Запчастини та інструменти для майстрів
Ваше місто:
Київ
X
Ви з Києва?
Ні Так

Вказавши місце знаходження, ми зможемо надати більш актуальну інформацію
(098) Показати
з 10.00 до 15.00
Зателефонувати?
Контактні телефони
Kyivstar + Viber
  • +38 (098) 000-86-86
Vodafone
  • +38 (066) 345-86-86
Lifecell
  • +38 (093) 170-06-54
Київ
  • +38 (044) 390-79-88
Одеса
  • +38 (048) 734-41-69
Харків
  • +38 (057) 728-53-27
Email
Замовлення дзвінка
+38
Замовити
Реєстрація
Вхід
+38
Показати пароль
Реєстрація
В нашій базі вже існує користувач з таким номером телефону. Якщо це Ваш телефон, і Ви не пам'ятаєте пароль для входу - відновите його.
Відновити пароль
Ваша реєстрація пройшла успішно. Тепер Ви можете авторизуватися використовуючи зазначені Вами дані.
Авторизація
Відновлення пароля
+38
Змінити пароль
На вказаний Вами номер телефону було відправлено SMS c кодом підтвердження, який необхідно ввести для завершення відновлення пароля. Введіть код і натисніть «Завершити».
Завершити
Ви ввели невірний код, у Вас залишилася 1 спроба.
Дякуємо, Ваш пароль був змінений. Можете авторизуватися використовуючи новий пароль.
X
Якщо Ви звернули увагу, то коли Ви прокручуєте сторінку нашого сайту, вгорі з'являється додаткове меню, з основними кнопками навігації.
Але іноді це меню може заважати, наприклад, якщо у Вас маленький екран монітора і це меню може займати корисний простір в робочій області.
Тому, ми вирішили дати Вам можливість самим вибирати, як Вам зручніше з меню або без. У цьому віконці, Ви завжди, можете включити або вимкнути це допоміжне меню, в залежності від того як Вам більше подобається.
Залишити включеним Відключити
ПОВЕРНУТИСЯ
Ми відправляємо товар у будь-яку точку України.

Ми знаходимося в Вінниці, але відправляємо товар у будь-яку точку України.

Якщо оформити замовлення зараз, Ви зможете отримати його
у Києві завтра

Дізнатися докладніше про умови доставки товару в межах України

Заправка холодильника фреоном

Холодильник незамінний побутовий прилад на кухні, адже кожному важливо в будинку корисні і свіжі продукти. Холодильник, як і інші побутові прилади, рано чи пізно виходить з ладу. Причин того, що доводиться ремонтувати холодильник дуже багато, і неправильне використання, і брак при виробництві, ну і звичайно з часом деталі зношуються і можуть приходити в непридатність. Однією з, так званих поломок, є дозаправка фреону або повна заправка холодильника фреоном. У статті ми розповімо все про те, чому відбувається витік фреону, як визначить витік фреону, і як виконується дозаправка.

Зміст:

Що таке фреон

Як зрозуміти, що потрібно виконати дозаправку холодильника

Чим небезпечна відмова від дозаправки фреоном

Безпека при заправці

Які інструменти використовуються при заправці холодильника

Як визначити, що є витік і виправити це

 

Що таке фреон

Фреон - це газ, що не має ні кольору, ні запаху. У разі витоку його не видно візуально і не чути за запахом. Якщо на контурі ви побачили плями, то це ніяк не фреон, це масло, що теж є в системі холодильника. Даний газ не має терміну придатності. Його дозаправка проводиться якщо в холодильнику виявлено витік, проводилася заміна компресора, або ж була чистка капілярів холодильника. Так само рекомендується проводити планове обслуговування холодильного обладнання, коли майстер оглядає прилад і виконує дозаправку фреону, така процедура проводиться раз в два три роки.

Продається фреон в балонах, він є різних марок, і якщо потрібна дозаправка холодильника холодоагентом, то варто купувати його саме тієї марки, що використовувалася спочатку виробником. Дізнатися який фреон у вас в холодильнику можна уважно вивчивши інструкцію побутового прилад. Але, в цьому може і не бути потреби, адже заправку фреону буде виконувати майстер по ремонту холодильного обладнання, і він знає, як правильно підібрати фреон.

Виконувати заміну або заправку фреону повинен фахівець, дотримуючись всіх правил безпеки.

Зверніть увагу! Фреон - це отруйний газ тому скористайтеся послугами служби по ремонту це вбереже вас від небажаних наслідків і покупки нового холодильника.

На ринку є наступні види фреону:

R-22 - потенціал - 1810

R-410A - потенціал -2088

Р-32 потенціал -675

R-134A - потенціал -1430

Р-290- потенціал -3

R-600A- потенціал -3

Як зрозуміти, що потрібно виконати дозаправку холодильника

Визначити, що в холодильнику з'явилася витік фреону, ви можете самостійно. Зрозуміти це можна за двома параметрами. Якщо є проблеми з витоком фреону, то в камері холодильника температура буде вище, ніж ви встановили. Або ж компресор холодильника буде працювати безперебійно. Вся справа в тому, що коли в системі холодильника фреону стає менше, то відповідно його не вистачає для повноцінного охолодження, це призводить до підвищення температури всередині камери. В такому випадку компресору потрібно працювати постійно щоб підтримувати задану вами температуру. Звичайно температура в холодильнику може бути вище і через несправний термостат, адже саме він подає сигнал, що потрібно охолодження, і включається компресор. Але, при несправному термостаті компресор не працює в постійному режимі, він періодично відключається. Тому висновок такий - якщо ваш холодильник працює без відключення компресора, а толку з цього немає і температура в камері висока, то потрібна дозаправка фреоном.

