
Рашпіль - це різновид напилків, що має спеціальне призначення і специфічний вид. А саме, він має саму рідкісну насічку серед всіх різновидів напилків. Крім того, що насічка найрідкісніша, вона ще й найгостріша і велика.
Рашпілі бувають трьох видів, і поділяють їх на види за їхнім профілем:
- круглий рашпіль;
- напівкруглий рашпіль;
- плоский рашпіль.
Всі ці три види мають дуже великі зуби, у формі трикутника, зовні рашпіль схожий на велику тертку.
Рашпіль використовують в основному для роботи з м'якими матеріалами, а саме для їх обпилювання. Це може бути дерево, пластмаса, вироби з алебастру, гіпсу, шкіри, гуми, кістки тощо. Даним інструментом зручно працювати з деревом, адже стружка від деревини не забиває інструмент і ним можна працювати без перерви на чистку інструменту.
На ринку можна зустріти кілька видів рашпілів. Вони можуть бути звичайні з рукояткою, можуть бути рифлені. Рифлені рашпілі невеликих розмірів, мають два кінця і плоску форму, а їх серединка плоска, власне за неї і потрібно тримати рашпіль при роботі. Коротко майстри називають такий рашпіль ріфлевкою.
Працюючи з рашпілем, неважливо якого він типу і форми, варто знати деякі тонкощі в роботі з ними.
- якщо ви вже закінчуєте свою роботу з деталлю, потрібно легше натискати на рашпіль, тоді на оброблюваній поверхні не буде глибоких виїмок від зубів інструменту;
- якщо рашпіль використовується для роботи по дереву, то потрібно періодично струшувати пил з інструменту і самого виробу, з яким проводиться робота, так буде видно, як просувається процес;
- якщо вам належить виконати дрібну делікатну роботу, то краще використовувати не звичайний рашпіль, а маленький рифлений. Таким інструментом можна дістатися навіть до найскладніших місць.