Холодильник незамінний побутовий прилад на кухні, адже кожному важливо в будинку корисні і свіжі продукти. Холодильник, як і інші побутові прилади, рано чи пізно виходить з ладу. Причин того, що доводиться ремонтувати холодильник дуже багато, і неправильне використання, і брак при виробництві, ну і звичайно з часом деталі зношуються і можуть приходити в непридатність. Однією з, так званих поломок, є дозаправка фреону або повна заправка холодильника фреоном. У статті ми розповімо все про те, чому відбувається витік фреону, як визначить витік фреону, і як виконується дозаправка.
Зміст:
Що таке фреон
Як зрозуміти, що потрібно виконати дозаправку холодильника
Чим небезпечна відмова від дозаправки фреоном
Безпека при заправці
Які інструменти використовуються при заправці холодильника
Як визначити, що є витік і виправити це
Що таке фреон
Фреон - це газ, що не має ні кольору, ні запаху. У разі витоку його не видно візуально і не чути за запахом. Якщо на контурі ви побачили плями, то це ніяк не фреон, це масло, що теж є в системі холодильника. Даний газ не має терміну придатності. Його дозаправка проводиться якщо в холодильнику виявлено витік, проводилася заміна компресора, або ж була чистка капілярів холодильника. Так само рекомендується проводити планове обслуговування холодильного обладнання, коли майстер оглядає прилад і виконує дозаправку фреону, така процедура проводиться раз в два три роки.
Продається фреон в балонах, він є різних марок, і якщо потрібна дозаправка холодильника холодоагентом, то варто купувати його саме тієї марки, що використовувалася спочатку виробником. Дізнатися який фреон у вас в холодильнику можна уважно вивчивши інструкцію побутового прилад. Але, в цьому може і не бути потреби, адже заправку фреону буде виконувати майстер по ремонту холодильного обладнання, і він знає, як правильно підібрати фреон.
Виконувати заміну або заправку фреону повинен фахівець, дотримуючись всіх правил безпеки.
Зверніть увагу! Фреон - це отруйний газ тому скористайтеся послугами служби по ремонту це вбереже вас від небажаних наслідків і покупки нового холодильника.
На ринку є наступні види фреону:
R-22 - потенціал - 1810
R-410A - потенціал -2088
Р-32 потенціал -675
R-134A - потенціал -1430
Р-290- потенціал -3
R-600A- потенціал -3
Як зрозуміти, що потрібно виконати дозаправку холодильника
Визначити, що в холодильнику з'явилася витік фреону, ви можете самостійно. Зрозуміти це можна за двома параметрами. Якщо є проблеми з витоком фреону, то в камері холодильника температура буде вище, ніж ви встановили. Або ж компресор холодильника буде працювати безперебійно. Вся справа в тому, що коли в системі холодильника фреону стає менше, то відповідно його не вистачає для повноцінного охолодження, це призводить до підвищення температури всередині камери. В такому випадку компресору потрібно працювати постійно щоб підтримувати задану вами температуру. Звичайно температура в холодильнику може бути вище і через несправний термостат, адже саме він подає сигнал, що потрібно охолодження, і включається компресор. Але, при несправному термостаті компресор не працює в постійному режимі, він періодично відключається. Тому висновок такий - якщо ваш холодильник працює без відключення компресора, а толку з цього немає і температура в камері висока, то потрібна дозаправка фреоном.

Компресор ACC HMK95AA 167w Італія

Компресор Атлант (Atlant) СКН150

Фреон R600 (балон 6,5 кг) Refrigerant (Китай)