Чим небезпечна відмова від дозаправки фреоном

Звичайно, є багато користувачів, що не звертають уваги на проблему, головне що холодильник працює. Вони не поспішають звертатися до майстра і замовляти послугу дозаправки фреоном, адже це додаткові витрати, а навіщо це, якщо прилад працює. Але, ви повинні знати, що таке ставлення не особливо вірне, так як ваш холодильник працює без відключення компресора, а це зайве навантаження на мотор приладу. І рано чи пізно, компресор від перевантаження вийде з ладу, і тоді вам доведеться заплатити в два рази більше, адже потрібна заміна компресора холодильника і звичайно ж дозаправка фреоном, щоб новий компресор не спіткала та ж доля.

Вся справа в тому, що компресор холодильника розрахований на 4-8 циклів включення і відключення на годину, якщо цих циклів більше, то дуже скоро від великого навантаження компресор вийде з ладу. Не допускайте такого, краще викличте майстра, який знайде витік фреону, усуне його, заправить систему і ваш холодильник знову буде працювати правильно.

Якщо так сталося, що ви не додивилися, і все ж вам довелося міняти компресор, то всі необхідні запчастини для холодильника ви можете купити в нашому інтернет магазині.

Безпека при заправці

Відразу звернемо вашу увагу на те, що заправку фреоном або дозаправку, повинен виконувати тільки фахівець, який має знання і досвід роботи в даній сфері. У цій процедурі дуже важливо дотримуватися правил безпеки, так як в даній роботі використовуються електроприлади і обладнання, що працює під високим тиском. І якщо це буде виконувати людина, що не має необхідних навичок, він може припуститися помилки, що небезпечно для здоров'я. Є певні правила при заправці або дозапраці холодильника фреоном:

- виконувати всі роботи потрібно тільки коли холодильник відключений від мережі;

- обов'язково автоматичне відключення устаткування і заземлення всієї апаратури, що використовується при роботі;

- під час роботи використовується спеціальний ізоляційний килимок;

- в приміщенні, де виконуються роботи, повинна бути хороша циркуляція повітря, тобто провітрювання;

- в приміщенні, де виконується заправка заборонено куріння;

- перед проведенням заправки або дозаправки холодильника фреоном, потрібно спочатку знайти і усунути витік фреону;

- виконувати дозаправку холодоагентом тільки тієї марки, що вже використовується в холодильнику.

Які інструменти використовуються при заправці холодильника

Ще один доказ того, що заправка / дозаправка фреоном, це справа фахівця, то, що в цій роботі використовуються спеціальні інструменти, яких немає у вас на кухні і в вашій валізі з інструментами для будинку.

Визначити і усунути витік фреону можна тільки за допомогою спеціального набору інструментів, що є тільки у майстрів по ремонту холодильного обладнання. У цей комплект входить:

- манометр;

- клапан Шредера;

- голчатий захоплювач,

- течешукач;

- припій міднофосфорний або з сріблом.

- пальник;

- вакуумний насос;

- фреон необхідної марки.

Якщо ви звертаєтеся до майстрів, які працюють на сервісних центрах, то у них є спеціальні заправні станції з колектором, що обладнаний манометром. А також в цій стації професійно об'єднані всі потрібні для заправки інструменти.

Звичайно бувають випадки, коли ви маєте поняття і навіть знаєте, як знайти і усунути витік фреону, але у вас немає інструменту. Взяти інструмент можна в арену, та ось тільки за ціною це не буде дешевше, ніж викликати майстра. Тому не варто ризикувати - довірте це фахівцеві.

Як визначити, що є витік і виправити це

Знайти витік можна, уважно оглянувши трубки, що призначені для циркуляції приладу. Якщо на трубках є тріщини, пошкодження, то витік відбувається саме там. Так само трубки з яких відбувається витік фреону, можуть покриватися інієм. Не важливо, що було знайдено - тріщина або іній на трубках, перевірку варто виконати призначеним для цього приладом - течошукачем. Якщо в трубках ще є холодоагент, то прилад знайде звідки відбувається витік. Але, може бути таке, що весь фреон з трубок випарувався, тоді течошукач вам не допоможе, в такому випадку під руками варто мати клапан Шредера. Цей клапан припаюється до магістралі холодильника, закачується повітря. При такій маніпуляції стає зрозуміло місце витоку, яке і потрібно усунути.

І це ще не все, адже потрібно перевірити систему на герметичність (стравлюється повітря, проколюванням фільтра осушувача), потім продути систему азотом, щоб видалити всю вологу з системи. Далі майстер робить вакуумування всієї системи холодильника. На фініші цієї процедури, холодильник включають на пару хвилин. Це потрібно, щоб очистити систему холодильника від зайвої вологи і залишків старого холодоагенту.

Майстер в обов'язковому порядку повинен виконати заміну фільтру осушувача, адже старий в процесі роботи був проколотий.

Можна зустрітися з таким випадком, що витік фреону стався в запіненій частині холодильника, це говорить про те, що при виробництві холодильника був допущений брак. Якщо холодильник ще на гарантії, ви звертаєтеся в сервісний центр, там вам видають документ, підтверджуючий той факт, що ремонт неможливий і вам зобов'язані замінити прилад на новий.

Вдалих покупок!Калькулятор доставки Калькулятор доставки
Розрахунок доставки буде здійснено для міста Київ, Київській області.

Спосіб оплати:

Спосіб доставки: