інверторного компресора

У такому випадку все, що ви можете перевірити – це опір обмоток компресора. Зазвичай вони мають значення від 9 до 20 Ом та однакове між різними контактами. Але перевірку таких холодильників краще одразу доручити фахівцям. Причому ваш сусід, який має двадцятирічний досвід електрика, навряд чи зможе вам кваліфіковано допомогти.

Довіряйте свою техніку професіоналам, щоб вона радувала вас довгі роки.

Чи варто займатися ремонтом компресора самостійно

Усунути проблему може майстер вищої категорії, який має великий досвід, а також необхідні професійні інструменти. Не завжди, але компресор можна відремонтувати самостійно. Тому що, як правило, це не вигідно, згідно витраченого часу та грошей. Вигідніше замінити чи відремонтувати компресор холодильника за допомогою кваліфікованого майстра.


 

❓️ Не запускається компресор холодильника, які причини?

Ми продовжуємо рубрику статей про велику побутову техніку. Йтиметься про холодильники. Точніше поговоримо про серйозну проблему, коли не запускається мотор-компресор... | Читати далі: Проблеми, пов'язані з несправністю компресора.< /a>


 

💡 За якої температури можна експлуатувати холодильник?

На жаль, у багатьох гарантійних талонах до нових холодильників виробники пишуть, щоб не ставити прилад поблизу джерел тепла. Це начебто зрозуміло. Але забувають вказати, за якої температури повинен експлуатуватися сам апарат... | Читати далі: За якої температури можна експлуатувати холодильник

🔧 Де придбати Компресор для холодильника?

Мотор-компресор – це головний елемент холодильного агрегату, який відповідає за процес охолодження холодильника. Купити компресор можна в інтернет магазині Майстер Плюс. | Купити Компресор для холодильника

🔧 Де придбати запчастини для холодильника?

Інтернет-магазин «Майстер Плюс» пропонує Вам чудову можливість купити якісні деталі для холодильників Zanussi, ATLANT, Indesit, LG, Samsung, Ardo та багатьох інших популярних марок. | Купити запчастини для холодильника

 



Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки:

Компрессоры для холодильников Компрессоры для холодильников