
У ремонтних роботах часто буває так, що без з'єднання двох деталей або двох частин різного матеріалу просто не обійтися. Звичайно, з ростом можливостей і інноваційних технологій сьогодні існує купа способів і методів з'єднання різних матеріалів, це і зварювальні роботи, і можливість склеювання матеріалів, фальцеве з'єднання і багато інших. Але, серед всіх цих методів є ще один, що користується популярністю - це метод клепання.
Якщо вам належить скріпити тонкі листи металу, дерева, тканину або інші синтетичні матеріали вам знадобиться такий ручний інструмент, як заклепочник. Даний інструмент стане в нагоді в роботі будь-якому майстрові і навіть для домашніх ремонтних робіт це дуже корисний і потрібний інструмент.
Заклепочник - це ручний пристрій відноситься до ручного інструменту, а його призначення, з'єднувати між собою два однакових або різних матеріалу, але за умови, що вони не товстіші ніж 10 -13 мм. Для здійснення клепаних робіт необхідний, власне заклепочник і заклепки.
Заклепочники діляться на:
- ручні заклепочники;
- пневматичні заклепочники;
- пневмогідравлические заклепочники;
- акумуляторні заклепочники.
Всі заклепочники діляться на два види - витяжні заклепочники і різьбові заклепочники.
Ручний заклепочник може бути одноручний і дворучний. Зовні заклепочник нагадує плоскогубці або пасатижі. Одноручні заклепочники використовуються для роботи з невеликими заклепками, їх діаметр становить близько 5 мм. Дворучний заклепочники використовують для роботи з заклепками, що мають більший діаметр, приблизно ці 6,5 мм.
Процес клепання відбувається наступним чином: матеріали, які потрібно з'єднати просверлюються, потім в утворений отвір вставляється заклепка і коли натиснути на ручку заклепочника, вона деформується, а її зайві частини обрізаються.
Ручні заклепочники можуть бути професійними або аматорськими. Останні невеликих розмірів, а ось перші можуть мати великі розміри, і у них велика потужність. А головна їхня відмінність від аматорських, це величине зусилля, що додається під час роботи з інструментом.