
Якщо заходить мова про ремонт побутової техніки, то потрібно розуміти, що ремонт може бути різним. Іноді потрібно просто поміняти прокладку в пральній машині, а трапляються і такі несправності, при яких однією заміною деталі не обійтися, і для виконання ремонту потрібен час, знання, запчастини та навіть спеціальний інструмент. Інструмент буває різним, але в даній статті мова піде про такий інструмент як лещата. Буває, що при ремонті пральної машини або будь-якого іншого побутового приладу зламану деталь потрібно відремонтувати, і щоб отримати необхідний результат її потрібно не тільки правильно встановити, але і закріпити. Тому і був придуманий такий інструмент як лещата.
Кому, і в якій сфері потрібен цей інструмент?
Лещата - інструмент, розроблений для забезпечення зручної роботи майстра, якщо йому в роботі потрібно закріпити деталь на одному місці. Лещата застосовуються в різних сферах ремонту, це може бути слюсарство, ремонт автомобіля, ремонт побутових приладів, елементарний ремонт в будинку тощо. Можна сказати, універсальний інструмент і зайвим в господарстві точно не буде.
Про лещата майстри знають давно, це не новий інструмент, але його конструкція постійно змінюється і вдосконалюється. Основна частина лещат, це корпус і губки, не змінюється. Саме цими елементами лещат затискаються деталі. Крім цього ще є гвинт, що обертається, власне завдяки йому відбувається фіксація виробів в лещатах. Гвинт в рух приводить механічне обертання ручки, але є такі лещата, де є пневматичний вплив.
Лещата виготовлені з металу, але це метал не один і той же. Для виготовлення найважливіших корпусних частин лещат використовується високоякісна сталь або чавун, для виготовлення ходового гвинта і рукоятки використовується сталь, а для виготовлення гайки ходового гвинта використовується бронза, для накладки або губки теж використовується сталь. Це стандарт для лещат, що мають ручний привід. Але, скажімо так, це найпоширеніші лещата. За розміром лещата можуть мати різну форму від малих настільних до габаритних, з підставкою, що обертається або на шарнірній основі, і без, підставки що обертається.
Лещата бувають наступних типів:
- відкидні лещата;
- трубні лещата;
- лещата прямокутні, використовуються для фіксації деталей під кутом 90 градусів;
- верстатні лещата - для роботи з металом;
- лещата стілець або їх ще називають ковальські ;- для робіт, де мають місце ударні навантаження;
- лещата для свердлильних верстатів - можуть регулюватися на столі верстата;
- синусні лещата - завдяки їм можна фіксувати деталі з нахилом у двох або трьох взаємно перпендикулярних площинах;
- лещата пневматичні - фіксують деталі, що мають циліндричну форму;
- лещата глобусні - в них можна закріпити деталь під тим кутом, що необхідно майстру.
- ручні лещата - найчастіше використовують ювеліри і майстри, які часто працюю з дрібними предметами.