
Кухонна плита - це невід'ємний атрибут кожної кухні. Найпопулярнішою була, та й в принципі залишається газова кухонна плита. На ринку побутової техніки є велика кількість газових плит, вибір великий. Вони відрізняються по дизайну, виробнику, функціоналу, кольором, розмірами, ціною ...
І якщо за радянських часів на ринку пропонували одну або дві моделі газових плит, то і проблем з тим: «Яку плиту купити ...?» Не було. Сьогодні, вибрати плиту не так і легко адже велика різноманітність змушує задуматися над тим, що ж потрібно саме вам.
Давайте спробуємо розібратися в тому, що з себе представляє газова плита, і на що варто звертати увагу при її виборі.
Газові конфорки.
Найголовніша складова кожної плити - це конфорка. Конфорки можуть бути: однполосними, двополюсними, триполосними, овальними поворотними. У кожній конфорці є форсунка, власне за рахунок форсунок і працює конфорка. Форсунки між собою теж мають відмінність. Вони відрізняються діаметром отворів. А розмір діаметра в свою чергу залежить від того під яким тиском подається газ і якого він типу. Часто буває, що виробник в комплекті з плитою поставляє додатковий набір форсунок, і якщо знадобиться, то ви в будь-який момент можете поміняти заводські форсунки на ті, які вам найбільше підійдуть.
Виробники не стоять на місці і сьогодні в магазинах побутової техніки можна зустріти кухонну плиту, в якій є і газові та електричні конфорки. Такі плити називають комбінованими. Це дуже зручний варіант в тому випадку, коли періодично відключають подачу газу або світла.
Ще важливо як розташовані газові конфорки.
- газові конфорки великого розміру розташовані в другому ряду, щодо ручок регулюванню;
- газові конфорки великого розміру розташовані в першому ряду, щодо ручок регулюванню;
- газові конфорки розташовані у вигляді ромба. Це некласична схема розташування конфорок і якщо вам потрібен буде одночасний доступ до конфорок, то це буде можливо тільки до двох з чотирьох.
Варильна панель газової плити.
Варильні панелі відрізняються одна від одної матеріалом, з якого вони виготовлені. Варильні панелі діляться на: емальовані і з неіржавіючої сталі. Якщо ви хочете підібрати варильну поверхню в колір до інтер'єру, то можете брати емальовану варильну поверхню, адже колірна гамма дуже широка. Якщо говорити про практичність, то це буде панель з нержавіючої сталі.
Але ви ще можете приглянути собі варильну поверхню з загартованого скла, це на той випадок, якщо вам захочеться чогось оригінального. Даний тип врарильної поверхні був запозичений у електричної плит. Такі поверхні надійні, міцні, і за ними легко доглядати, головне це робити вчасно.
Духова шафа.
При виборі газової плити господині звертають ще особливу увагу на духову шафу. У сучасних газових плитах духовка може бути газова, електрична або комбінована (газова духовка з електричним грилем).
Експерти вважають, що рівномірно нагрів відбувається в електричній духовці і комбінованій духовці. Але, перед тим, як зупинити свій вибір на електричній духовці, вам варто поцікавитися, наскільки у вас в будинку якісно зроблена проводка. Тому, що ця духовка потужний споживач електроенергії.
Але, є користувачі, які вибирають газову духовку, вона більш звична. Газові духовки можуть бути з двома режимами нагріву, можуть бути з вентилятором або грилем (газовий гриль або електричний). Так само як і електричні духовки газові можуть мати додатковий функціонал. І з цієї причини духові шафи діляться на класичні і багатофункціональні.
Тим, хто є любителем страв приготованих в духовці, варто задуматися про обсяг цієї шафи. В середньому розмір духовки становить 42 - 56 літрів.
Вибираючи духову шафу, ви повинні знати, що він комплектується набором листів, але вони можуть бути як вбудованими (висуваються при відкритті дверей) або ж просто звичайні листи, що ставляться на спеціальні решітки або вставляються в спеціальні пази.
Ще дуже зручна духова шафа, в якій є таймер. Сьогодні таймер це не просто сигнал для господині про те, що вже готова їжа. Адже плити вже «розумні» і вони здатні після сигналу таймера відключити нагрівальний елемент духовки.
Система автопідпалу.
Перші газові плити були розроблені таким чином, що підпалювали конфорки за допомогою сірників або спеціальних запальничок. Сьогодні про це можна вже забути, адже є така функція як автопідпал. Головне завдання даної функції максимально спростити процес запалювання газової конфорки. Не потрібно шукати сірники або запальничку, потрібно тільки після включення газу натиснути на спеціальну кнопку.
Газові плити нових зразків більш вдосконалені, і в даному випадку вашої участі в підпалі зовсім не потрібно. Просто поверніть рукоятку, і все інше зробить плита автоматично. Але, купуючи плиту з цією функцією, пам'ятайте, що вона працює від електрики, і якщо в будинку буде погана напруга, або електрики не буде зовсім, то ця функція не буде працювати.
Система газ-контроль.
Хоч газові плити і популярні, але, вони завжди вважалися і найнебезпечнішими. Адже часто ми чули випадки, що стався витік газу на кухні і сумні наслідки. Ось саме тому всі сучасні газові плити мають систему газ-контроль. Ця система призначена для того, що б перекрити подачу газу, в разі якщо вогонь погасне. Тому коли купуєте собі кухонну газову плиту, подумайте, чи варто відмовлятися від такої функції. Адже це безпека вас і всіх, хто живе з вами в одному будинку.
Багато виробників з'єднують функцію газ контроль з функцією автопідпал. Це зручно в тому випадку, коли газ раптово гасне. Але, повторно автоматично розпалюється вогонь не більше ніж 5 раз. Якщо після цього газ гасне знову, то система автоматично відключається.
У даній статті ми описали головні деталі, на які потрібно звернути увагу при покупці кухонної газової плити. Це допоможе підібрати модель саме ту, яка підійде вам.