Фреон R404a (балон 10,9 кг) Refrigerant (Китай)
Чим небезпечна відмова від дозаправки фреоном
Звичайно, є багато користувачів, що не звертають уваги на проблему, головне що холодильник працює. Вони не поспішають звертатися до майстра і замовляти послугу дозаправки фреоном, адже це додаткові витрати, а навіщо це, якщо прилад працює. Але, ви повинні знати, що таке ставлення не особливо вірне, так як ваш холодильник працює без відключення компресора, а це зайве навантаження на мотор приладу. І рано чи пізно, компресор від перевантаження вийде з ладу, і тоді вам доведеться заплатити в два рази більше, адже потрібна заміна компресора холодильника і звичайно ж дозаправка фреоном, щоб новий компресор не спіткала та ж доля.
Вся справа в тому, що компресор холодильника розрахований на 4-8 циклів включення і відключення на годину, якщо цих циклів більше, то дуже скоро від великого навантаження компресор вийде з ладу. Не допускайте такого, краще викличте майстра, який знайде витік фреону, усуне його, заправить систему і ваш холодильник знову буде працювати правильно.
Якщо так сталося, що ви не додивилися, і все ж вам довелося міняти компресор, то всі необхідні запчастини для холодильника ви можете купити в нашому інтернет магазині.
Безпека при заправці
Відразу звернемо вашу увагу на те, що заправку фреоном або дозаправку, повинен виконувати тільки фахівець, який має знання і досвід роботи в даній сфері. У цій процедурі дуже важливо дотримуватися правил безпеки, так як в даній роботі використовуються електроприлади і обладнання, що працює під високим тиском. І якщо це буде виконувати людина, що не має необхідних навичок, він може припуститися помилки, що небезпечно для здоров'я. Є певні правила при заправці або дозапраці холодильника фреоном:
- виконувати всі роботи потрібно тільки коли холодильник відключений від мережі;
- обов'язково автоматичне відключення устаткування і заземлення всієї апаратури, що використовується при роботі;
- під час роботи використовується спеціальний ізоляційний килимок;
- в приміщенні, де виконуються роботи, повинна бути хороша циркуляція повітря, тобто провітрювання;
- в приміщенні, де виконується заправка заборонено куріння;
- перед проведенням заправки або дозаправки холодильника фреоном, потрібно спочатку знайти і усунути витік фреону;
- виконувати дозаправку холодоагентом тільки тієї марки, що вже використовується в холодильнику.
Які інструменти використовуються при заправці холодильника
Ще один доказ того, що заправка / дозаправка фреоном, це справа фахівця, то, що в цій роботі використовуються спеціальні інструменти, яких немає у вас на кухні і в вашій валізі з інструментами для будинку.
Визначити і усунути витік фреону можна тільки за допомогою спеціального набору інструментів, що є тільки у майстрів по ремонту холодильного обладнання. У цей комплект входить:
- манометр;
- клапан Шредера;
- голчатий захоплювач,

Заправна муфта «Клапан Шредера» ⌀6мм, під пайку (80мм)

Кран для балона з фреоном CT-341 (R-134, R-600)
- течешукач;
- припій міднофосфорний або з сріблом.
- пальник;
- вакуумний насос;
- фреон необхідної марки.
Якщо ви звертаєтеся до майстрів, які працюють на сервісних центрах, то у них є спеціальні заправні станції з колектором, що обладнаний манометром. А також в цій стації професійно об'єднані всі потрібні для заправки інструменти.
Звичайно бувають випадки, коли ви маєте поняття і навіть знаєте, як знайти і усунути витік фреону, але у вас немає інструменту. Взяти інструмент можна в арену, та ось тільки за ціною це не буде дешевше, ніж викликати майстра. Тому не варто ризикувати - довірте це фахівцеві.
Як визначити, що є витік і виправити це
Знайти витік можна, уважно оглянувши трубки, що призначені для циркуляції приладу. Якщо на трубках є тріщини, пошкодження, то витік відбувається саме там. Так само трубки з яких відбувається витік фреону, можуть покриватися інієм. Не важливо, що було знайдено - тріщина або іній на трубках, перевірку варто виконати призначеним для цього приладом - течошукачем. Якщо в трубках ще є холодоагент, то прилад знайде звідки відбувається витік. Але, може бути таке, що весь фреон з трубок випарувався, тоді течошукач вам не допоможе, в такому випадку під руками варто мати клапан Шредера. Цей клапан припаюється до магістралі холодильника, закачується повітря. При такій маніпуляції стає зрозуміло місце витоку, яке і потрібно усунути.
І це ще не все, адже потрібно перевірити систему на герметичність (стравлюється повітря, проколюванням фільтра осушувача), потім продути систему азотом, щоб видалити всю вологу з системи. Далі майстер робить вакуумування всієї системи холодильника. На фініші цієї процедури, холодильник включають на пару хвилин. Це потрібно, щоб очистити систему холодильника від зайвої вологи і залишків старого холодоагенту.
Майстер в обов'язковому порядку повинен виконати заміну фільтру осушувача, адже старий в процесі роботи був проколотий.
Можна зустрітися з таким випадком, що витік фреону стався в запіненій частині холодильника, це говорить про те, що при виробництві холодильника був допущений брак. Якщо холодильник ще на гарантії, ви звертаєтеся в сервісний центр, там вам видають документ, підтверджуючий той факт, що ремонт неможливий і вам зобов'язані замінити прилад на новий.
Вдалих покупок!

Фреон R507 (балон 11,3 кг) Refrigerant (Китай)

Фреон R410a (баллон 11,3 кг) Refrigerant (Китай)

Фреон R600 (балон 6,5 кг) Refrigerant (Китай)
