.jpg)
Мікрохвильова піч - невід"ємна техніка, як на домашній кухні, так і в офісі. Завдяки СВЧ-печі стає можливим заощадити час, размораживая напівфабрикати або розігріваючи готові до вживання страви. Ми настільки звикли до цієї кухонної помічниці, що вже не уявляємо без неї нашу кухню. Давайте розберемося, з якими проблемами і несправностями можна зіткнутися при використанні мікрохвильової печі, а також розглянемо способи їх усунення.
Зміст
Як влаштована мікрохвильова піч, і які її функції
Які несправності найчастіше зустрічаються, методи усунення
Як правильно підтримувати мікрохвильовку в порядку
Як влаштована мікрохвильова піч, і які її функції
Мікрохвильовки прилади хороші, але не вічні. Факт того, що прилад зламався, насправді не радує, але це все можна вирішити. Наприклад, можна спробувати самостійно вирішити, а можна звернутися до фахівця. При вирішенні ремонтувати самостійно, варто знати, як влаштована мікрохвильова піч.
Мікрохвильовка складається з багатьох деталей, наприклад, варто знати, що за розігрів відповідає магнетрон. Так само потрібно розуміти, що тарілка обертається завдяки моторчика, обдув відбувається за рахунок вентилятора і так далі.
Але не всі мікрохвильовки в своїй комплектації мають однакові запчастини. Адже бувають різні моделі, наприклад, у звичайній мікрохвильовці немає Тена для гриля, а ось в мікрохвильовці з грилем, ця деталь є. Тому ви повинні розуміти, що конструкцію свого приладу можна дізнатися, уважно вивчивши інструкцію.
Якщо ви самі хочете виконати ремонт мікрохвильовки, то необхідно розуміти як прилад працює, і що в ній за що відповідає хоч якісь розігрів продуктів в мікрохвильовій печі здійснюється завдяки впливу електромагнітного випромінювання.
Магнетрон - це діод, який забезпечує генерування електромагнітних хвиль. Анод, що має форму циліндра з стрижневим катодом з ниткою каналу, випускає електрони. Стандартна потужність магнетрона становить 800 W.

Магнетрон сумісний із Samsung OM75P(31)

Ковпачок магнетрона з шестигранним отвором

Ковпачок магнетрона з круглим отвором
Під час роботи мікрохвильової печі магнетрон виділяє багато тепла, тому його необхідно помістити в пластинчастий радіатор, який весь час обдувається повітрям від вентилятора. Крім цього, магнетрон також оснащується термозапобіжником з метою захисту від перегріву.
Вентилятор - ще один важливий компонент в конструкції мікрохвильової печі. Вентилятор обдуває магнетрон, гриль, робочу камеру, з якої за рахунок обдуву видаляється повітря і водяна пара. Повітроводи, що знаходяться всередині мікрохвильовки, забезпечують циркуляцію повітря, який вентилятор отримує зовні.
Мікрохвильова піч оснащується екранованої камерою, що має металеву захист корпусу, який не дає випромінювання проникати назовні. Дверцята повинна щільно прилягати до корпусу і не мати перекосу, навіть найменшого.
Блок управління підтримує задану потужність і після закінчення виставленого часу відключає мікрохвильовку. У більш сучасних моделях мікрохвильових печей можуть бути присутніми також програми розморожування або приготування, індикатор потужності, годинник, сигнал закінчення роботи і ін. функції.
Які несправності найчастіше зустрічаються, методи усунення
1. Мікрохвильова піч не включається. Спочатку необхідно перевірити, чи справний шнур, а також звернути увагу на прилягання розетки, після чого перевірити на справність запобіжники мікрохвильовки. Також слід спробувати підключити мікрохвильову піч до іншої розетки. Якщо заміна запобіжника не усунула несправність мікрохвильовки, то, найімовірніше, причина несправності в замиканні діода або трансформатора.
2. Періодичне самостійне включення / вимикання мікрохвильовки. У більшості випадків причина - в несправності вентилятора, заміна якого допоможе вирішити проблему.
3. Пропало освітлення. Освітлення спрацьовує в процесі роботи мікрохвильової печі, а також при відкритті дверцят. Проблеми з освітленням виникають найчастіше через перегорання лампочки. Лампочку можна замінити самостійно, в інших випадках необхідне втручання фахівця.
4. Поява іскріння і запаху гару. Причина в згорілій слюдяній пластині. Якщо пластину вчасно не замінити, це буде чревато появою більш серйозних поломок.
5. Мікрохвильовка не гріє. Про цю несправність сигналізують такі симптоми: піддон обертає, присутній освітлення, функціонує гриль, але при цьому немає нагріву. У більшості випадків проблема полягає в несправності магнетрона. В іншому випадку його несправності можуть бути: вийшов з ладу конденсатор, високовольтний діод, запобіжник або трансформатор. Для виявлення причини несправності і усунення неполадок краще звернутися до фахівця.
6. Несправний дисплей (не світиться панель при включенні СВЧ-печі). У подібній ситуації необхідно перевірити наявність напруги в розетці, а також справність запобіжників.
7. Тарілка не обертається або крутиться вручну. Мікрохвильова піч оснащується скляною тарілкою, яка обертається під час роботи мікрохвильової печі для ефективного розігріву. Обертається тарілка на пластикових коліщатках, розташованих під нею. Якщо тарілка не обертається, проблема може полягати в коліщатках. Слід перевірити коліщатка, іноді вони засмічуються залишками їжі, ускладнюючи обертальні рухи. Якщо ніякі механічні фактори не блокують обертання піддона, значить, проблема полягає в несправності моторчика тарілки.
8. Не працюють кнопки. Клавіатура може вийти з ладу в силу таких причин: обрив провідних доріжок плівковою клавіатури, залипання контактів мембрани, пропажа контакту в місці з"єднання роз"єму і шлейфу. У більшості випадків вирішити проблему допоможе заміна панелі управління.

Запобіжник високовольтний 0.75A 5kV

Запобіжник керамічний універсальний 10А
Як правильно підтримувати мікрохвильовку в порядку
Для продовження терміну служби мікрохвильової печі необхідно дотримуватися кількох простих правил:
1. Не ставити в робочу камеру СВЧ-печі металевий посуд.
2. Не готувати в мікрохвильовці продукти, що містять велику кількість рідини (наприклад, яйця або помідори), оскільки вони при нагріванні можуть ломануть, і забруднити техніку.
3. Не включати порожню мікрохвильовку - це може стати причиною несправності магнетрона.
4. Своєчасно вживати профілактичних заходів, вчасно проводити заміну зношених компонентів.
5. Утримувати техніку в чистоті.

Моторчик тарілки 220V 4.2 / 5rpm метал. вал 11 мм

Моторчик тарілки 30V SM-16T

Тарілка 245мм під куплер LG 3390W1G005H

Тарілка 245мм плоска LG 3390W1G005D
6. Для запобігання перепадів напруги використовувати блок безперебійного живлення.
Часті запитання про мікрохвильовки