
Навіщо взагалі виготовляється мережевий фільтр для пральної машини?
Це механізм, який пропускає частоти 50 Гц, але може утримувати і інші коливання частот. Багато запитають: «Навіщо це треба?». Пояснити це можна тим, що збої або будь-які скачки напруги різняться з синусоїдою і можуть з'являтися зміни в амплітуді.
Крім цього всередині пристрою буде спостерігатися нестабільність, через що можуть утворюватися високочастотні гармоніки. Завдяки тому, що пралка підключена до електромережі через спеціальний мережевий фільтр, можна уникнути її ушкоджень. Коштує така запчастина не дуже дешево, але більшість користувачів стверджують, що пральна машинка може нормально функціонувати і без неї. Теоретично це так, але будь-які перешкоди, які можуть створюватися мотором машинки можуть вивести із ладу будь-який інший побутовий механізм в будинку. Особливо при цьому, можуть постраждати прилади з сенсорним управлінням.
Таким чином, основне завдання мережевого фільтра - це захист електромережі від збоїв в роботі пральної машинки. Напевно, деякі користувачі помічали, що після того, як прилад вже відключений, він все одно може вдарити струмом. Це трапляється через мережевий фільтр, оскільки в ньому є конденсатори, що зберігають енергію, в результаті чого і з'являється розряд.
Як визначити, що фільтр пошкоджений і потребує заміни?
В першу чергу потрібно переконатися в тому, що всі його контакти попарно прозвонюються. Якщо все нормально, то перевірте опір на вході. Щоб це зробити, потрібно зафіксувати затискачі на зарядному. Оцінити роботу конденсаторів дуже важко, оскільки корпус елементу залитий компаундом. Але, можна виміряти ємність між різними входами, і вже виходячи з цього, можна зробити деякі висновки. Якщо з ладу виходить мережевий фільтр, то краще придбати новий, щоб зберегти свою техніку в будинку.
Придбати такі елементи і багато інших деталей для пральних машин можна в нашому Інтернет-магазині «Майстер-плюс».