
Приблизно 80% несправностей мікрохвильовок відбуваєься внаслідок попадання забруднень від їжі на кришку хвилеводу, тобто на матеріал, з якого зроблена слюда. В результаті відбувається іскріння між антеною магнетрона і кришкою. Якщо вчасно не усунути таку несправність, то антена магнетрона може перегоріти і порушиться покриття внутрішньої камери мікрохвильовки.
Для того щоб усунути несправність потрібно замінити магнетрон, кришку хвилеводу і помити камеру. Якщо слюда розмокла після миття мікрохвильовки або сильно забруднилася, то її також потрібно замінити.
Процедура заміни слюдяної пластини мікрохвильової печі
У першу чергу потрібно витягти пластину. Кріпиться вона дуже просто: за допомогою двох пластикових заклепок і одного шурупа, а куточки пластинки закладені в проріз стінок печі. Шуруп викручується за допомогою ножа, під пластину підкладається лезо ножа і таким чином вона знімається. Заклепки також можна зняти за допомогою леза ножа. Стару пластину потрібно виймати дуже обережно, так як вона потрібна буде для вирізання нової пластини. Пошкоджена пластина лягає на лист нової слюдяної пластини, і вирівнюється по двох кутах, а з інших сторін вимальовується. Вирізати її краще гострим ножем і за допомогою металевої лінійки. Ножиці краще не використовувати, тому що від них слюда може пошкодитися.
Після цього, за допомогою дрібного наждачного паперу потрібно обробити кромки пластини. Перед установкою нового листа слюди обов'язково промийте і очистіть стінки мікрохвильової печі від жирних плям. Якщо є нагар, його також потрібно зачистити, навіть якщо доведеться подряпати емалеве покриття пристрою. Якщо є нагар на ковпачку магнетрона, його також потрібно акуратно очистити. Невеликий нагар на антені магнетрону не зможе вплинути на експлуатацію мікрохвильової печі. Після цього необхідно просушити всі елементи мікрохвильовки і встановити нову слюду.
Перевіряємо роботу пристрою, поклавши в нього як мінімум 200 г продукту, який містить вологу.